Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 12:50, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)
Piękne te twoje zmiany
tego klona dużego to bym sie bala ruszać. Chyba, że jesienią najpierw polowę korzeni podkopać, a dopiero wiosna resztę


Wiem ,że łatwo nie będzie ale muszę go wykopać.,inaczej ta rabata nie ma sensu a ja chcę trzymać się planu konsekwentnie. Uważam ,że jest fajny . Jak tylko się da przesadzam go ,trudno
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:11, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Powolutku klaruje mi się w głowie co chcę na rabacie przy tym kole trawnika w prawym dolnym rogu planu. Zauroczona jestem rabatą u naszej Asi-Nawigatorki,tą z tawułami i annabelkami. Próbuję przełożyć proste linie u niej na moje okrągłe. Coś tam namazałam wstępnie bardzo ,może jeszcze Wy dołożycie



białe-annabell
jasno zielone-tawuła brzozolistna
ciemno zielone-rozplenice
niebieskie-tu nie wiem ,może jakieś niskie trawki albo byliny ,myślałam o molinii variegata ,szałwii ,no nie wiem
fioletowe-przetacznikowiec Red Arrow,mam go i chciałabym wykorzystać.
Nie narysowałam jeszcze ale może gdzieś zmieściłyby się jeszcze jakieś wysokie trawy typu miskanty. Ta rabata wydaje się wielka ale jak pomierzyłam to chyba jeszcze odrobinkę zmniejszę koło trawnika,tak z 0,5 m

Liczę na Wasze uwagi i korekty . Praktycznie wszystkie te rośliny mam i chcę je tu wykorzystać.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 14:02, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Zapomniałabym,pada nam jeden sumak na froncie i pewnie trzeba będzie go wyciąć a najprawdopodobniej wytniemy oba. Cóż broniłam ich ale same się nie obroniły. Nawet cichutko podejrzewam w myślach że może ktoś mu pomógł bo tylko ja chciałam je zostawić . Ale nic to będzie miejsce na nowe a przy okazji spokojnie przygotuję miejsce bez strachu że jak uszkodzę korzenie będą odrosty. Już myślę co by tam posadzić . Może być coś wielopniowego byle nie śś . Chodzi mi po głowie magnolia


Możesz się jeszcze przyjrzeć wiązowi Jacqueline Hillier. Rośnie wielopniowo, dobrze reaguje na podkrzesywanie. Szybko startuje wiosną i długo trzyma liście. Ma piękne, żywozielone liście, na nic nie choruje i nie rośnie szybko. Dobrze się będzie uzupełniać z nasadzeniami, które tam zaplanowałaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 15:00, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Możesz się jeszcze przyjrzeć wiązowi Jacqueline Hillier. Rośnie wielopniowo, dobrze reaguje na podkrzesywanie. Szybko startuje wiosną i długo trzyma liście. Ma piękne, żywozielone liście, na nic nie choruje i nie rośnie szybko. Dobrze się będzie uzupełniać z nasadzeniami, które tam zaplanowałaś.


Haniu obejrzałam sobie tego wiąza,fajny. Zobaczę co mają w okolicznych szkółkach . Chciałabym wsadzić tam już coś większego żeby było widać. Myślę ,że pójdę w tym przypadku na żywioł i kupię co mi wpadnie w oko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasya 18:14, 27 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
Ja czekam na zdjęcia z placu boju, bo płaskie plany wcale do mnie nie trafiają
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 18:24, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)
Ja czekam na zdjęcia z placu boju, bo płaskie plany wcale do mnie nie trafiają


Kasia było wpaść do mnie i obejrzeć w realu ,byłyście na rzut kamieniem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasya 18:31, 27 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
Margerytka40 napisał(a)


Kasia było wpaść do mnie i obejrzeć w realu ,byłyście na rzut kamieniem

Tak ?? Nie wiedzialam... myślałam ze tylko Agata blisko, bo czasu nie było...
No szkoda...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 19:09, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

Tak ?? Nie wiedzialam... myślałam ze tylko Agata blisko, bo czasu nie było...
No szkoda...


Następnym razem zapraszam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:48, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Poprawiłam trochę bardziej uwzględniając wymiary roślin i żywopłot,chyba te miskanty ciężko będzie zmieścić

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:29, 27 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Annabelki są luźne, swobodne. Obawiam się, że zagłuszą tego przetacznika. Podobnie swobodnie rosną tawuły brzozolistne. Z czasem zacieniują rozplenice. No chyba, że chcesz je ciąć na niski żywopłocik, to wtedy będzie OK. Bez ich cięcia nie ma sensu wsadzać czegoś przed nimi. Ewentualnie dla kontrastu jakąś ciemnolistną żurawkę.
Ideą nasadzeń Navi jest minimalizowanie działań ogrodnika poprzez ograniczanie nasadzeń (gatunków)- stąd u niej skarpa obrośnięta tylko irgą i ta tawuła brzozolistna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies