Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

makadamia 13:01, 22 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jak odratowałeś, to super. Niech się teraz odwdzięcza i rozmnoży
Ale to dopiero przy cięciu wiosennym.

Nidiformis bardzo ładny - dokup więcej.

A o przesadzaniu koreanki to może Toszka napisze.
Koreanka wygląda na dużą, więc lepiej byłoby tego uniknąć.
A jeśli byłoby konieczne, to chyba lepiej byłoby na razie tylko obkopać, a przesadzić na jesieni. Tak mi się wydaje.
Ale zobaczymy, co Ci wyjdzie z mierzenia. Może nie będzie takiej potrzeby
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 13:36, 22 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A po co więcej Nidiformins? Własnie swojego cięłam, by zmniejszyć, bo już ponad 1,50, średnicy miał. Zabiłabym tego, kto pisze (lub robi "kopiuj-wklej"), ze to mały iglaczek....

Jacku, ja swoją młodą koreankę przesadzałam pięć razy w ciągu 3 pierwszych lat. Mała już ona wtedy nie była, bo miała z 1,20-1,50m. Teraz po 10 latach już nie mam odwagi jej ruszyć (a koncepcja była, bo posadziłam sobie na linii widokowej i teraz mi wszystko zasłania). Jesli ją przesadzać to w drugiej połowie sierpnia do 15 września, po drugiej fazie przyrostów. Po fazie przyrostów wszystkie iglaki mają fazę rozrostu korzeni. I tak dwa razy do roku.

Nie wiem co posadzić na cyplu. Ale ty będziesz wiedział co byś mniej więcej chciał tam uzyskać. Cypel widzisz z tarasu? Okien?
Na tarasie usiądź. Popatrz. Zamknij oczy i wyobraź sobie jaki efekt być chciał mieć. Co by cię codziennie niezmiennie ciszyło i napawało oczy?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 14:17, 22 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszko, ale jaki Ty masz ogródek, a jaki Jacek?
(o wielkość mi chodzi)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 14:19, 22 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No jaki ja mam? - 1200m, a że wąsko czy ja tobie krzywy palec u stopy wypominam?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 14:27, 22 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No wiecie co?! Akurat stopy i dłonie to mam najładniejsze ze wszystkiego! Cała reszta mało dekoracyjna, ale przynajmniej tych elementów nie muszę się wstydzić.

Ale, jeśli ma to pomóc Twej zbolałej duszy, to mogę napisać, że Twój ogródek jest taki szczupły, a Jacka - taki szeroki.....
Więc takie szerokie nidiformisy bardzo dobrze tu konweniują
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
jacekg80 19:30, 22 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witaj Dorka Miło Cię widzieć
Będę do Ciebie zaglądał i kibicował
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 19:47, 22 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
makadamia napisał(a)
Jak odratowałeś, to super. Niech się teraz odwdzięcza i rozmnoży
Ale to dopiero przy cięciu wiosennym.

Nidiformis bardzo ładny - dokup więcej.

A o przesadzaniu koreanki to może Toszka napisze.
Koreanka wygląda na dużą, więc lepiej byłoby tego uniknąć.
A jeśli byłoby konieczne, to chyba lepiej byłoby na razie tylko obkopać, a przesadzić na jesieni. Tak mi się wydaje.
Ale zobaczymy, co Ci wyjdzie z mierzenia. Może nie będzie takiej potrzeby


No i pomierzylem. Od koreanki do tui jest dokładnie 2 metry. Od koreanki do ciosów które chce posadzić 1,70 m
Może ją troszkę przesunę dalej w stone tui????
Tu to trochę widać i ogólnie jak to wygląda teraz. Widać też dużego bukszpana którego tak przyciąłem, ale łysawy jest z drugiej strony.
Natomiast na Dolnym planie widać przejście pod oknem i hortensje magical candle. Od hortensji do chodnika jest 1 metr, tyle samo w drugą stronę do trawnika. Tu to chyba jakieś carexy, hakone i jeszcze ze 2 kulki bukszpanowe dosadze....??


____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 19:52, 22 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Toszka napisał(a)
A po co więcej Nidiformins? Własnie swojego cięłam, by zmniejszyć, bo już ponad 1,50, średnicy miał. Zabiłabym tego, kto pisze (lub robi "kopiuj-wklej"), ze to mały iglaczek....

Jacku, ja swoją młodą koreankę przesadzałam pięć razy w ciągu 3 pierwszych lat. Mała już ona wtedy nie była, bo miała z 1,20-1,50m. Teraz po 10 latach już nie mam odwagi jej ruszyć (a koncepcja była, bo posadziłam sobie na linii widokowej i teraz mi wszystko zasłania). Jesli ją przesadzać to w drugiej połowie sierpnia do 15 września, po drugiej fazie przyrostów. Po fazie przyrostów wszystkie iglaki mają fazę rozrostu korzeni. I tak dwa razy do roku.

Nie wiem co posadzić na cyplu. Ale ty będziesz wiedział co byś mniej więcej chciał tam uzyskać. Cypel widzisz z tarasu? Okien?
Na tarasie usiądź. Popatrz. Zamknij oczy i wyobraź sobie jaki efekt być chciał mieć. Co by cię codziennie niezmiennie ciszyło i napawało oczy?


Witaj Toszko

Cieszę się że jesteście, dziękuję
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 20:00, 22 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Takie mam jeszcze rozchodniki i rozplenice hameln. Dalej widać grujecznik i zaczyna się cypel na którego końcu rośnie wiśnia. W środku cypla czarny bez black beauty, ale on chyba do przesadzenia.....



____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 20:00, 22 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Muszę rozjaśnić te rabaty. Za ciemno jest i za zielono......

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies