Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek przy lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy lesie

Figielka 22:38, 12 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Nie sądziłam ,że mają szerokość 3-4 m. Czy tu chodzi o szerokość samej korony czy jest taki szeroki od dołu.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gruszka_na_w... 22:43, 12 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Figielka napisał(a)
Nie sądziłam ,że mają szerokość 3-4 m. Czy tu chodzi o szerokość samej korony czy jest taki szeroki od dołu.


To krzew. Wypuszcza od dołu gałęzie w różnych kierunkach. Popatrz jeszcze raz na 1 i 2 zdjęcie u mnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 14:58, 13 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Haniu, wymieniłam perukowca na krzewuszkę bordową, pysznogłówkę,liatrę i pstrokatkę.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gruszka_na_w... 21:17, 13 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
A co z przesłoną?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 21:35, 13 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Może jakieś drzewka na pniu, może pęcherznica? Nie mam pomysłu.
Na zdjęciu stan obecny.Jeszcze bałagan budowlany. M się zmordował przy budowaniu murku, mówi, że pracował w kamieniołomach.


____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 21:42, 13 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Widok z drugiej strony.

Ta góra piachu do usunięcia. Początkowo chciałyśmy z córkami taczką wywozić ,ale to nie na nasze siły. M podstawił przyczepkę.

Kawałek już obsadzony.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Roocika 21:45, 13 lip 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajnie to wygląda pracy mnóstwo wykonaliście!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Figielka 21:51, 13 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witaj Asia , chyba najgorsze za nami. Zostały jeszcze schody i kawałek placyku przy śmietniku. Muszę jakoś M-owi wynagrodzić, jest padnięty ale efekt jest fajny. Roślinki już czekają.

____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 09:50, 14 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Lubię tą rabatkę latem.Pod iglakowymi kulkami jest jeszcze roślinka pożaca , kwitnie na fioletowo. Na rabacie sadzę begonie jednoroczne i cały sezon jest kolorek.
W zeszłym roku miałam czerwone z bordowymi listkami i efekt był ładniejszy.
Wiosna.


Lato- stan obecny.


____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 16:05, 15 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Zaplanowałam rabatę za murkiem. Możecie zerknąć może macie jakieś uwagi.
Ziemia jest tam piaszczysta , wystawa południowa. Częściowo zacieniona przez dom i las. Pomiędzy murkiem, a ogrodzeniem jest 5 metrów szerokości w najwęższym miejscu, tam gdzie widać deski, dalej jest coraz szerzej. i nie chcę tam trawy.
Najpierw zdjęcie przed planem, a potem zdjęcie po zaplanowaniu.


Pomiędzy berberysami i trzmieliną będzie jeszcze ścieżka wzdłuż ogrodzenia. reszta uzupełniona bylinami.

____________________
IwonaOgródek przy lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies