Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 15:50, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
magnolia napisał(a)
ja bym się nie przejmowała za bardzo, nigdy nie widziałam problemu, ale to moje prywatne zdanie.
namieszałam- nie mam wielosiecznego raczej, tylko kanadyjski- chciałam sprostować, a wyszło że zagmatwałam
Sadź oba zawilce- wielkokwiatowy i kanadyjski

Cebulki mówisz...zimno, ale sadzi się fajnie, byle bąbli na łapkach nie dostać. Ja co składam wizytę w biedrze, wychodze z nową paczką tulipanów- cena coraz niższa, nie da się nie brać. Ale chyba już wszytskie dools m. wydłubałam ze wszystkich skrzynek i półek.


To tego kanadyjskiego bym prosiła wiosną jak możesz i przy okazji pamiętasz o przytuli?

Taaa, a ja chodziłam koło tych skrzyneczek i aż mnie skręcało, bo nie chcę jeszcze cebulowych, poczekam jeszcze z rok, w niektórych miejscach pewnie ze dwa lata niech rabaty przekonają mnie, że nic nie zmieniam
Nie ma nic gorszego jak przeróbki na rabatach gdy cebule już są. Przerabiam to i szkoda tylko tych cebul. Nie mam do tego cierpliwości. Marta a Ty nie masz czasem irysów trawolistnych? One zanikają na zimę?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:56, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgataP napisał(a)


Aśka jak Ci się chce jeszcze w to zimo wychodzić, ja już myślę o ciepłej herbatce, śniegu za oknem i płonącym kominku...


No dziś jeszcze musiałam wyjść bo cebulki do wsadzenia przyszły, przy okazji więc wizję lokalną tego najnowszego planowania zrobiłam bo wiadomo, papier wszystko przyjmie a jak się zaczyna sadzenie to już nie koniecznie to samo co na papierze wychodzi. Ale już kończę, nie ma co dupska mrozić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
18:09, 16 lis 2018
Margerytka40 napisał(a)


No dziś jeszcze musiałam wyjść bo cebulki do wsadzenia przyszły, przy okazji więc wizję lokalną tego najnowszego planowania zrobiłam bo wiadomo, papier wszystko przyjmie a jak się zaczyna sadzenie to już nie koniecznie to samo co na papierze wychodzi. Ale już kończę, nie ma co dupska mrozić

Też dziś trochę cebulek sadziłam, i musiałam przesadzić te które wykopałam pod tulipanowca, w ogóle jeszcze muszę tam porządek zrobić i powysadzać resztę roślin, ale już chyba na wiosnę.

Zimno zapowiadają, nawet się cieszę, tylko zakopcować doniczki trzeba
Kasya 19:41, 16 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42045
Margerytka40 napisał(a)


No dziś jeszcze musiałam wyjść bo cebulki do wsadzenia przyszły, przy okazji więc wizję lokalną tego najnowszego planowania zrobiłam bo wiadomo, papier wszystko przyjmie a jak się zaczyna sadzenie to już nie koniecznie to samo co na papierze wychodzi. Ale już kończę, nie ma co dupska mrozić

A kiedy ty w końcu odtrąbisz zamknięcie sezonu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
magnolia 20:16, 16 lis 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
A widzisz, zapomniałam o przytulii. musisz się przypominać koniecznie.
Mam trawolistne, kocham je bardzo ale niecsa zimozielone- teraz już zolkna.
Ale są super jako wypełniacz rabaty, choć co ok 3-4 lata muszę je odmładzać dzieleniem. U Ciebie na tłustej ziemi pewnie częściej.
Chcesz ich?- mogę też je dac wiosną.

____________________
Margerytka40 20:26, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)

Też dziś trochę cebulek sadziłam, i musiałam przesadzić te które wykopałam pod tulipanowca, w ogóle jeszcze muszę tam porządek zrobić i powysadzać resztę roślin, ale już chyba na wiosnę.

Zimno zapowiadają, nawet się cieszę, tylko zakopcować doniczki trzeba


Dziś u nas pierwszy dzień takiego zimna, jeszcze wczoraj było nawet fajnie. Ja dziś dołowałam też to, czego już nie wsadzę. Nawet dużo tego nie było. Pojechałam też po ciski bo koleżanka zadzwoniła że mogę dziś. Ukopałam sobie 20 szt i jak wróciłam z nimi do domu to już ciemno było. Ale nic to, dobrze, że miejsce przygotowane więc lampę na drzewo i sadziłam po ćmoku. Później jeszcze musiałam podlać i właściwie przed godziną wróciłam do ciepłego domku. Teraz herbatka z imbirem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
20:30, 16 lis 2018
Margerytka40 napisał(a)


Dziś u nas pierwszy dzień takiego zimna, jeszcze wczoraj było nawet fajnie. Ja dziś dołowałam też to, czego już nie wsadzę. Nawet dużo tego nie było. Pojechałam też po ciski bo koleżanka zadzwoniła że mogę dziś. Ukopałam sobie 20 szt i jak wróciłam z nimi do domu to już ciemno było. Ale nic to, dobrze, że miejsce przygotowane więc lampę na drzewo i sadziłam po ćmoku. Później jeszcze musiałam podlać i właściwie przed godziną wróciłam do ciepłego domku. Teraz herbatka z imbirem

Ja lampy halogenowe swego czasu rozstawiałam. Fotki cisów będą mam nadzieję
Margerytka40 20:31, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
magnolia napisał(a)
A widzisz, zapomniałam o przytulii. musisz się przypominać koniecznie.
Mam trawolistne, kocham je bardzo ale niecsa zimozielone- teraz już zolkna.
Ale są super jako wypełniacz rabaty, choć co ok 3-4 lata muszę je odmładzać dzieleniem. U Ciebie na tłustej ziemi pewnie częściej.
Chcesz ich?- mogę też je dac wiosną.



Nie przypomniałam się bo bardziej na wiosnę bym chciała, nie teraz. Jeszcze miejsce nie ruszone nawet . To na iryski reflektuję, będzie za jednym zamachem. Tylko niewiele, właściwie chcę przetestować.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:37, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)

Ja lampy halogenowe swego czasu rozstawiałam. Fotki cisów będą mam nadzieję
.

Te ciski to sadzoneczki może 20 cm, takie bidy choć chyba mają zadatki na fajne poduchy. Trochę już się ściemniało jak kopałam i nie wybrzydzałam tylko kopałam jak leci.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:39, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

A kiedy ty w końcu odtrąbisz zamknięcie sezonu ?


Jakoś nie mam ochoty na zamykanie sezonu, ostatnio bardzo mnie nosi, jakaś wena przed zimą czy co
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies