Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 13:31, 19 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
hmmm a może zebrinusa?
zielony i białe paseczki
moze sobie poradzi w półcieniu?


Współczuję deszczu,żeby tylko do nas nie doszedł. Tyle mam roboty.

Hmmm....zebrinus.Wiesz co chyba nie. Derenie są biało zielone i chyba coś jednolitego tam pasuje. Spróbuję te trzcinniki a jak nie dadzą rady to będę kombinować dalej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:47, 19 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Podoba mi się klon Crimson Sentry tylko,że jest bordowy . Ale i tak mają być tam jeszcze hortki więc chyba nie będzie tam smutno. Można posadzić jeszcze jakieś rozjaśniacze,trawy,byliny biało kwitnące.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 15:23, 19 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no tak derenie biało zilone to byłoby za pstro
cos na pewno wymyślisz
ten klon jest śliczny mimo że bordowy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AgataP 19:11, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margerytka40 napisał(a)


Współczuję deszczu,żeby tylko do nas nie doszedł. Tyle mam roboty.

Hmmm....zebrinus.Wiesz co chyba nie. Derenie są biało zielone i chyba coś jednolitego tam pasuje. Spróbuję te trzcinniki a jak nie dadzą rady to będę kombinować dalej


Może zmień derenie Zwykłe zielone o czerwonych gałązkach, jak będą z tyłu to kora z brzóz będzie ładnie odbijać przez cały sezon i cudnie współgrać czerwienią zimą, a wtedy Variegatusy zostaw, one nadają się właśnie do półcienia.
Jeśli jednak chcesz biało-zielone to do dereni nie będzie Ci pasować trzcinnik KF, on wcześnie robi się sianowaty i nie bardzo będzie to współgrać.
Jeśli będziesz tam podlewać to polecam trzcinnika krótkowłosego jak już.
Ja mam go w półcieniu i daje radę, ale ma mokro w nóżkach
____________________
Z Pszenicznej...
Margerytka40 20:01, 19 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
no tak derenie biało zilone to byłoby za pstro
cos na pewno wymyślisz
ten klon jest śliczny mimo że bordowy


Mam ochotę na te klony
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:13, 19 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgataP napisał(a)


Może zmień derenie Zwykłe zielone o czerwonych gałązkach, jak będą z tyłu to kora z brzóz będzie ładnie odbijać przez cały sezon i cudnie współgrać czerwienią zimą, a wtedy Variegatusy zostaw, one nadają się właśnie do półcienia.
Jeśli jednak chcesz biało-zielone to do dereni nie będzie Ci pasować trzcinnik KF, on wcześnie robi się sianowaty i nie bardzo będzie to współgrać.
Jeśli będziesz tam podlewać to polecam trzcinnika krótkowłosego jak już.
Ja mam go w półcieniu i daje radę, ale ma mokro w nóżkach


Fajnie,że wpadłaś Agatko

Chcę żeby było tam jaśniej i stąd te derenie. Zostawię je tam raczej. Trzcinnika wygooglowałam sobie i może faktycznie bardziej by tam pasował. Pomyślę jeszcze. Może zupełnie coś innego przyjdzie mi do głowy. Jeszcze przed samym głazem będą rośliny. Variegatusy pewnie pójdą na prawo od tego miejsca,tam też jest półcień i przyda się tam coś rozjaśniającego.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:15, 19 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A dziś było



A jest



Wiele nie zrobiłam ale biorąc pod uwagę trudne miejsce,korzenie brzóz i trawsko wrośnięte w nie i tak się cieszę

Na kamieniu kontroler jakości
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasya 20:20, 19 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41675
Margerytka40 napisał(a)


Kochani zamiast miskanta variegata,który rośnie przy tym głazie chciałabym inną trawę. Z tyłu będą derenie Elegantissima i te variegatusy mi nie będą pasować. Jakie trawy dadzą tam radę? Miejsce jest półcieniste,no i te brzozy. Choć miskanty jakoś sobie radziły. Miałam je tam pierwszy sezon co prawda ale widać nowe przyrosty . Myślałam może o trzcinnikach jakichś. Jak myślicie?


to miejsce przy brzozach wyglada na bardzo suche....u mnie pod duza brzoza nic nie chce rosnac, wszystko male, opoznione i albo nie kwitnie albo slabo
jak brzozy beda rosly bedzie coraz gorzej, wez to pod uwage i lepiej szukaj czczegos co lubi susze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 20:25, 19 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)


to miejsce przy brzozach wyglada na bardzo suche....u mnie pod duza brzoza nic nie chce rosnac, wszystko male, opoznione i albo nie kwitnie albo slabo
jak brzozy beda rosly bedzie coraz gorzej, wez to pod uwage i lepiej szukaj czczegos co lubi susze


Nie jest tak źle,w porównaniu do innych miejsc na pewno jest tam suszej ale jak zadba się o podlewanie jest ok.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:29, 19 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dalszy ciąg rozpierduchy

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies