Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Anda 10:03, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Euonymus europaeus Red Cascade na wysokim pniu? Jeden by wszedł. Hortki byłoby widać
Jarząbki na pniu też ładne. W trójkącie raczej niż w jednej linii?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 10:33, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Fajna by była taka trzmielina tylko czy spotkam taką na pniu i to wysokim?
Myślisz, że jarząbki w trójkąt lepiej? Te może udałoby się gdzieś znaleźć choć też z tym pniem są trudne do upolowania.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 10:42, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Ta trzmielina się fajnie przebarwia, ale koronę ma dość szeroką.

Jarząbki jeśli nie w trójkącie, to w półokręgu na środkowej wysokości rabaty wysunięte lekko przed hortki, ale wtedy tylko na wysokim pniu. Byłyby wtedy zatopione z wszystkich stron w roślinach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 10:59, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No nic będę szukać tych drzewek, łatwo nie będzie. Gdyby ktoś coś to proszę o namiar
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 11:38, 16 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Takie jarząbki ładne kupowała ostatnio Ania z Malutki pod lasem, bardzo ładne kolumnowe Fastigiata. Chyba je nawet wysyłkowo kupowała, możesz zapytać.
Szykuje się bardzo ładna rabata. Myślę, że z tymi jarząbkami to dobry pomysł, podoba mi się. Akurat na tej ścianie płotu przyda się taki wyższy akcent.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 11:41, 16 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pzzyglądam się i czytam, ale na tak wielkim obszarze gubie się... nic mądrego nie mam do powiedzenia.
____________________
Margerytka40 12:14, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
Takie jarząbki ładne kupowała ostatnio Ania z Malutki pod lasem, bardzo ładne kolumnowe Fastigiata. Chyba je nawet wysyłkowo kupowała, możesz zapytać.
Szykuje się bardzo ładna rabata. Myślę, że z tymi jarząbkami to dobry pomysł, podoba mi się. Akurat na tej ścianie płotu przyda się taki wyższy akcent.


Widziałam u Ani te jarząbki, byłam zainteresowana bo myśl o jakichś kolumnowych tam już dawno miałam w głowie ale one są szczepione tuż nad ziemią. U mnie przydałyby się takie wysoko szczepione, myślę na 1,5 m chociaż a najlepiej 1,7 albo i 2. Znalazłam na 1m szczepione ale to wciąż nisko. Nawet przemknęło mi by wziąć je i wyprowadzić koronę wyżej jeszcze ale nie mam pojęcia czy tak się da, nie mam doświadczenia. Tanie nie były i gdyby nic z tego nie wyszło trochę szkoda kasy bo miejsca drugiego nie znajdę jakby co. Ech, ciężki los ogrodnika
A za pochwałę dziękuję, myślałam że na mój planik wyleją się słowa krytyki i nawet gotowa byłam na nią, zawsze jestem. Jeśli się podoba to super
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:15, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
Pzzyglądam się i czytam, ale na tak wielkim obszarze gubie się... nic mądrego nie mam do powiedzenia.


Ja się nie odnajduję na mikro rabatkach
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:27, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiem, że Agata z Pszenicznej miała zamiar swoje jarząbki wyprowadzać wyżej, też ma je z hortkami ale nie znalazłam czy się to udaje. Pytałam i czekam na odpowiedź ale Agatka rzadko jest u siebie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 12:37, 16 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)



A za pochwałę dziękuję, myślałam że na mój planik wyleją się słowa krytyki i nawet gotowa byłam na nią, zawsze jestem. Jeśli się podoba to super


Podobają mi się takie duże plamy jednego rodzaju roślin, szczególnie bylin i traw. Zerknę później dokładniej, bo faktycznie z tą perowskią przy hortensjach może być trudno. Na tle niebieskiej perowskii ładnie by się komponowały bordowe rozchodniki, a przed rozchodniki dałabym jeszcze jakieś niższe trawki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies