Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:17, 10 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
makadamia napisał(a)
Zdjecia zapomniałaś wrzucić


Już są, musiałam edytować bo się nie skopiowały
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
UrszulaB 09:19, 10 sty 2019


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Fajnie wyglada ogrod w bieli.
Margerytka40 09:25, 10 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
UrszulaB napisał(a)
Fajnie wyglada ogrod w bieli.


Witaj Ula, chyba dopiero co dołączyłaś do nas? Tym bardziej witam i cieszę się, że zaglądasz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 09:26, 10 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Margerytka40 napisał(a)
Przypomnę wpis

Zajmuje mnie obszar oznaczony 3 i tak:to jak pisałam trudne miejsce. Świerki na wiele nie pozwalają, jest tam półcień a miejscami cień. Wymyśliłam
1.Łan przytulii a w nim punktowo grupki okazałych, dużych host
albo
2Łan paproci, w nich orliki albo inne kwitnące(?)
albo
3bergenie i nie wiem co do nich.


Wow, wszystkie mozliwosci super.

1 - Galium odoratum nawet w kuchni mozesz wykorzystac, i ten zapach

2 - lan paproci a w nich Astrantia, ma ladniejsze liscie niz orlili (wg mnie oczywiscie)

3 - bergenie plus paprocie.

Wszystkie te rosliny mozesz (uwzgledniajac fakture lisci) ze soba wymieniac. Wybor nie bedzie latwy

Czy gleba przy swierkach jest kwasna i sucha? To ograniczy wybor.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrszulaB 09:26, 10 sty 2019


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Na razie bez odwagi stworzenia wlasnego watku. Moze kiedys...... Podgladam i wzdycham.
makadamia 09:30, 10 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nasadzenia pod świerkami... Ha! Życzę powodzenia!

U mnie na razie daje radę tylko bluszcz
W tym roku posadziłam języcznika i epimedium. Na razie wyglądają ładnie (obydwa jeszcze zielone były przed ostatnimi opadami śniegu) ale za wcześnie, żeby coś powiedzieć.
Pod tujami bodziszek korzeniasty bardzo dobrze daje sobie radę, może i pod świerkami sobie poradzi.

I te dwie rośliny (bluszcz i korzeniasty) bym posadziła w środku, pomiędzy świerkami, a dopiero przed nimi rozważałabym którąś z podanych opcji.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:34, 10 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Anda napisał(a)


Wow, wszystkie mozliwosci super.

1 - Galium odoratum nawet w kuchni mozesz wykorzystac, i ten zapach

2 - lan paproci a w nich Astrantia, ma ladniejsze liscie niz orlili (wg mnie oczywiscie)

3 - bergenie plus paprocie.

Wszystkie te rosliny mozesz (uwzgledniajac fakture lisci) ze soba wymieniac. Wybor nie bedzie latwy

Czy gleba przy swierkach jest kwasna i sucha? To ograniczy wybor.



No właśnie gleba tam to koszmar,twardo, sucho, ph było 6,5 - 6. Zamierzam tam popracować nad nią bo tak jak jest teraz nie może być. Mam nadzieję doprowadzić to do jako takiego stanu, nie wiem na ile świerki pozwolą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:40, 10 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
makadamia napisał(a)
Nasadzenia pod świerkami... Ha! Życzę powodzenia!

U mnie na razie daje radę tylko bluszcz
W tym roku posadziłam języcznika i epimedium. Na razie wyglądają ładnie (obydwa jeszcze zielone były przed ostatnimi opadami śniegu) ale za wcześnie, żeby coś powiedzieć.
Pod tujami bodziszek korzeniasty bardzo dobrze daje sobie radę, może i pod świerkami sobie poradzi.

I te dwie rośliny (bluszcz i korzeniasty) bym posadziła w środku, pomiędzy świerkami, a dopiero przed nimi rozważałabym którąś z podanych opcji.


Tak chcę Asiu, między świerkami nie byłam w stanie wbić łopaty, może wczesną wiosną będzie łatwiej. Chciałabym wtedy choć trochę korzeni świerków wywalić żeby choć cokolwiek wsadzić. Przed świerkami już jest lepiej, nawet klon dawał radę w zeszłoroczne upały i suszę oczywiście przy podlewaniu non stop
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:42, 10 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
UrszulaB napisał(a)
Na razie bez odwagi stworzenia wlasnego watku. Moze kiedys...... Podgladam i wzdycham.



Rozumiem, ale nie ma czego się bać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:51, 10 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Pewnie obsadzenie tego kawałka będzie wymagało prób, zobaczyć muszę co dałoby radę. Najbardziej chyba skłaniam się ku wersji z przytulią i hostami. Hosty jakieś duże, okazałe.
Ewentualnie paprocie. Wszystkie wersje są pasujące do mojego ogrodu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies