Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 12:46, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)


Podobają mi się takie duże plamy jednego rodzaju roślin, szczególnie bylin i traw. Zerknę później dokładniej, bo faktycznie z tą perowskią przy hortensjach może być trudno. Na tle niebieskiej perowskii ładnie by się komponowały bordowe rozchodniki, a przed rozchodniki dałabym jeszcze jakieś niższe trawki.


Wiem, perowskia tam bo chcę koniecznie niebieski akcent wcisnąć a ona długo kwitnie. Jakaś alternatywa dla niej? . O trawkach na brzegu myślaľam, jak miejsce zostanie bo trochę ciaśniutko mi się tam robi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 13:10, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Agastache Blue Fortune zamiast perowskiej?
Ewentualnie Phlomis tuberosa, tylko ona bardziej lila niż niebieska.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 13:49, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Agastache Blue Fortune zamiast perowskiej?
Ewentualnie Phlomis tuberosa, tylko ona bardziej lila niż niebieska.


Agastache coś nie chce ze mną współpracować. A może tego żelaźniaka kaszmirskiego tam spróbować? Albo szałwię C.? Mam do podziału
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 15:03, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
A ten żeleźniak nie będzie za niski? Podają 70 cm.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 18:33, 16 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Czytam na bieżąco. Trzymam kciuki za udane wybory. Twój tok myślenia do mnie przemawia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 20:04, 16 kwi 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asia, jak już będziesz pewna swego, to powtykasz tam dużo cebulowych i na wiosnę też będzie ok. Pisałaś do tej szkółki w sprawie jarząbów, mają tylko takie niskie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 20:05, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
A ten żeleźniak nie będzie za niski? Podają 70 cm.

Póki horki małe pewnie ujdzie. I tak mnie korci normalnie ta perowskia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:10, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AnnaCh napisał(a)
Asia, jak już będziesz pewna swego, to powtykasz tam dużo cebulowych i na wiosnę też będzie ok. Pisałaś do tej szkółki w sprawie jarząbów, mają tylko takie niskie?


Pisałam ale nie odpisują, pewnie nie mają. W sumie to się nie pali. Rabata może na razie być bez nich choć nie ukrywam że wolałabym już je wsadzić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:13, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Czytam na bieżąco. Trzymam kciuki za udane wybory. Twój tok myślenia do mnie przemawia.


Tok myślenia to wsadzić i żeby wszystko pięknie rosło i jeszcze piękniej wyglądało . Nuda.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 22:00, 16 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Asiu jestem na bieżąco ,ale ni w ząb nie umiem doradzać poczekam na czym stanie
a wykopalisko fajne -taki baniaczek na wodę ,to bardzo przydatna rzecz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies