Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Alija 21:58, 27 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9057
U nas też podobnie. Mokro i zimno. Co z tą pogodą? W lipcu upały, jak w Afryce, a w sierpniu typowa jesień. Ciekawe, co wrzesień przyniesie?
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mirka 22:48, 27 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


No właśnie za szybko to lato minęło, deszczowo się u nas zrobiło. Dziś dosłownie kradłam chwile bez deszczu by coś zrobić w ogrodzie. Jedyny plus, że można dzielić byliny i przesadzać przy tej aurze

Asia a co ty za byliny przesadzasz i dzielisz teraz?
Jak dzielisz bodziszki to kawałek mi ukorzenisz na wymiankę plis
U mnie wczoraj i dziś piękne słoneczko było em trawkę skosił a ja w pracy . Jutro weekend ja w domu to pewnikiem będzie lało a mam kilka doniczek do posadzenia.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 11:53, 28 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Alija napisał(a)
U nas też podobnie. Mokro i zimno. Co z tą pogodą? W lipcu upały, jak w Afryce, a w sierpniu typowa jesień. Ciekawe, co wrzesień przyniesie?
Pozdrawiam.


Ech, mam wrażenie, że tak ciągle wiatr w oczy. Tak jak piszesz w lipcu upały a my zaczęliśmy pracę przy altanie, trzeba było wieczorkiem bo na tej patelni nie dało się wytrzymać, teraz ciągle pada i też kradniemy momenty by coś zrobić. Oby jesień była długa i ciepła. Buziaki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:55, 28 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Mirka napisał(a)

Asia a co ty za byliny przesadzasz i dzielisz teraz?
Jak dzielisz bodziszki to kawałek mi ukorzenisz na wymiankę plis
U mnie wczoraj i dziś piękne słoneczko było em trawkę skosił a ja w pracy . Jutro weekend ja w domu to pewnikiem będzie lało a mam kilka doniczek do posadzenia.


U nas dziś póki co nie pada. Miałam ogarniać chałupę ale szkoda pogody.
Podzieliłam trochę różności bo mokro i temperatury akuratnie. W sprawie bodziszka odbierz priv
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 19:45, 28 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


U nas dziś póki co nie pada. Miałam ogarniać chałupę ale szkoda pogody.
Podzieliłam trochę różności bo mokro i temperatury akuratnie. W sprawie bodziszka odbierz priv

Odebrałam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bialydomek 10:11, 31 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 189
Witaj, prześledziłam z 50 ostatnich stron,
rabata koło altany z trawami przeurocza, i obfita,

hortensje, jężówki i piórkówki super kompozycje,
a i róże masz cudne,


ale ja o tych misach, tych 3 co stoją razem koło RedBarona,
co to i skąd?

i te wodne ciurkadełka kule masz też super, pewnie razem w komplecie te 3 kupowałaś?
a one były z pompą odrazu czy dobieraliście osobno??
Margerytka40 12:00, 31 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
bialydomek napisał(a)
Witaj, prześledziłam z 50 ostatnich stron,
rabata koło altany z trawami przeurocza, i obfita,

hortensje, jężówki i piórkówki super kompozycje,
a i róże masz cudne,


ale ja o tych misach, tych 3 co stoją razem koło RedBarona,
co to i skąd?

i te wodne ciurkadełka kule masz też super, pewnie razem w komplecie te 3 kupowałaś?
a one były z pompą odrazu czy dobieraliście osobno??


Hej
Misy to zwykłe plastikowe donice w takim kształcie. Zamawiałam internetowo.
Ciurkadełko robiliśmy sami. Kule betonowe by) y też przez nas robione własnoręcznie i do tego kupiony krąg i pompa.
Miło mi, że podobają Ci się moje rabaty. Chcesz takie kuliste ciurkadełko?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:14, 31 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Jak tam u Was, leje?

Ja jak na nieszczęście akurat mam urlop i żeby już całkiem go nie stracić na patrzenie na ogród w deszczu trochę przesadzanek zrobiłam. Jeszcze nie wiem czy ostatecznych ale póki co tak ma być.
I tak dereń pagodowe variegata wylądował na cypelku przed kwaśną rabatą. Miał być przed świerkami ale nie do końca mi tam jednak się widział. Tam poszedł klon Crimson Sentry, który wegetował chyba że trzy lata w donicy, kupiony pod wpływem impulsu. M w końcu odetchnął, że znalazłam mu miejscówkę bo jego zadaniem było podlewanie go w tej donicy.
Spod derenia muszę przenieść zestaw hortek Bobo z bodziszkiem bo teraz mi tam nie pasuje, pójdą pod tego klona a na cypelku pod dereniem chcę jakieś jednogatunkowe nasadzenia poczynić i chyba będą to trawy i kulki cisowe(nuda ale lubię) albo paprocie, albo... nie wiem, rozmyślam, oglądam inspiracje i jeszcze żadna lampka mi się nie zaświeciła

Jest to początek zmian na kwaśnej, która całkiem mi nie leży. Muszę tam ograniczyć gatunki koniecznie, tureckie dywany stanowczo mi u mnie nie pasują, dziwne bo u innych mi się podoba mnogość gatunków

Kilka zdjęć kwaśnej na tę chwilę. Uważniejsi zauważą kikuty drzew za ogrodzeniem, wciąż są i nie wiem kiedy znikną. Nie mogę się doprosić by ktoś przyjechał i to wyciął. Trochę nie mam czasu na ten moment by szarpać się z tym.







Tu wspominany cypelek z dereniem. Muszę to co pod nim wysadzić



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
bialydomek 14:38, 31 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 189
bożesz, jakie kanciki !! czym je robisz?
na kule zwróciłam mocno uwagę, bo sama ostatnio kupiłam sobie taką jedną dużą, a`la ciurkadełko, ale niestety nie było już pompy w zestawie, narazie stoii jako ozdoba kula, zastanawiam się czy jest sens dokupować te gadżety,- zależy od kosztów,
no i pewnie jakoś mise, albo coś zeby woda w obiegu była?...

jesli kule przez was robione to rewelacyjnie wyszły, byłam pewna że to fabryka odlewała
u mnie niestety nie pada, a wolałabym żeby jeszcze popadało, wcale nie jest wilgotno, już nie mówiąc że mokro, i jeśli już to teraz kiedy jeszcze nie biegnę na ogród !

te misy to urzekające są, idealnie się komponuje i misy 3, i 3 wodne kule...!
Margerytka40 16:05, 31 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
bialydomek napisał(a)
bożesz, jakie kanciki !! czym je robisz?
na kule zwróciłam mocno uwagę, bo sama ostatnio kupiłam sobie taką jedną dużą, a`la ciurkadełko, ale niestety nie było już pompy w zestawie, narazie stoii jako ozdoba kula, zastanawiam się czy jest sens dokupować te gadżety,- zależy od kosztów,
no i pewnie jakoś mise, albo coś zeby woda w obiegu była?...

jesli kule przez was robione to rewelacyjnie wyszły, byłam pewna że to fabryka odlewała
u mnie niestety nie pada, a wolałabym żeby jeszcze popadało, wcale nie jest wilgotno, już nie mówiąc że mokro, i jeśli już to teraz kiedy jeszcze nie biegnę na ogród !

te misy to urzekające są, idealnie się komponuje i misy 3, i 3 wodne kule...!


Lubię kanciki, mam szpadelek półksiężyc.

Woda mi na trawniku stoi. U nas padało a właściwie lało wczoraj, leje dzisiaj.
Z ciurkadełkiem warto pomyśleć. Plusk wody to dla mnie takie odprężenie, ukojenie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies