Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

kamcia 09:12, 21 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dziewczyny piszcie, zadawajcie pytania, wszyscy skorzystamy i się czegoś nauczymy

Mirello to będą dwie rabaty.
Na jednej szamaragdy,polar bear (bo z Vanilkami za truskawkowo i obok już mam 3 misie, więc będzie kontynuacja), przed nimi jeżówki, a przed jeżówkami lawenda.

Druga rabata

Gracillimusy, przed nimi rodki (zabiorę je z tej rabaty powyżej, to te co chorują), i nie wiem czy coś się jeszcze przed nimi zmieści.

Dzisiaj nie pada więc muszę ogródek po urlopie doprowadzić do ładu, odchwaścić, ściąć lawendę i przekwitłe jeżówki. Wydaje mi się że dwa wrzośce się nie przyjęły więc sprawdzę korzenie.

Potem zabiorę się za przygotowanie gleby pod rodki, muszę jechać po folię
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 17:18, 21 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Ogródek wyplewiony, lawenda i jeżówki ścięte, trawa skoszona więc za nową rodkową trzeba się wziąć

Ziemia, folia, siarka, obornik, igły i kora jest więc czas na przymiarki.

Toszko czy takie odległości będą dobre, czy zrobić większe?

Od Hortensji do pierwszej doniczki jest 1 metr. Pomiędzy rodkami 70 cm, a od Gracilimusów 50 cm. Nie wiem czy od Gracków nie powinno być też z 70 cm.

Tam jest po łuku i te doniczki wyglądają jakby były krzywo i teraz sadzić tak jak wychodzi z miarki, czy wizualnie wyprostować?





____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Toszka 19:11, 21 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zapytaj się Polinki jak szerokie u podstwy są Gracki.
Odstęp pomiędzy rodkami musi być min.70cm.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Marzenaka 19:19, 21 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
MirellaB napisał(a)
Kamcia napisz mi dokładnie jak chcesz sadzić miskanty ML, hortensje Vanilki i jeżówki?
Też mam w planach takie zestawienie. Pod tujami chciałam posadzić ML, przed nimi vanilki, a przed vanilkami jeżówki. Wydaje mi się, że to jednak zły pomysł, bo vanilki zakryją ML

Mam w planie bardzo podobną rabatę. Miskanty ML, Limki, jeżówki. Z tym że moja jakby wzdłuż ścieżki do domu, powiedzmy przedogródek, więc musi być atrakcyjna z dwóch stron.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 19:26, 21 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Kamcia ja mam Gracki, zaraz polecę obfocić jak mi rosną. Jedne niezłe kępy s inne jakby w miejscu stały.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 19:43, 21 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Kamcia, u mnie na str. 120 wstawiłam zdjęcia Gracków.
____________________
Ogród Marzeny
kamcia 20:36, 21 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Zaczęłam przygotowania do rabaty rodkowej.

Położona folia na całej wysokości kamienia



Zdecydowałam, że rodki posadzę co 80 cm i 65 od gracków, wymierzyłam pole



Liście i igły z wiosny, zebrałam w worki



Część dalsza jutro , schodzi z tymi dołkami

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
MirellaB 04:57, 22 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kamcia dzięki za wyjaśnienie nasadzeń
Twoje nowe tworzone rabaty obserwuję
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Johanka77 07:49, 22 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale Ty działasz!
Ja bym lekko po łuku te donice dała
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Toszka 09:58, 22 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kamcia, nie rób dołków, bo znów będzie problem z utrzymaniem ph. CAŁĄ tą rabatę potraktuj jak jeden dołek!!!!
O siarce pamiętaj.
Dla swoich rodków szykowałam stanowisko po ok. 10m kwadratowych. W dołkach na zasadowej z natury glebie nie utrzymasz ani ph ani mikoryzy. Co roku będą problemy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies