Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

Roocika 20:32, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witam serdecznie. Dziś akurat przyglądałam Twój wątek chyba drugi raz, podziwiam za to ręczne przekopywanie rabat nawet zimą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
jacekg80 20:38, 21 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
I taki cypelek do obsadzenia....., Gdyby ktoś miał jakiś pomysł co i gdzie dosadzić, posadzić to propozycje bardzo miłe widziane. Ja ciągle zmieniam zdanie, dlatego nic jeszcze nie rośnie
Z góry bardzo dziękuję

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 20:47, 21 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Roocika napisał(a)
Witam serdecznie. Dziś akurat przyglądałam Twój wątek chyba drugi raz, podziwiam za to ręczne przekopywanie rabat nawet zimą


Witaj Asiu.

Dziękuję za odwiedziny. Tak przekopywałem wszystko ręcznie. Została jeszcze druga strona ogrodu, którą będę zaczynał jesienią. Też pewnie zejdzie mi do zimy.
Nie ma co u mnie za bardzo pokazywać, ale kocham ten mój kawałek ziemi i tak konsekwentnie w niej dłubie.

Pozwolisz że zajrzę do Ciebie
Pozdrawiam
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
frezja 20:50, 21 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Dobrze Ci idzie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Roocika 20:52, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
jacekg80 napisał(a)


Witaj Asiu.

Dziękuję za odwiedziny. Tak przekopywałem wszystko ręcznie. Została jeszcze druga strona ogrodu, którą będę zaczynał jesienią. Też pewnie zejdzie mi do zimy.
Nie ma co u mnie za bardzo pokazywać, ale kocham ten mój kawałek ziemi i tak konsekwentnie w niej dłubie.

Pozwolisz że zajrzę do Ciebie
Pozdrawiam

Zapraszam
W kwestii nasadzeń to niestety mało pomocna na razie jestem.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
frezja 20:55, 21 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
jacekg80 napisał(a)
Witam Marta,

Dziękuję za odwiedziny. U mnie pracecw ogrodzie posuwają się powoli.
Wygląda to tak......

Coś muszę tu dosadzic. Myślę o hakone all Gold, i coś jeszcze ale brak koncepcji :-/
Może coś wyższego np. drzewko na pniu, żeby z okna podziwiać Dołem trawki i coś tam jeszcze wspólnie wymyślimy Ps. Miałam na myśli rabatę okienną.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
makadamia 08:54, 22 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Jacku, dawno Twojego uśmiechu nie widziałyśmy?

Odnośnie nasadzeń: żeby dobre, konkretne rady dostać, musiałbyś zrobić dokładny rysunek z wymiarami rabat i dokładnym opisaniem tego, co już masz.
To jest problem z sadzeniem drzew i krzewów: sadzisz maleńki krzaczek, który ledwie widać w morzu kory, a po pięciu latach okazuje się, że masz wielki krzaczor. Dlatego na początku sadzi się za ciasno i za dużo, a potem trzeba wycinać.

Dwie rady, których bym udzieliła na tym etapie:
- kupuj mniej gatunków ale w większej ilości; np.: na ostatnim zdjęciu, przy pniu widzę jakiś krzaczek (tawuła?) - dokup jeszcze 3-4 sztuki posadź razem, w grupie (albo spróbuj rozmnożyć to co masz, tylko wtedy dłużej trzeba czekać na efekt);

- między drzewami i krzewami, które kiedyś zajmą całą przestrzeń, a na razie są maleńkie sadź rośliny tymczasowe; kupuj jakieś tanie byliny (dobrze, żeby duże rosły), które powoli będziesz eliminował wraz ze wzrostem krzewów; patrzę na promocje i wzięłabym np.: krwawnika, kłosowca, jeżówkę, miskanta, trzcinnika, floksa i/lub funkie. W ilości nie mniejszej niż 10 sztuk.

A jeśli chcesz rady, co dosadzić "na stałe", to tak jak mówię: wymiary.
Jeśli nie rysunek, to przynajmniej na tych zdjęciach, które wyżej wrzuciłeś narysuj, jakie są odległości np.: pomiędzy koreanką a tujami i cisami i między hortensjami a chodnikiem pod oknem. Zdjęcia potrafią być bardzo mylące. Nie raz zdarzało się, że tam ,gdzie na zdjęciu wydawało się że jest ok. 1m, w rzeczywistości było ze 3.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:00, 22 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jacekg80 napisał(a)
Tu pomiędzy koreanką a szmaragdami będą 3 hortensje Limki i chciałem wcisnąć miskanty, ale nie wiem co między nie posadzonymi jeszcze cisami i koreanką......



Tutaj uwaga:

widzę, że masz skłonności żeby sadzić duże drzewa (koreanka, nieznane mi liściaste) na brzegach rabaty, a mniejsze rośliny w środku - a powinieneś robić dokładnie odwrotnie.
Koreanka za parę lat całkowicie Ci zasłoni te hortensje i miskanty.

Za tym liściastym widzę jakiegoś ładnego iglaczka, który mi wygląda jak choina jeddeloh - powtórzyłabym go na całej linii rabaty kilka razy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
jacekg80 11:46, 22 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
makadamia napisał(a)


Tutaj uwaga:

widzę, że masz skłonności żeby sadzić duże drzewa (koreanka, nieznane mi liściaste) na brzegach rabaty, a mniejsze rośliny w środku - a powinieneś robić dokładnie odwrotnie.
Koreanka za parę lat całkowicie Ci zasłoni te hortensje i miskanty.

Za tym liściastym widzę jakiegoś ładnego iglaczka, który mi wygląda jak choina jeddeloh - powtórzyłabym go na całej linii rabaty kilka razy.


Witaj Asiu.

Ciągle z Wami jestem
Dziękuję za odwiedziny. Te wszystkie pojedyncze sztuki to rośliny które miałem i tak wsadziłem. To malutkie pod drzewem na cyplu to hortensja którą odratowałem i tak tam wsadziłem. To pod tulipanowcem to świerk nidiformis. Jest dokładnie tak jak mi radzisz. Będę sądził rośliny w grupach, ale już się pogubiłem i nie chce tego zepsuć, dlatego ciągle pusto w morzu kory

Koreanka to jedyne drzewo iglaste, powiedzmy przy brzegu rabaty które wypełni przestrzeń. Wiem że powinna rosnąć trochę głębiej, czy mam ją przesadzić? Jeśli nie to co posadzić za nią???

Zmierzę dzisiaj odległości i napiszę jak to wygląda.....

Dziękuję za pomoc
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
DorKa 12:12, 22 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć Jacek zajrzałam tutaj i czuję się jak u siebie z Twoimi okrągłymi rabatami Bardzo ładnie Ci to wychodzi. Podglądam i kibicuję
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies