Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Bogdzia 20:14, 01 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dzis miałam przymusowy postój koło Ciebie, nie ma na czym oka zawiesic, szkoda.Rozumiem że intymnosc potrzebna bo sama sie zasłoniłam ale moze rośliny byłyby lepsze niz siatka.Wiem ze od wewnątrz zupełnie inne wrazenia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 20:47, 01 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Bogdzia napisał(a)
Dzis miałam przymusowy postój koło Ciebie, nie ma na czym oka zawiesic, szkoda.Rozumiem że intymnosc potrzebna bo sama sie zasłoniłam ale moze rośliny byłyby lepsze niz siatka.Wiem ze od wewnątrz zupełnie inne wrazenia.


Na pewno rośliny byłyby lepsze ale na to trzeba czasu. Przesłonę z tej siatki traktuję jako tymczasowe rozwiązanie na trzy, cztery lata. Jak derenie urosną będzie zdjęta. Mimo, że zdaję sobie sprawę, że krzewy liściaste nie dadzą mi całorocznej tej przesłony. Ale od maja do września mi wystarczy choć może z czasem same pędy też w jakimś stopniu będą częściowym, ażurowym parawanem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 23:19, 02 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Pokażę co wymyśliłam po drugiej stronie wjazdu. Chcę tam przesadzić jodłę. Przy samej bramie rośnie zwykły świerk i jakiś srebrny, kiedyś przesadzony tutaj. Już nie chcę ich ruszać, jakoś muszę je wpasować a raczej dopasować do nich resztę. Wykorzystam rośliny, które mam chyba i tak będą tawuły brzozolistne, derenie i kocimiętka. Z tyłu kiedyś żywopłot ale jeszcze się waham czy miałyby to być szmaragdy(bo kto to będzie czyścił i ciął) czy coś innego. Mniej więcej taki układ wymyśliłam


Plan rozwojowy jeszcze bo pewnie między derenie a kocimiętkę wepchnę jeszcze jakieś kfiatki, może jeżówki. I chyba tak myślę jakiegoś drzewa tam brakuje. Mam wolnego klona Crimson Sentry ale raczej nie on bo kolumnowy i bordo to raczej chyba nie. Po drugiej stronie bramy mam przecież 3 Pissardii. A może Red Sunsed? Też mam jakąś nędzną sadzonkę. A może jeszcze coś innego?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:55, 03 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
red sunset mi pasuje.

szafirki jak byś nie posadziła to urosną i się namnożą. taka ich uroda

dasz instrukcję zakładania tej maty? i gdzie jej w ogóle szukać?
na moim ogrodzeniu wiklina dożyła swoich dni a finansów na porządne ogrodzenie nadal brak (zwłaszcza jeśli ciągle kupuję rośliny, zamiast oszczędzać na płot).

mąż twierdzi, że stara siatka metalowa musi zostać, bo mata musi się na czymś oprzeć. tylko że siatka jest powyginana, to jak mata się ma na niej opierać?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 10:01, 03 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
makadamia napisał(a)
red sunset mi pasuje.

szafirki jak byś nie posadziła to urosną i się namnożą. taka ich uroda

dasz instrukcję zakładania tej maty? i gdzie jej w ogóle szukać?
na moim ogrodzeniu wiklina dożyła swoich dni a finansów na porządne ogrodzenie nadal brak (zwłaszcza jeśli ciągle kupuję rośliny, zamiast oszczędzać na płot).

mąż twierdzi, że stara siatka metalowa musi zostać, bo mata musi się na czymś oprzeć. tylko że siatka jest powyginana, to jak mata się ma na niej opierać?


maty sa w rolmarkecie w 3 kolorach: brązowym, szarym i zielonym. Warto popatrzeć na stopień cieniowania. U siebie mam brązowe 95% i wystarczyła pojedyncza warstwa. Od niedawna sa szare. W zasadzie to takie szare wpadajace w szary brąz.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:03, 03 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Margerytka40 napisał(a)


Na pewno rośliny byłyby lepsze ale na to trzeba czasu. Przesłonę z tej siatki traktuję jako tymczasowe rozwiązanie na trzy, cztery lata. Jak derenie urosną będzie zdjęta. Mimo, że zdaję sobie sprawę, że krzewy liściaste nie dadzą mi całorocznej tej przesłony. Ale od maja do września mi wystarczy choć może z czasem same pędy też w jakimś stopniu będą częściowym, ażurowym parawanem


no wlasnie ja tez czekam az mi zarosnie to bede mogla swoja zdjac lub "dorobie sie" i zamontuje deski kompozytowe. Qrcze gdyby byly dostepne w takich cenach jak teraz to bym zrobila po calosci przy robieniu ogrodzenia a nie bujała sie z siatka
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 10:08, 03 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
powiadasz, że deski kompozytowe teraz takie tanie, że zamiast maty można rozważać?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:20, 03 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
makadamia napisał(a)
red sunset mi pasuje.

szafirki jak byś nie posadziła to urosną i się namnożą. taka ich uroda

dasz instrukcję zakładania tej maty? i gdzie jej w ogóle szukać?
na moim ogrodzeniu wiklina dożyła swoich dni a finansów na porządne ogrodzenie nadal brak (zwłaszcza jeśli ciągle kupuję rośliny, zamiast oszczędzać na płot).

mąż twierdzi, że stara siatka metalowa musi zostać, bo mata musi się na czymś oprzeć. tylko że siatka jest powyginana, to jak mata się ma na niej opierać?


Siatka istotnie musiałaby zostać jak miałaby być mata bo ją zaczepia się na siatce. Górą są otwory na druty a dołem trytkami przyczepiasz. Tarcia wszystko napisała. Ja kupowałam na A.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:23, 03 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
TAR napisał(a)


maty sa w rolmarkecie w 3 kolorach: brązowym, szarym i zielonym. Warto popatrzeć na stopień cieniowania. U siebie mam brązowe 95% i wystarczyła pojedyncza warstwa. Od niedawna sa szare. W zasadzie to takie szare wpadajace w szary brąz.


Mnie nie pasowały te ciemne kolory a zielona ma tylko 62% ale założyłam podwójnie i jest dobrze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:26, 03 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
TAR napisał(a)


no wlasnie ja tez czekam az mi zarosnie to bede mogla swoja zdjac lub "dorobie sie" i zamontuje deski kompozytowe. Qrcze gdyby byly dostepne w takich cenach jak teraz to bym zrobila po calosci przy robieniu ogrodzenia a nie bujała sie z siatka


Też chcemy kiedyś zrobić inne ogrodzenie ale to pieśń przyszłości. Tyle jeszcze ważniejszych rzeczy do zrobienia. Na razie to mi się marzy zrobienie wjazdu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies