Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 13:52, 20 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
Nie moja Droga, wertuj ogłoszenia wszelakie - czasami trafiają się perełki za tzw. grosze, vide Iwci cisy.
Tak właśnie kilka lat temu trafiłam na szkółkę i załamanego, zdesperowanego szkółkarza z kilkunastoma tysiącami cisów... niestety, wysuszyłyśmy skutecznie źródełko


No to będę szukać. Dużo ich tam nie potrzebuję ,zmierzę jeszcze po przesadzeniu świerków ale myślę,że góra 15 -20 sztuk.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:01, 20 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


bardziej mi się podobają te crimson king(pokrój i kolor liści). osobiście nie lubię drzew z ciemnymi liśćmi, ale w zestawieniu np.: z jasnoróżowymi hortensjami wyglądają zarąbiście.
Jeśli nie, to może klon red sunset?


Też lubię takie zestawienie i właśnie tak bym chciała plus do tego miskanty variegatus. Ten red sunset nie wiem czy on by się tam ładnie wybarwiał,piszą że na słońcu ma ładniejsze te wybarwienia. Nie chciałabym żeby był tylko lekko pomarańczowy a nie czerwony. Crimson king... no fajne ma te liście . Biorę go pod uwagę. Myślisz,że dwa będzie ok
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 14:04, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka dała czadu z inspiracjami. Szczególnie ta mi się podoba

Ja sobie trochę inaczej wyobrażałam ten fragment.
Żywopłot owszem, dla zasłonięcia brzydkiego niskiego piętra lasu, ale byłby widoczny tak naprawdę tylko w zimie.
W lecie chciałam zrobić takie nasadzenia, żeby nie było w ogóle widać, w którym miejscu jest granica działki.

Przy samym żywopłocie - rytmicznie posadzone iglaki (one szerokie są, więc zmieściłyby się tylko w dwóch punktach - przy brzozach i przy załamaniu ogrodzenia).
Między nimi - średniej wielkości drzewa, ładnie się przebarwiające (te klony o których pisałam wyżej?).
Przed nimi - kaliny, których Asia ma chyba kilka sztuk.
Przed kalinami - ja bym widziała jakieś naturalne nasadzenia, ale szpaler hortek, który się Asi marzy też mógłby być.

Nie mam niestety dobrych inspirek na tą koncepcję.
Najbliższa jest chyba ta.

Ewentualnie jeszcze dwie, w których rytm narzucają kolumnowe iglaki (cisy?)
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859450057/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860243872/

Chodzi mi też o to, że w dotychczasowych koncepcjach na ogród nie występowały ani żywopłoty (tzn.: tylko jako tło) ani topiary.
Jeśli miałyby się pojawić jako element dekoracyjny, to trzeba by przemyśleć całą koncepcję pod tym kątem.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:06, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)

Crimson king... no fajne ma te liście . Biorę go pod uwagę. Myślisz,że dwa będzie ok


Wolałabym trzy, ale chyba nie ma tyle miejsca. Nie chcę, żeby tworzyły ścianę, a tylko punkty na tle lasu.
Za dużo nie ma co sadzić, bo Ci za bardzo zacienią ten fragment.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 14:27, 20 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu ja w zasadzie jestem za obiema wersjami w kwestii żywopłotu. Może być widoczny ale nie musi. Bardziej zależy mi na małej ilości gatunków . Hortki to na pewno bo bardzo się na nie zawirowałam i wcisnę je wszędzie,gdzie się da. Myślisz że klony i kaliny? Ja bym z tych kalin tam jednak zrezygnowała. Podobne liście,podobne przebarwienia jesienne ,no może watanabe,którą mam 1 gdzieś bym tam upchnęła dla kwiatów wcześniejszych niż hortki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 14:49, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a moze tylko zywopłot ze szmaragdów, hortki, klony i no morning light bo ładnie by przy bordowych listkach wygladał? grupkami posadzić? a przed tym w przyszłosci moze duże plamy seslerii, zurawek, bergeni?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 15:04, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Chciałam zauważyć, że ta rabata po poszerzeniu to będzie potężna, a bylinówki są dużo bardziej pracochłonne w utrzymaniu niż krzewiaste.

Dodatkowo - Asia (zgodnie z aktualną modą) idzie raczej w rośliny późnego lata i jednak wiosną też przydałby się jakiś akcent i kaliny do tego celu nadają się znakomicie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 15:04, 20 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
a moze tylko zywopłot ze szmaragdów, hortki, klony i no morning light bo ładnie by przy bordowych listkach wygladał? grupkami posadzić? a przed tym w przyszłosci moze duże plamy seslerii, zurawek, bergeni?


No właśnie tak to widzę. Tyle,że żywopłot cisowy jednak bo to najlepsze miejsce dla niego a samych szmaragdów dookoła nie chcę. Już i tak dwie ściany z niich będą. I jest to raczej półcieniste miejsce więc czy Ml da radę?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 15:06, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
Myślisz że klony i kaliny? Ja bym z tych kalin tam jednak zrezygnowała.


Właśnie dlatego: będzie złudzenie, że ten las z tyłu to jeszcze Twój ogród.

No i to co napisałam wyżej Ani: będziesz miała kwiaty wiosną i trochę mniej roboty, niż jak dasz tam byliny.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 15:10, 20 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Chciałam zauważyć, że ta rabata po poszerzeniu to będzie potężna, a bylinówki są dużo bardziej pracochłonne w utrzymaniu niż krzewiaste.

Dodatkowo - Asia (zgodnie z aktualną modą) idzie raczej w rośliny późnego lata i jednak wiosną też przydałby się jakiś akcent i kaliny do tego celu nadają się znakomicie


No właśnie ciągle mam problem z wiosną. A zimozielone?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies