Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Anda 10:30, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33553
Się "zakancikujesz" przy tych rabatach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 10:30, 16 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Znalazłam dzisiaj, przy okazji rozmowy u Marty, super ciekawą stronę dla osób interesujących się projektowaniem rabat "od podszewki". Ewcia sądzi, że może i Ciebie zainteresować
http://www.thenewperennialist.com/designing-w-remarkable-plantsmen-piet-oudolf-roy-diblik/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:43, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Się "zakancikujesz" przy tych rabatach


Lubię kanciki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 10:43, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33553
Margerytka40 napisał(a)


Lubię kanciki


O, ja też, nie ma nic lepszego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 10:44, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Znalazłam dzisiaj, przy okazji rozmowy u Marty, super ciekawą stronę dla osób interesujących się projektowaniem rabat "od podszewki". Ewcia sądzi, że może i Ciebie zainteresować
http://www.thenewperennialist.com/designing-w-remarkable-plantsmen-piet-oudolf-roy-diblik/


O,ciekawa stronka. Zerknęłam na razie tylko ale wieczorkiem będę miała fajną lekturę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 10:59, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33553
Margerytka40 napisał(a)


O,ciekawa stronka. Zerknęłam na razie tylko ale wieczorkiem będę miała fajną lekturę


To jeszcze to z tej stronki od Asi

http://www.thenewperennialist.com/the-red-trowel-a-journey-with-piet-oudolf-friends/

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 11:19, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


To jeszcze to z tej stronki od Asi

http://www.thenewperennialist.com/the-red-trowel-a-journey-with-piet-oudolf-friends/



Bardzo ciekawe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
magnolia 11:20, 16 lis 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
łobuzice a światło?- serduszki, zawilce gajowe, czosnki niedziwiedzie będziecie w słońcu smażyć?pod śliwy, miedzy cisy możesz dać w cień czosnki czy serduchy. pamiętaj że maja sezonowe liście, do czerwca/lipca tylko ( serduszki czasem dłużej)

zawilce wielkokwiatowe - fajnie.
Może jeszcze dorzucić wielosieczne ( chyba, albo podobne-tez ok 40 cm wys)- one trochę łażą po rabacie, ale kwitna w czerwcu, czyli sporo później- mogę Ci je wysłać, najwyżej wywalisz jak będą się panoszyć

____________________
Margerytka40 11:31, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
magnolia napisał(a)
łobuzice a światło?- serduszki, zawilce gajowe, czosnki niedziwiedzie będziecie w słońcu smażyć?pod śliwy, miedzy cisy możesz dać w cień czosnki czy serduchy. pamiętaj że maja sezonowe liście, do czerwca/lipca tylko ( serduszki czasem dłużej)

zawilce wielkokwiatowe - fajnie.
Może jeszcze dorzucić wielosieczne ( chyba, albo podobne-tez ok 40 cm wys)- one trochę łażą po rabacie, ale kwitna w czerwcu, czyli sporo później- mogę Ci je wysłać, najwyżej wywalisz jak będą się panoszyć



O przepraszam, ja myślałam o świetle, właśnie dlatego te zawilce wielkokwiatowe
Jaki kolor masz tych wielosiecznych? Biały? Jak tak to poproszę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:34, 16 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ha i dostałam informację od Iwony, zawilce roznoszą czarną plamistość. Nie wskazane przy różach i drzewach drobnopestkowych. A Pissardii to chyba drobnopestkowa?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies