Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 13:27, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)
Ale fajnie wyglądają hortki i bodziszki!
Róże też piękne

I gratuluję podłogi pod altankę! Trzymam kciuki za resztę




Na żywo chyba fajniej to wygląda, zdjęcia nie oddają dobrze. Podłoga w końcu jest, mieliśmy tam wylewkę dawno ale teraz za wysoka mi się wydawała i trzeba było ją skuć, dać nowe obrzeża i ułożyć kostkę bo na nią się zdecydowaliśmy. Rozważaliśmy też deski kompozytowe ale nam je odradzono i w sumie dobrze bo ułożenie kostki mniej skomplikowane i zrobiliśmy sami.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
daredevil 13:28, 11 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Bosko masz! Hakone wymiatają, bodziszki też! Super
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Margerytka40 13:33, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
Asiu,
przepiękny ogród stworzyłaś! Te róże tak obficie kwitną i są takie zdrowe! Śliczne są.
Ten rok jest chyba wyjątkowo dobry dla róż, choć u mnie drugie tłoczenie mają i teraz już widzę, że je zaraza łapie


Też zauważyłam plamki na liściach ale u nas ostatnio dużo deszczu i to pewnie dlatego. Rozglądam się za jakimś naturalnym środkiem by w przyszłym sezonie profilaktycznie stosować. U mnie w większości brzydsze liście mają róże te zwykłe, do kupowałam w pobliskiej szkółce w zeszłym sezonie ale teraz widzę, że będę je wymieniać na takie z ADR. Angielki mam zdrowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:36, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rojodziejowa napisał(a)



Super to wygląda! Tu też bezodmianowa hakonechloa?


Tak, to macra. Zieloną mam tylko tę bezodmianową wszędzie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:43, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rojodziejowa napisał(a)


O mój borze liściasty! Bosko. Zdradzisz gdzie nabyłaś hakonechloa? Sorki ja monotematyczne jestem zakręciło mnie na ich punkcie!


W szkółce koło mnie mają macrę, chciałam dokupić jeszcze Aureolę to nie było a zwykła jest
Nie dziwię Ci się, ona pięknie wygląda w takich masowych nasadzeniach. Jak będziesz sadzić pamiętaj tylko o odległościach bo wielkie kępy rosną strasznie, przynajmniej metr pomiędzy zostaw.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:45, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
daredevil napisał(a)
Bosko masz! Hakone wymiatają, bodziszki też! Super


Miło mi, dziękuję.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:50, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Asiu,masz. Yc z czego dumna, cały ogród pięknie skomponowałaś, wszystko pięknie rośnie. Te pomarańczowe róże bardzo mi się podobają, mają taki nieoczywisty kolor.

No i gratuluję podłogi pod altankę Trzymamkciuki za szybkie zakończenie


Dziękuję kochana. Mnie też się podoba to co powstało, przyjemnie się patrzy na ogród i pracuje i wypoczywa. Warto było przewrócić wszystko do góry nogami
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:58, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Potrzebuję czegoś kwitnącego na różowo jako towarzystwo dla hortensji ogrodowych, coś co kwitnie razem z nimi i nadaje się do półcienia, cienia. Nic mi nie wpada do głowy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 14:08, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Margerytka40 napisał(a)
Potrzebuję czegoś kwitnącego na różowo jako towarzystwo dla hortensji ogrodowych, coś co kwitnie razem z nimi i nadaje się do półcienia, cienia. Nic mi nie wpada do głowy


U mnie w półcieniu dobrze rośnie krwawnica.
Można by też poszukać kwitnących na różowo żurawek.
Cieszę się, że twoje altankowe plany się finalizują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 14:56, 11 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie w półcieniu dobrze rośnie krwawnica.
Można by też poszukać kwitnących na różowo żurawek.
Cieszę się, że twoje altankowe plany się finalizują.


O widzisz, nie myślałam o krwawnicy a fajnie by pasowała
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies