Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 22:36, 15 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
ren133 napisał(a)


Rozumiem, że mówisz o podjeździe? ale na taką ścieżkę żeby przejść z garażu do domu to chyba nie trzeba aż 50cm ziemi wybierać?


No tak o podjeździe. Na ścieżkę to aż tyle nie trzeba. Jak tylko do chodzenia to bez tych warstw może wystarczy. Ja na rondzie mam dosłownie kilka centymetrów. Pod tym mam matę tylko.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:38, 15 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
JoannaDe napisał(a)


Ale są? Są. I to najbardziej cieszy. Urosną szybciej niż myślisz


Oby Twoje słowa były prorocze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
marba 22:43, 15 wrz 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Margerytka40 napisał(a)


Znalazłam na działce

Ja też dziś jednego znalazłam. Ale tylko podgrzybka. Może pojawią się następne.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Margerytka40 22:48, 15 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
marba napisał(a)

Ja też dziś jednego znalazłam. Ale tylko podgrzybka. Może pojawią się następne.


Z takim jednym to nie wiadomo co zrobić . Ja dziś akurat sosik robiłam i dodałam,chyba nawet nikt nie poczuł
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:50, 15 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
ren133 napisał(a)


Rozumiem, że mówisz o podjeździe? ale na taką ścieżkę żeby przejść z garażu do domu to chyba nie trzeba aż 50cm ziemi wybierać?


Odpowiem.
Na ścieżkę nie trzeba aż tyle wybierać. Głębokie korytowanie robi się tam, gdzie jeździ coś ciężkiego. Chodzi o to, aby pod wpływem ciężaru materiał utwardzający nie zagłębiał/ topił się w humusie. Pod ścieżkę wystarczy wybrać 20 cm. Potem wsypać 10 cm warstwę miału. Utwardzić skoczkiem i na to kliniec 10 cm. Też utwardzić, żeby się zaklinował. Matę pod kliniec odradzam. Będą w nim rosły wtedy chwasty, bo mata będzie się zamulać i zatrzymywać wilgoć. U mnie od 3 lat na klińcu wyrósł jeden chwast.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anabuko1 22:51, 15 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
JoannaDe napisał(a)


Ale są? Są. I to najbardziej cieszy. Urosną szybciej niż myślisz

No włąsnie.Są.I naprawdę to radość duża i doglądanie jak rosną i pięknieją
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margerytka40 22:59, 15 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Odpowiem.
Na ścieżkę nie trzeba aż tyle wybierać. Głębokie korytowanie robi się tam, gdzie jeździ coś ciężkiego. Chodzi o to, aby pod wpływem ciężaru materiał utwardzający nie zagłębiał/ topił się w humusie. Pod ścieżkę wystarczy wybrać 20 cm. Potem wsypać 10 cm warstwę miału. Utwardzić skoczkiem i na to kliniec 10 cm. Też utwardzić, żeby się zaklinował. Matę pod kliniec odradzam. Będą w nim rosły wtedy chwasty, bo mata będzie się zamulać i zatrzymywać wilgoć. U mnie od 3 lat na klińcu wyrósł jeden chwast.


No to wygląda na to ,że będę jeszcze raz ścieżkę robić . Masz rację Haniu ,trudno chyba będę musiała poprawić póki czas.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 23:02, 15 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
anabuko1 napisał(a)

No włąsnie.Są.I naprawdę to radość duża i doglądanie jak rosną i pięknieją


Pewnie Aniu . Ja tam się cieszę nawet z tych patyczków
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
asiak 07:28, 16 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja też bym pozbyła się takich tuj Zresztą u siebie wyrzuciłam z 6 albo i więcej drapaków
Z cisami będzie ślicznie, a że malutkie... urosną
____________________
AsiaDziałeczka Asi
AnnaCh 13:40, 16 wrz 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jeżu kobieto co Ty bierzesz? Chcę to samo
U Ciebie ciągle jakieś ogromne prace, ja coś opadłam z sił
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies