Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 19:52, 09 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O ja pitolę! Posłałaś go na ten dach!
No nie mogę!. Dobrze że nic się chłopu nie stało.


Ale przynajmniej widać, że linia dobrze wytyczona. Nie mogłam uwierzyć, że ten cypelek tak daleko jest.

Wygląda na to, że jednak zmieszczą się trzy świerki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 20:13, 09 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To poczucie niemożności ogarnięcia tak szybko mija. Prędzej niż sądzisz.
Ładne pole do przyszłych działań.


Haniu wiem,wiem. Rośliny nabierają masy i łatwiej z czasem ogarąć jak mniej pustych miejsc . Sporo tego miejsca u mnie i szczerze mówiąc jak najszybciej chciałabym je zagospodarować z sensem a później trochę znaleźć czasu by latem poodpoczywać na leżaczku i napawać się widokami
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:17, 09 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anabuko1 napisał(a)

Cvo to się nie robi dla żony
Piękne widoki z góry.
U mnie dach strony.Trzeba by było linki i haki jak w góry.Ale tusza męża już nie taka na takie wyprawy


Żałuję,że nie widać całego ogrodu z tego dachu i że sama w życiu nie odważę się tam wejść
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:29, 09 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
O ja pitolę! Posłałaś go na ten dach!
No nie mogę!. Dobrze że nic się chłopu nie stało.


Ale przynajmniej widać, że linia dobrze wytyczona. Nie mogłam uwierzyć, że ten cypelek tak daleko jest.

Wygląda na to, że jednak zmieszczą się trzy świerki


Jakoś dał się namòwić ,siła perswazji

Powiem,że nawet jestem zadowolona z poprowadzonych linii. Jakieś kosmetyczne poprawki tylko zostają. Czy widzisz jak równiutko idzie ścieżka na rondzie? Warto było nieskończoną ilosć razy mierzyć,sprawdzać i poprawiać
Czyli te świerki na cypelku? Ja już nawet kombinowałam ,żeby je ciachać jakoś bo tak po prawdzie nie wiem gdzie je przesadzić,jedynie koło wjazdu może.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makusia 09:24, 10 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ooooooo! Spiner już wysypany!
Prezencja pierwsza klasa
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 09:34, 10 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia skojarzenie przednie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:39, 10 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chodzi mi po głowie pewna myśl i w związku z tym mam pytanie. Czy stare wyrośnięte tuje można radykalnie ściąć od góry? Czy z takiej 3metrowej można zrobić dajmy na to o połowę niższą? Mam na myśli te moje żółte zdaje się brabanty.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margarete 16:54, 10 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
JoannaDe napisał(a)
Tez mam nadzieje ze będzie jeszcze słońce. Podziałałabym coś w ogrodzie.

Odkurzacz do liści sobie zamówiłam i z lekka się zjeżę jak nie będę mogla go w tym roku wypróbować bo będzie za mokro

Ja też sobie sprawiłam odkurzacz do lisci - bo zawsze z nimi walczyłam grabiami a w tym roku mokro i mokro i szans na odkurzanie mało bedzie...jeszcze zapakowany w kartonie czeka w garażu
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:58, 10 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Aśka - na dach meżą wysyłałas żeby fotki zrobił - no rany boslie...już raz Ania -Mała Mi po krawedzi dachu chodziła i foty pokazywała - ale ona że tak powiem "zawodowo" sie wspinaczka zajmowała wiele lat....a twój mąz tez ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
mrokasia 17:02, 10 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Margerytka40 napisał(a)
Chodzi mi po głowie pewna myśl i w związku z tym mam pytanie. Czy stare wyrośnięte tuje można radykalnie ściąć od góry? Czy z takiej 3metrowej można zrobić dajmy na to o połowę niższą? Mam na myśli te moje żółte zdaje się brabanty.


Ha, ja mam taki wyrośnięty żywopłot, tuje po 3-4 metry...
W tym roku ścinaliśmy kosmetycznie po mniej niż pół metra, na wiosnę kolejne cięcie ok. 1 m.
Ktoś radził, żeby takie drastyczne cięcia rozłożyć na kilka rat - mniejszy stres dla rośliny.
Tniesz tuż nad rozgałęzieniem pędów bocznych - uciętego przewodnika nie widać tak bardzo, bo gałązki boczne idą w górę i ładnie zasłaniają .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies