Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

mrokasia 18:22, 25 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Toszka napisał(a)


Jak zmusić RB by rósł w rządku...hm, a może by go posadzić w skrzynkach balkonowych i te zakopać... nie są one zbyt głębokie, cisom nie utrudnią życia, a ograniczą trawę i wskażą kierunek rozrostu. Tak sobie głośno kombinuję


Ooo, jaki fajny pomysł - w sam raz do małego ogrodu . Można przecież użyć też innych pojemników .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kamcia 22:02, 25 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Toszko RB, przesadziłabym wiosną, tylko już myślę co dalej z tą rabatą. Wcześniej myślałam o rozplenicach hamlen, ale nie wiem czy one tam będą nie za wielkie.

Pomysł z doniczką mógłby być, ale doniczki są wąskie i byłby takie "dziury" bz trawy obok doniczek. Może jakby ogranicznik dać powiedzmy 30 cm od murku, to w najwęższym miejscu (to jest tylko kawałek tak mało) do cisów byłoby 25 cm.
Cisy dałyby radę?

Polinko, a Ty jaką masz szerokość swojego ogranicznika na RB?
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Toszka 22:09, 25 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To posadź rozplenice medium, lub little.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamcia 22:16, 25 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
ale i tak muszę coś zrobić z tamtym RB
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 22:19, 25 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Tutaj jest dalsza część tej rabaty. Wczoraj wydałam kalinę, rosła ona w tym rogu, jakieś drzewo by się chyba przydało.

Teraz jak kaliny nie ma to brakuje i cisa i gracka.

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 22:22, 25 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Tutaj zabrałam trochę RB nawet się przyjął, jak wiosną dam obornika, to może się przebarwi.

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 08:56, 27 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Wrzosy zaczynają



Chciałabym posadzić coś zamiast tych begoni i myślalam
- o trzech kulach najlepiej cisowych, ale pewnie nie znajdę. Posadzić je od lewej na wyższej nóżce, potem troche niżej i takiej bez nóżki. Po lewej jest ta rabata kulkowa.

- wszystkie 3 kulki bez nożek

- i wersja najtańsza i u mnie pewnie dostepna to 3 choiny jeddeloh





Co myślicie?



____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
asiak 10:19, 27 sie 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kamciu, ja nie pomogę, bo się nie znam Ale zaglądam, pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Magleska 22:01, 27 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Mi się te choiny jeddeloh podobają bardzo ,u mnie w 3 szkółkach szukałam i nie ma .... ale kulki też by fajnie wyglądały a co tobie bardziej się podoba ? .... a może tego RB tam daj . ..... ( pamiętaj ,że ja się nie znam i kiepsko doradzam )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
polinka 22:22, 27 sie 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
kamcia napisał(a)
Toszko RB, przesadziłabym wiosną, tylko już myślę co dalej z tą rabatą. Wcześniej myślałam o rozplenicach hamlen, ale nie wiem czy one tam będą nie za wielkie.

Pomysł z doniczką mógłby być, ale doniczki są wąskie i byłby takie "dziury" bz trawy obok doniczek. Może jakby ogranicznik dać powiedzmy 30 cm od murku, to w najwęższym miejscu (to jest tylko kawałek tak mało) do cisów byłoby 25 cm.
Cisy dałyby radę?

Polinko, a Ty jaką masz szerokość swojego ogranicznika na RB?


u mnie jest szeroka blacha, chyba 30 albo 35 cm ale stwierdzam, ze to za dużo. RB ma płytkie korzenie i myślę, że blacha o szer. 15-20 cm spokojnie powinna dać radę. Od murka nie dawałabym ogranicznika tylko od cisów.

Ostatnio myślałam o Tobie i nie myślałaś może aby gdzieś dać duże rozplenice? Fajnie by wyglądały takie zwisające z murków
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies