Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Urszulla 12:43, 09 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Kuszą Cię rozchodniki? Są fajne. Ja mam od zeszłego roku sadzonkę ciemnobordowego.mam nadzieję że w sezonie się pokaże. Łatwo się je ukorzenia. Bedziesz chciała to Ci dam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 22:06, 09 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Grażynko, z przyjemnością poznałabym Ciebie i inne osoby z O.
Też myślę o tym, żeby czasem wyrwać sie gdzieś poza mój dotychczasowy świat ograniczajacy się przez połowę roku do ogrodu, drugą połowę do murów domu. A zawsze w centrum mojego świata są wnuczki - najsłodszy obowiązek.
Ale dzieci szybko rosną i już niebawem będę przydatna tylko w awaryjnych sytuacjach. Wtedy będę miała więcej czasu dla siebie. Dlatego Grażynko, trudno w tej chwili cokolwiek planować. Zdajmy się na sprzyjający zbieg okoliczności.
Liczę na to, że jakiś stosowny moment umożliwi nam spotkanie się
Jeśli będziesz w marcu u rodzinki, daj znać. Wtedy coś zaplanujemy
____________________
Ela - Moja ostoja
gosika67 22:09, 09 lut 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ostatnio też zaglądałam do Albamaru, rozchodników i rojników mają mnóstwo.
Nabyłam trochę naczyń, w sam raz dla nich.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Adela 22:12, 09 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
Kuszą Cię rozchodniki? Są fajne. Ja mam od zeszłego roku sadzonkę ciemnobordowego.mam nadzieję że w sezonie się pokaże. Łatwo się je ukorzenia. Bedziesz chciała to Ci dam.

Kuszą Urszulko.
Dość mocno rozrósł się mi nn. W ubiegłym roku kupiłam Red Cauli (na zdjęciu), a teraz myślę o zakupie niższych 20-30 cm. Oczywiście jeszcze zakupię jeżówki i krwawniki. I nie wiem co jeszcze

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:15, 09 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Właśnie Goniu, tam wertuję strony
Apetyt zakupowy przerasta zasoby portfela. Niezbędna gruntowna, przemyślana selekcja
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 14:29, 10 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Adela napisał(a)

Kuszą Urszulko.
Dość mocno rozrósł się mi nn. W ubiegłym roku kupiłam Red Cauli (na zdjęciu), a teraz myślę o zakupie niższych 20-30 cm. Oczywiście jeszcze zakupię jeżówki i krwawniki. I nie wiem co jeszcze



Taki podobny mam. Ale jeszcze nie wiem jak kwitnie. Gdyby nie ta wichura to ma pewno przycięłabym wczoraj rozchodniki. Niestety muszą czekać.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
marba 15:41, 10 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Adela napisał(a)

Kuszą Urszulko.
Dość mocno rozrósł się mi nn. W ubiegłym roku kupiłam Red Cauli (na zdjęciu), a teraz myślę o zakupie niższych 20-30 cm. Oczywiście jeszcze zakupię jeżówki i krwawniki. I nie wiem co jeszcze


Elu, jeśli dobrze pamiętam to właśne ten rozchodnik Birthday Party ma ok. 30 cm wysokości. I ciemnoróżowy kolor.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Adela 15:56, 10 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Skoro jeszcze w naszych ogrodach większość roślin trwa w zimowym letargu, pokażę, jak wygląda zieleń miejska w wielkich chińskich miastach.
Chodzi tu o zieleń uliczną pieczołowicie pielęgnowaną, ktora można oglądać wzdłuż ulic, chodników, z okien samochodu.
Chińczycy robią wszystko, aby nie tworzyć tylko betonowych miast. Zielenią zagospodarowują wszystkie wolne przestrzenie.
A tam, gdzie mają powstać kolejne (niezamieszkałe) osiedla, najpierw powstają tereny zielone.





____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 15:57, 10 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767




____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 15:58, 10 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767



____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies