Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

magnolia 11:40, 16 lis 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to raczej musi być zawilec kanadyjski. Biały jest i twardy. Mogę Ci wysłać wiosną, tylko się przypomnij. Albo teraz nawet jeszcze

Nie słyszałam o tym że zawilce roznoszą czarna plamistość, tzn tu gdzieś czytałam chyba o jesiennych.
____________________
Margerytka40 11:46, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jaskrowate przenoszą
Ja mam takie zawilce

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 11:51, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Twoje to sa chyba sylvestris?
Ja mam blanda.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 11:59, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Twoje to sa chyba sylvestris?
Ja mam blanda.


Tak mi się wydaje. Blanda też mam niebieskie, ale one niziutkie są.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 12:05, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Blanda sa za niskie u Ciebie do tych traw. Dlatego pomyslalam o sylvestris
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
magnolia 12:10, 16 lis 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
możne dac oba gat, żeby się zamieniały kwitnieniem
____________________
Margerytka40 12:28, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
magnolia napisał(a)
możne dac oba gat, żeby się zamieniały kwitnieniem


To myślisz żeby tą czarną plamistością nie przejmować się? Fajnie by było z tymi zawilcami. To jak miałyby wymiennie kwitnąć to ten co mam, wielkokwiatowy i wielosieczny, kanadyjskie kiedy kwitną?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:37, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Porozstawiałam kije (drzewa) i doniczki(kaliny) na tej rabacie i wszystko fajnie pasuje. Nie pokażę Wam bo i tak nikt by się w tym nie połapał. Rabata w połowie jeszcze bardziej w wyobraźni niż w Realu i sama musiałam tajemne zaznaczenia robić żeby zobaczyć koniec i początek. Ale ma to potencjał i pasuje mi to do reszty. Szkoda, że to nie wrzesień bo jeszcze bym poszalała. Tymczasem jadę odebrać cebulki z paczkomatu. Zimno dziś jak diabli ale muszę posadzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
magnolia 12:49, 16 lis 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ja bym się nie przejmowała za bardzo, nigdy nie widziałam problemu, ale to moje prywatne zdanie.
namieszałam- nie mam wielosiecznego raczej, tylko kanadyjski- chciałam sprostować, a wyszło że zagmatwałam
Sadź oba zawilce- wielkokwiatowy i kanadyjski

Cebulki mówisz...zimno, ale sadzi się fajnie, byle bąbli na łapkach nie dostać. Ja co składam wizytę w biedrze, wychodze z nową paczką tulipanów- cena coraz niższa, nie da się nie brać. Ale chyba już wszytskie dools m. wydłubałam ze wszystkich skrzynek i półek.
____________________
AgataP 12:53, 16 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margerytka40 napisał(a)
Porozstawiałam kije (drzewa) i doniczki(kaliny) na tej rabacie i wszystko fajnie pasuje. Nie pokażę Wam bo i tak nikt by się w tym nie połapał. Rabata w połowie jeszcze bardziej w wyobraźni niż w Realu i sama musiałam tajemne zaznaczenia robić żeby zobaczyć koniec i początek. Ale ma to potencjał i pasuje mi to do reszty. Szkoda, że to nie wrzesień bo jeszcze bym poszalała. Tymczasem jadę odebrać cebulki z paczkomatu. Zimno dziś jak diabli ale muszę posadzić


Aśka jak Ci się chce jeszcze w to zimo wychodzić, ja już myślę o ciepłej herbatce, śniegu za oknem i płonącym kominku...
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies