Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:10, 16 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
asiak napisał(a)
Ja też bym pozbyła się takich tuj Zresztą u siebie wyrzuciłam z 6 albo i więcej drapaków
Z cisami będzie ślicznie, a że malutkie... urosną


U mnie jeszcze sporo do wywalenia,pomału robię porządki . Ciski dostaną super miejscówkę i bardzo na nie liczę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:15, 16 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AnnaCh napisał(a)
Jeżu kobieto co Ty bierzesz? Chcę to samo
U Ciebie ciągle jakieś ogromne prace, ja coś opadłam z sił


Hi ,hi... Aniu ogromne prace bo ogród praktycznie dojrzały zmieniam i lekko nie jest. Lubię takie wyzwania i mam tylko nadzieję ,że sił mi starczy by skończyć to , co sobie zaplanowałam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:49, 18 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wczoraj byłyśmy z siostrą w Skierniewicach na Święcie Kwiatów. Pojechałam z zamiarem towarzyszenia siostrze tylko a zobaczcie co przywlekłam



3 Malepartusy


Proso rózgowate Cloud Nine
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:55, 18 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Derenie,zapomniałam nazwypodobne do odmiany Ivory Halo,też ma być mniejszych rozmiarów i z zielonymi gałązkami

Hakone do rozmnożenia


Tataraki


Przetacznik

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:00, 18 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Szukana przeze mnie odmiana hortensji Silver Dollar,niestety bez kwiatów ale zacna sadzonka


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
JoannaDe 09:09, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Fiu fiu, się pani obłowiła

Czyli wypad towarzyszący udany
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
ren133 09:16, 18 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Odpowiem.
Na ścieżkę nie trzeba aż tyle wybierać. Głębokie korytowanie robi się tam, gdzie jeździ coś ciężkiego. Chodzi o to, aby pod wpływem ciężaru materiał utwardzający nie zagłębiał/ topił się w humusie. Pod ścieżkę wystarczy wybrać 20 cm. Potem wsypać 10 cm warstwę miału. Utwardzić skoczkiem i na to kliniec 10 cm. Też utwardzić, żeby się zaklinował. Matę pod kliniec odradzam. Będą w nim rosły wtedy chwasty, bo mata będzie się zamulać i zatrzymywać wilgoć. U mnie od 3 lat na klińcu wyrósł jeden chwast.


Dziękuję Haniu za info ... ulżyło mi, że nie trzeba wybierać ziemi na 50cm ... jedynie zastanawiam się jak dopasować teraz ten kliniec do żwirku przy ściance wodnej? Może na kliniec wysypać cienką warstwę tego żwirku?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Margerytka40 09:20, 18 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiunia,no nie mogłam się oprzeć . Kurcze ogród mam rozkopany i diabli wiedzą gdzie posadzić to wszystko ale co tam,najwyżej zadołuję na razie .

Za to siostra chyba już mnie więcej do towarzystwa nie weźmie . Ona ma młody ogród i namówiłam ją na masę roślin. Kupiła chyba 4 drzewka,trawy,kilka odmian hortensji. Pewnie mnie dziś błogosławi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
JoannaDe 09:21, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Margerytka40 napisał(a)
Asiunia,no nie mogłam się oprzeć . Kurcze ogród mam rozkopany i diabli wiedzą gdzie posadzić to wszystko ale co tam,najwyżej zadołuję na razie .

Za to siostra chyba już mnie więcej do towarzystwa nie weźmie . Ona ma młody ogród i namówiłam ją na masę roślin. Kupiła chyba 4 drzewka,trawy,kilka odmian hortensji. Pewnie mnie dziś błogosławi


____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Margerytka40 09:24, 18 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mam teraz kilka dni wolnego to będę szaleć w ogrodzie. Żeby tylko tak nie lało jak wczoraj. Na razie wyszło u nas słoneczko,trochę zimny wiatr wieje ale to nic,idę zaraz działać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies