Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Gruszka_na_w... 22:25, 16 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Z takich nieoczywistych zestawień wychodzą często fajne kompozycje. U mnie tak wyszło z perovskią wsadzoną na wrzosowisku. Dlatego kibicuję tej Twojej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 23:23, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asiu jestem na bieżąco ,ale ni w ząb nie umiem doradzać poczekam na czym stanie
a wykopalisko fajne -taki baniaczek na wodę ,to bardzo przydatna rzecz


Dziś M kupił rurę odwadniającą, po świętach będę mieć wykopki. Przyznam się, że poczyniłam dziś już pierwsze przetasowania na tej płotowej rabacie. Na razie hortki poprzesadzałam tylko. Jutro jeśli tylko uda mi się wyjść do ogrodu to może miskanty przeniosę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 23:30, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z takich nieoczywistych zestawień wychodzą często fajne kompozycje. U mnie tak wyszło z perovskią wsadzoną na wrzosowisku. Dlatego kibicuję tej Twojej.


Wsadzę tam perowskię bo chcę zobaczyć czy da radę czy nie. W przechowalniku rośnie właśnie tuż przy hortkach i była super w zeszłym sezonie. Też uważam, że warto próbować by się przekonać. Nie da rady to ją wymienię na lepszy model
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 23:39, 16 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)

A tu mój niedoskonały najnowszy pomysł, chyba te miskanty mi tam najbardziej nie pasują ale gdzieś muuuszę je upchnąć



To co bym zamieniła na tym planie: rozplenice dałabym przed wysokie hortki (tam gdzie perowskia). Perowskie łukiem za rozchodnikami, może jeszcze gdzie nie gdzie między perowskiami jakieś wyższe jeżówki? A przed rozchodniki niziutką szałwię albo seslerię jesienną, albo obwódkę z kuklików, któreś z tych nowszych odmian jak Cosmopolitan, Mai Tai czy coś w tym stylu (mają bardzo ładne liście).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 06:20, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)


To co bym zamieniła na tym planie: rozplenice dałabym przed wysokie hortki (tam gdzie perowskia). Perowskie łukiem za rozchodnikami, może jeszcze gdzie nie gdzie między perowskiami jakieś wyższe jeżówki? A przed rozchodniki niziutką szałwię albo seslerię jesienną, albo obwódkę z kuklików, któreś z tych nowszych odmian jak Cosmopolitan, Mai Tai czy coś w tym stylu (mają bardzo ładne liście).


Anulka ale wtedy tych niskich hortek nie będzie widać zza perowskiej, mam tę zwykłą wysoką odmianę i wielkie są. Sesleria tam odpada, będzie masowo w innym miejscu i nie chcę jej tu powtarzać. Sprawdzę te kukliki choć chyba wolałabym brzegiem trawy jednak. Teraz już nawet jest tam Amazon Mist, może na razie go zostawię?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makusia 14:11, 17 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Pierwsze skojarzeniem mam z taką grą, co są kółka w rożnych kolorach i trzeba ręce na nich stawiać Te przetasowania mi tak wyglądają- w ząb nie doradzę, choć pochwalę się, że wyjątkowo znam wszystkie rośliny z zestawienia, co jest nielada progresem w moim przypadku
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kawa 14:36, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
oj trudne wybory
kurcze nie umiem doradzic perovskia wielka rośnie
ale rozplenice też o chyba że niższe odmiany
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 15:28, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Stan najaktualniejszy



Kora tam gdzie już ostatecznie zrobione. Na razie posadzone hortki, miskanty między które dałam czosnki bo i tak musiałam je zabrać z przyszłej sesleriowej. Pora nie koniecznie dobra na ich ruszanie ale trudno, niech się dzieje z nimi co chce. Nie mam czasu czekać
Dalsze prace już po świętach bo trzeba trochę chałupę ogarnąć choć w zasadzie mam mały remoncik i tylko z grubsza przelecę bo nie ma sensu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:38, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)
Pierwsze skojarzeniem mam z taką grą, co są kółka w rożnych kolorach i trzeba ręce na nich stawiać Te przetasowania mi tak wyglądają- w ząb nie doradzę, choć pochwalę się, że wyjątkowo znam wszystkie rośliny z zestawienia, co jest nielada progresem w moim przypadku


No od tej gry do mojego sadzenia to już całkiem niedaleko. Prawie tak samo wyglądałam przy tetrisie roślinnym
Bo to w sumie pospolite rośliny. Nie żebym chciała pomniejszyć Twój samozachwyt
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:42, 17 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
oj trudne wybory
kurcze nie umiem doradzic perovskia wielka rośnie
ale rozplenice też o chyba że niższe odmiany


Nie lubię tych małych rozplenic ale może masz rację, zarówno rozplenice jak i perowskia na ten środkowy łuk mogą być za duże. Mam już pomysł ale jeszcze przez święta niech się uleży
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies