Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

kerii 00:33, 24 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Przyszłam zobaczyć jak tam prace na rodkowej a tu rodki już pięknie rosną

Zdolniachę masz męża, kompostownik salonowy nie wtajemniczeni to nawet się nie domyślą, że to kompostownik

A tak apropo tego kompostu, to jak ty go robisz, bo ja czytam i czytam o tym i dalej dla mnie to czarna magia czy to co daję na grządki to już kompost czy jeszcze nie.

Niby mam dwie "komory" oczywiście nie takie wypasione jak Twoje ( dobrze, że za garażem stoją i ich nie widać ) i co dwa sezony przekładam z jednej do drugiej, ale jakoś specjalnie nie segreguje tego co tam wyrzuca. Normalnie sypię to co w danej chwili wywalam a to trawę z koszenia, a to plewienie z rabat, odpadki z domu, gałązki to mi same z brzozy lecą i tak sobie to leży czasem przy podlewaniu wodą poleję.

A babci zdrówka na kolejne lata życzę
____________________
Jola Moja glebo terapia
MirellaB 05:05, 24 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Również chwalę kompostownik, a dla babciu życzenia zdrowia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kawa 09:43, 24 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
oo piękny kompostownik
200 lat dla babci i zdrówka dużo
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
kamcia 20:15, 24 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dziewczyny dziękuję za życzenia dla Babci. Dzisiaj miała dzień pełen wrażeń, była u Niej Wojewoda, Prezydent, przedstawiciele Zusu i rodzinka. W niedzielę impreza rodzinna

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Makusia 09:54, 25 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
O Rany! Ale Ty masz kompost! Mój nigdy nie był taki czarny! od czego to zależy? Czegoś za mało było w nim, albo za dużo?

Babcia szacun! Gratulacje i kolejnych 100 lat!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 11:02, 25 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
O Rany! Ale Ty masz kompost! Mój nigdy nie był taki czarny! od czego to zależy? Czegoś za mało było w nim, albo za dużo?

Babcia szacun! Gratulacje i kolejnych 100 lat!


Marto, kompost ma brązowy kolor. Nigdy nie jest czarny. Odcień brązu zależy od stopnia wilgotności, czyli czym bardziej suchy tym jaśniejszy.

Do życzeń dla babci też się dołączam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamcia 13:09, 25 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Toszko to jak mój czarny to nie kompost? Tam wrzucam tylko resztki ogrodowe, czyli to co mam z cięcia roślin,najwięcej jest tego wiosną, chwasty, ale bez korzeni i "kwiatów", bez skrzypu i mleczy, wrzuciłam końską qpę, obierki z warzyw, ale bez cytrusów, jakieś gałązki itp.


Za życzenia dla babci dziękuję
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 15:19, 25 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Toszko, Polinko, mam taki pasek do zagospodarowania przed cisami, w najwężym miejscu ma 55 cm od cisów, do 85 cm . Teraz mamy 15 i słonce jeszcze jest myslę, że po 16 bedzie juz to miejsce cieniste. Myślałam, żeby w tym miejscu posadzić red barona. Od cisów powiedzmy 25 cm wsadziłabym blachę. Posadziła RB i masę tulipanów. Czy pasowałoby? nie mam pomysłu na tak wąską rabatkę.
Do wykorzystania mam 6,5 metra, ale RB mógłby byc tylko na części.




Tu mój RB, którego muszę przesadzić, bo po pierwsze się rozpanoszył, a po drugie w ogóle się nie przebarwił, bo rośnie w cieniu.





____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
polinka 16:03, 25 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kamcia, nie wiem czy korzeniom cisa nie będzie przeszkadzał ten ogranicznik w postaci blachy...A RB w takim rządku uwielbiam Trzeba poczekać na Toszkę.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 18:00, 25 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja nie wiem czy nie jest za późno na przesadzanie RB, bo co jak co, ale tej trawy nie da się przesadzić z bryłą korzeniową, bo się osypuje.

Jak zmusić RB by rósł w rządku...hm, a może by go posadzić w skrzynkach balkonowych i te zakopać... nie są one zbyt głębokie, cisom nie utrudnią życia, a ograniczą trawę i wskażą kierunek rozrostu. Tak sobie głośno kombinuję
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies