Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:48, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wstawiam moje ciski wypierdki dla Toszki



Jak myślisz Toszko co to za cisy,da się to zidentyfikować? Mam ich z 50 sztuk ,nie wiem na co przeznaczyć. Wyjdą z tego poduchy? Czy może na żywopłot je?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:54, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
O!, takie jak moje na studziennej. Też mają żółte przyrosty. Rosną bardziej w kulkę niż w słupek. Dowiem się wreszcie, co mam!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 21:03, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Annabelki są luźne, swobodne. Obawiam się, że zagłuszą tego przetacznika. Podobnie swobodnie rosną tawuły brzozolistne. Z czasem zacieniują rozplenice. No chyba, że chcesz je ciąć na niski żywopłocik, to wtedy będzie OK. Bez ich cięcia nie ma sensu wsadzać czegoś przed nimi. Ewentualnie dla kontrastu jakąś ciemnolistną żurawkę.
Ideą nasadzeń Navi jest minimalizowanie działań ogrodnika poprzez ograniczanie nasadzeń (gatunków)- stąd u niej skarpa obrośnięta tylko irgą i ta tawuła brzozolistna.


No właśnie Haniu mój zamysł też jest trochę taki żeby minimalizować trochę pracę. Chciałabym czasem usiąść na leżaczku i podziwiać a nie tylko oglądać ogród z perspektywy że tak powiem przyziemnej. Ale że co? Myślisz ,że za mało miejsca na to wszystko? Nie wykluczam jakiegoś cięcia oczywiście. Hmm,wiesz ja żurawki to tak średnio
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:04, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O!, takie jak moje na studziennej. Też mają żółte przyrosty. Rosną bardziej w kulkę niż w słupek. Dowiem się wreszcie, co mam!


Oj ,cieszyłam się gdyby rosły w kulkę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 06:08, 28 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Te cisy to jeszcze maluchy. Jesli to z jednego żródła to na bank są to mieszańce z siewu (tego jestem juz pewna po zdjęciach). Drugi jest baccata - charakterystyczne dla baccaty jest poziome ułożenie igiełek jak u świerka. I te mogą być formowane, ale dużo zalezy od pokroju, którego jeszcze nie widać. Niemniej z każdego pokroju mozesz zrobić poduchę, jednak stożki i lizaki potrzebują pionowy główny przewodnik. Musisz obserwować i wytypować "ochotników" na formy do strzyżenia.

Pierwszy i trzeci mogą iść na zywopłot lub żywopłotowe parawany - już po nich widać pionowe, dłuższe gałązki.
Obserwuj te swoje ciski, bo u mnie z siewu (hicksii sieje mi się jak szalony) trafiają się rarytasy np. o zółtych z paskiem przyrostach.

Nie wiem jak duże są te maluchy, ale pewnie więcej niż 20cm nie mają. Ja bym teraz zrobiła selekcję i oddzieliła te z cechami baccaty, odczekałabym jeszcze ze dwa sezony i ostro bym się wzięła za formowanie. Niech no tylko zmężnieją.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 06:59, 28 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ciski są z jednego miejsca,dawali to brałam i nawet trochę mnie pozytywnie zaskoczyły takimi ładnym i przyrostami w tym roku. Ok,zostawię je na razie w spokoju ,niech grubieją a za dwa ,trzy lata będę myśleć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:17, 28 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A czy ten mój grujecznik nie mógłby rosnąć tu?


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 15:24, 28 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A czy tam nie rosną teraz świerki?

Mógłby być chyba nawet nieco bliżej tego "ostrza".
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 15:27, 28 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
A czy tam nie rosną teraz świerki?

Mógłby być chyba nawet nieco bliżej tego "ostrza".


Świerki rosną ale prawie już dojrzewam żeby ich tam nie było
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 15:28, 28 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No jednego to mogłabyś zostawić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies