Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 22:20, 15 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Anda napisał(a)


Bialy tez jest ladny. A ja myslalam o bergeniach, ale one troche za wczesnie kwitna. Teraz jeszcze przyszly mi do glowy Campanula glomerata 'Alba'. Maja fajne te kwiatostany, tylko moga byc troszke za pozno. Anemone sylvestris kwitnie w tym samym czasie.


Zawilce te białe mam nawet
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
22:22, 15 lis 2018
Patrzę i podziwiam i wierzę, że odpoczywasz męcząc się
Margerytka40 22:22, 15 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
anka_ napisał(a)
Asiu na żywo wygląda dużo lepiej niż na fotkach w necie. A do tego można od czasu do czasu skubnąć trochę w celach kulinarnych. Same zalety.


Gdzieś kiedyś czytałam, że bardzo zdrowy jest. Fajne ma te kwiatki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:30, 15 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
MonikA napisał(a)
Patrzę i podziwiam i wierzę, że odpoczywasz męcząc się


O a ja miałam właśnie lecieć i wpisać się u Ciebie bo byłam i widziałam akcję zamiany Hakuro na Tulipanowca ale nie miałam już chwili na napisanie niczego.
No, tak mam. Jak ciągle jest się w ruchu i coś robi to jak nagle nie ma co robić zwyczajnie wariuje i męczy się tym nicnierobieniem .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
22:47, 15 lis 2018
Margerytka40 napisał(a)


O a ja miałam właśnie lecieć i wpisać się u Ciebie bo byłam i widziałam akcję zamiany Hakuro na Tulipanowca ale nie miałam już chwili na napisanie niczego.
No, tak mam. Jak ciągle jest się w ruchu i coś robi to jak nagle nie ma co robić zwyczajnie wariuje i męczy się tym nicnierobieniem .

23:09, 15 lis 2018
I już nadrobiłaś wpisy
makadamia 08:20, 16 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Podobają mi się podkrzesane kaliny rozrzucone na rabacie. Tylko rozrzucić je bardziej niż na rysunku.

Pod żywopłot dałabym w tej sytuacji jakieś kolumnowe akcenty, żeby było przejście pomiędzy p a śś. Ze trzy cisy fastigiata robusta w trójkącie?

A między seslerie może liatry? Jest taka odmiana, nazwy nie znam, która rośnie niezbyt niewysoko, kępiasto, kwitnie akurat w przerwie między kalinami a hortensjami?
A do towarzystwa kalinom dałabym albo zawilca gajowego albo serduszkę alba - obie rośliny mają skłonność do zanikania po kwitnieniu, więc akurat zrobiłoby się miejsce na liatry i seslerie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:19, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
makadamia napisał(a)
Podobają mi się podkrzesane kaliny rozrzucone na rabacie. Tylko rozrzucić je bardziej niż na rysunku.

Pod żywopłot dałabym w tej sytuacji jakieś kolumnowe akcenty, żeby było przejście pomiędzy p a śś. Ze trzy cisy fastigiata robusta w trójkącie?

A między seslerie może liatry? Jest taka odmiana, nazwy nie znam, która rośnie niezbyt niewysoko, kępiasto, kwitnie akurat w przerwie między kalinami a hortensjami?
A do towarzystwa kalinom dałabym albo zawilca gajowego albo serduszkę alba - obie rośliny mają skłonność do zanikania po kwitnieniu, więc akurat zrobiłoby się miejsce na liatry i seslerie


Zawilce przemawiają do mnie najbardziej, co do liatry to chyba raczej nie. Nie chciałabym tam za dużo upychać, może z czasem coś jeszcze, nim kaliny dorosną pewnie i tak trawy trzeba będzie odmładzać, będzie okazja na dodanie czegoś jeszcze. Nie wiem tylko jak to z tymi zawilcami, one chyba przenoszą jakieś choroby. Coś mi dzwoni, że zawilce i wiśnie nie za bardzo. Nie wiem jak z innymi drzewami. Coś kiedyś chyba Toszka pisała. Usiłuję znaleźć.
Pod żywopłotem chyba faktycznie coś by się przydało,choć myślałam o rozsunięciu P i przesunięciu śś żeby tam takiej dziury nie było. Pod P zrobiłoby się wtedy luźniej (widniej) a przy śś więcej miejsca na hortki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:19, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
MonikA napisał(a)
I już nadrobiłaś wpisy


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 09:21, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
A przy tych wpisach Toszki nie chodzilo o zawilce jesienne? Bo cos mi dzwoni w tym kierunku

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies