Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

paniprzyroda 21:05, 17 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Znalezisko super. Jedna rabata u Ciebie to chyba jak moje wszystkie razem. Daleka jestem od doradzania, bo tu same tęgie głowy myślą ale jak chcesz te perowskie i duże rozplenice to może hortensje inne, o sztywnych łodygach i ażurowych kwiatostanach i puścić je wyżej.
Magnolia piękna. Pozdrawiam Asiu.
____________________
Dwa ogrody
Magleska 21:14, 17 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
sesja wisienki i magnolii piękna
Asiu te Twoje rabaty jak nabiorą masy ,to będzie czad -już mi się podoba ,aż nie mogę doczekać się ich w pełnym rozroście i rozkwicie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anna_t 21:26, 17 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Margerytka40 napisał(a)
Całą zimę rozmyślałam jak ułożyć nasadzenia na rabacie płotowej. Niby mam tam już posadzone rośliny ale na pewno tak nie zostanie. Chcę by ta rabata miała pazur bo będzie dawała po oczach z altany no i jest baaardzo duża. Wałkowałam ją już z wami ale w między czasie sporo się poprzestawiało. Miały być Annabelki, które poszły do kącika magnoliowego. Jako że mam masową ilość wszelkiej maści bukietówek to je tam chcę wykorzystać, i jeszcze miskanty ML.
Przed świerki poszedł jednak grujecznik a nie klon, jakoś trudno mi się z nim rozstać. Myślałam dać tam jeszcze ze trzy kolumnowe drzewka, może jarząbki.
Mam mętlik w głowie, chyba za dużo chcę tam wcisnąć i stąd to wszystko. Chciałam ładniutką piętrową rabatę a powstaje mi jakieś nie wiadomo co
Priorytetem są hortki i miskanty. Mam duże ilości Polar Beer, Limelight, do nich chciałam jeszcze upchać niższe Sundae F. i Diamant R.
Może przyjdzie wam coś do głowy. Chciałabym już tam posadzić i nie kombinować.
To jest to miejsce


I na planie



A tu mój niedoskonały najnowszy pomysł, chyba te miskanty mi tam najbardziej nie pasują ale gdzieś muuuszę je upchnąć

nie widziałam nigdy perovski na żywo ale plan świetny. Jakie niskie Hortki masz? Rozplenice ich nie zaslonia?
Pisałam Ci kiedyś o różnicy w pokroju polar Bear i limek, to dwie różne Hortki. A może jeszcze z dwa grujeczniki dosadzic?
Kibicuje!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 22:11, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
O kurde, ja tu nie mogę wchodzić, zawału dostanę od wielkości Twoich rabat!!!

U mnie małe hortki - bobo, bombshell i little lime rosną tak do kolana. Zarówno normalne perowskie jak i normalne rozplenice zjedzą je na śniadanie.

Aaaa, cudna magnolia!!!


Ja prawie schodzę przygotowując te rabaty a M też schodzi jak przelicza koszty, dobrze że nie do końca wszystko wie. Pewnie nic by nie powiedział bo to dobry człowiek ale wolę go oszczędzać.
Z niższych hortek wsadziłam tam Diamant Rouqe i lekko przed nimi Sundae Fraise. Takie miałam na stanie. Ta pierwsza niby katalogowo 1,5 m może osiągać, druga ok 1m. Pierwsze rosły u mnie w niefortunnym miejscu i nie pokazały się jakoś rewelacyjnie. Jeśli tu się zrehabilitują i faktycznie tę swoją wysokość będą chciały osiągać to będę je mocno ciąć bo zasłonią mi Ml a tego bym nie chciała
Myślę by ani rozplenic ani perowskiej przed nimi jednak nie dawać. Może uda się jedną i drugą w jednej linii z hortkami a przed coś innego bym wtedy dała. Szałwie C., jeżówki może.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:14, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękności te Twoje drzewa !


Teraz ich czas
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:21, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Znalezisko super. Jedna rabata u Ciebie to chyba jak moje wszystkie razem. Daleka jestem od doradzania, bo tu same tęgie głowy myślą ale jak chcesz te perowskie i duże rozplenice to może hortensje inne, o sztywnych łodygach i ażurowych kwiatostanach i puścić je wyżej.
Magnolia piękna. Pozdrawiam Asiu.


Mam jedne ażurowe ale one tam za wysokie. Nie chcę zasłaniać miskantów. Coś tam pokombinuję pewnie.
Te rabaty Mariolko to radość i utrapienie w jednym. Radość bo mam możliwość na fajne efekty tyle, że trzeba się nagłówkować nie wspomnę już o pracy jakiej wymagają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:35, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
sesja wisienki i magnolii piękna
Asiu te Twoje rabaty jak nabiorą masy ,to będzie czad -już mi się podoba ,aż nie mogę doczekać się ich w pełnym rozroście i rozkwicie


Ciekawe czy efekt będzie taki jakbym chciała, żeby już nie zmieniać. Też się nie mogę doczekać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:45, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
nie widziałam nigdy perovski na żywo ale plan świetny. Jakie niskie Hortki masz? Rozplenice ich nie zaslonia?
Pisałam Ci kiedyś o różnicy w pokroju polar Bear i limek, to dwie różne Hortki. A może jeszcze z dwa grujeczniki dosadzic?
Kibicuje!


Chyba dodatkowe grujeczniki to byłoby tam za dużo jednak. To w sumie spore drzewa, po latach ale jednak.
Wsadziłam tam Limelight wzdłuż płotu a przed nimi PB. Myślisz, że niedobrze? Wiem o różnicach ale czy Twoim zdaniem nie mogą być w tym zestawieniu?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:51, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Padam już po dzisiejszej orce, jutro ponadrabiam w Waszych wątkach.
A zapomniałabym, dziś korzystaliśmy z zasobów naszego znaleziska. Wszystko było ok. Pompa nawet dawała spory strumień wody, fajnie bo nie musimy kupować nowej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:04, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
magnolia i pissardi to zestaw powalający

fajnie że znalezisko zdaje egzamin
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies