Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

GorAna 20:56, 13 sie 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
anna_t napisał(a)
wiem bo ja też kocham hortki ale niewiem Asia czy za duzo nie będzie..hortki na tle hortek?
a moze za tymi paprociami szpaler morning lihgt?? ale byłby kontrast fajny! i te tuje przesadzone jak planujesz

To dobry pomysł z tą trawą
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 21:02, 13 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
wiem bo ja też kocham hortki ale niewiem Asia czy za duzo nie będzie..hortki na tle hortek?
a moze za tymi paprociami szpaler morning lihgt?? ale byłby kontrast fajny! i te tuje przesadzone jak planujesz


No,trochę się obawiam że wyjdzie masło maślane. Miskanty fajnie by wyglądały. Paprocie to nie wiem,ja ich jakoś nie kocham mocno,może w ograniczonej ilości. Teraz to tam jest sajgon paprociowy i zaraz go mocno ograniczę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 21:05, 13 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a pokaż to miejsce dokładnie
na twoim planie ogrodu to ktore?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 21:06, 13 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
GorAna napisał(a)

Asiu tu przecież nie ma wielkiego cienia.
Derenie spokojnie dadzą radę
Nie wiem który ma najwięcej białego, bo mam tylko Ivory halo.


Muszę obejrzeć na żywo tego derenia i obadać . Trudno go spotkać w szkółkach a nie chciałabym zamawiać .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:14, 13 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


To to miejsce na pomarańczowo.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 21:21, 13 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ooo to ta wielka rabata ze ścieżką w sumie tak?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 21:30, 13 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
ooo to ta wielka rabata ze ścieżką w sumie tak?


No,ścieżka od frontu raczej,chyba. Na ten front to już mniej więcej wiem co chcę . Myślę nad pasami,plamami? bylinowo trawiastymi.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 21:45, 13 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Dereń ze zdjęcia to dereń biały Variegata. Rośnie silniej niż podobny do niego, ale z większa jasną obwódką na liściu dereń biały Elegantissima.
Odmiana Ivory, o której piszą dziewczyny, ma takie same liście jak Elegantissima. Rośnie bardziej kompaktowo (nie trzeba jej ciąć dla ograniczenia wzrostu.

Derenie między brzozami wymagają nawadniania i to solidnego, same nie dadzą rady.
Na mój gust nie musisz przepłacać za tego Ivory. Moja Elegantissima po 5 latach ma między brzozami niecały metr. Derenie bardzo dobrze znoszą cięcie. Zawsze możesz je skrócić.
Masz go tutaj na 3 zdjęciu od góry
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 21:55, 13 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Haniu dziękuję. Tak myślałam,że ten mój coś za bardzo zielony jak na Elegantissima. Teraz już wszystko wiem i masz rację ,nie będę przepłacać tym bardziej ,że tego Ivory Halo pewnie musiałabym jednak zamawiać przez internet gdybym się jednak uparła. Ale nie ma to sensu. Poszukam stacjonarnie ładnych Elegantissima.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anabell 22:08, 13 sie 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Margerytka40 napisał(a)
Wymyśliłam też,że w moim kąciku brzozowym posadzę derenie.


Asia, u mnie derenie rosną w głębszym cieniu, z innej strony domu, zarosły orzechem wielgachnym.
Początkowo oddzieliłam nimi dom od pozostałej części działaki owocowej.
Z przodu dereni posadziłam tuje szmaragdy, z a dereniami jeszcze porzeczkę złocistą, wszystko w szpalerach
teraz już tam nie dbam nie strzyżę, a derenie maja liście z białym.

Czyli nie przeszkadza im cień.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies