Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:13, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przecież nie lubisz bordowolistnych drzew.
Małe na froncie też już kwitną. A tu gdzie ta stara doszły jeszcze dwie i dwie białe magnolie. Oczyma wyobraźni widzę za kilka lat ten zestaw i normalnie popadam w samozachwyt
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:18, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Żeby nie było tak kolorowo to niepokoją mnie derenie frontowe. Wszystkie już u mnie puszczają listki a te stoją matoły jak zaklęte. Czemu, ja się pytam?! Przyznaję, trochę je ciachnęłam ale bez przesady, nie tuż nad ziemią. Ze 30, 40 cm zostawiłam.
Liczę, że ponieważ to młodziaki to mogą trochę później wystartować niż normalnie. Na razie leję im wodę, mogę coś więcej zrobić? Żyją raczej bo gałązki są elastyczne, nie łamią się.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:48, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na tej wielkiej Pissardii od rana szum słyszalny z daleka, sryliony pszczół się uwija na kwiatkach. Wrażenie niesamowite
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:05, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rozplenice



Sesleria


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 10:10, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
Przecież nie lubisz bordowolistnych drzew.
Małe na froncie też już kwitną. A tu gdzie ta stara doszły jeszcze dwie i dwie białe magnolie. Oczyma wyobraźni widzę za kilka lat ten zestaw i normalnie popadam w samozachwyt


Ale tutaj jeszcze listków nie widać

Poza tym, nie lubię ich w sensie "bo trudno je zakomponować" a nie w sensie "nie podobają mi się".
A akurat u Ciebie zakomponowana jest pięknie i słusznie popadasz w samozachwyt
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AgataP 10:16, 18 kwi 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margerytka40 napisał(a)
Wiem, że Agata z Pszenicznej miała zamiar swoje jarząbki wyprowadzać wyżej, też ma je z hortkami ale nie znalazłam czy się to udaje. Pytałam i czekam na odpowiedź ale Agatka rzadko jest u siebie.


Asiu, może mało jestem ale czytam to słychać u Was

Ja mam jarząbki szczepione nieco wyżej, nie przy samej ziemi.
Dziwnie u mnie rosną, bo miałam ich 5 szt - jeden nie przeżył zimy. Pozostałe rosną, ale nierównomiernie. Bliżej kasztanowca są małe, prawie nie urosły nic, a pod gruszką są dwa razy większe.
Nie wiem co to powoduje więc na razie je tylko obserwuję.
Jak coś to cyknę fotki
____________________
Z Pszenicznej...
Kawa 10:28, 18 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia rabaaaaaaaaaatyyy!!!! jej ale wielgachne
samoachwyt jak najbardziej zasłużony
pissardi śliczna - chciałam miec ale strasznie wielka rośnie!!! no i nie wiem teraz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 10:30, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgataP napisał(a)


Asiu, może mało jestem ale czytam to słychać u Was

Ja mam jarząbki szczepione nieco wyżej, nie przy samej ziemi.
Dziwnie u mnie rosną, bo miałam ich 5 szt - jeden nie przeżył zimy. Pozostałe rosną, ale nierównomiernie. Bliżej kasztanowca są małe, prawie nie urosły nic, a pod gruszką są dwa razy większe.
Nie wiem co to powoduje więc na razie je tylko obserwuję.
Jak coś to cyknę fotki


A co z wyprowadzaniem wyżej korony, próbowałaś już coś w tym kierunku? Mam na oku takie szczepione na 1m tylko, że to dla mnie i tak za nisko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:32, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


Ale tutaj jeszcze listków nie widać

Poza tym, nie lubię ich w sensie "bo trudno je zakomponować" a nie w sensie "nie podobają mi się".
A akurat u Ciebie zakomponowana jest pięknie i słusznie popadasz w samozachwyt


Ja ostatnio różowego nie lubię
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 10:33, 18 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)


Anulka ale wtedy tych niskich hortek nie będzie widać zza perowskiej, mam tę zwykłą wysoką odmianę i wielkie są. Sesleria tam odpada, będzie masowo w innym miejscu i nie chcę jej tu powtarzać. Sprawdzę te kukliki choć chyba wolałabym brzegiem trawy jednak. Teraz już nawet jest tam Amazon Mist, może na razie go zostawię?


Nie wiem jakie masz te niskie hortki, ale jeżeli są aż tak niskie to zza rozplenic też może ich nie być widać, szczególnie gdy te będą kwitły. Chodziło mi też o to, że rozplenice są po tej stronie co miskanty, natomiast po tej stronie gdzie masz zaplanowane wysokie hortki nie ma traw. A mi tam tych traw brakuje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies