Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

anabuko1 09:23, 22 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Adela napisał(a)
Jeszcze zdjęcia z dalsza:


Te klony to masz przecudne.
I roki takie śliczne kolorki.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ztomas 10:52, 22 maj 2019


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 73

Ztomas - tak, to jodła balamiczna nana
Pozdrawiam


Dziękuję za odpowiedz. Jest już słusznych rozmiarów. Ile ma lat? Sprawia jakieś problemy? Sam zakupiłem niedawno dwie sadzonki i po miesiącu duża część igieł zbrązowiała i trochę się zniechęciłem.
____________________
Tomek Ogród Mokre
Urszulla 17:46, 22 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Patrząc na Twoje jeżówki aż poszłam zobaczyć swoją białą. Rośnie w kępie nawet fajnie, wysokości narazie małej czyli to co mówiłyśmy że za zimno.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 21:18, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
BasiaLT napisał(a)

Zazdroszczę ci takich pięknych klonów. Ja robiłam kilka podejść do nich i niestety nie udało się.

Basiu - z klonami palmowymi, to nigdy nic nie wiadomo. Nawet po wielu latach potrafią pożegnać się z nami. Tak miałam z Atropurpureum (fytoftoroza)
U mnie, póki co, cieszą oko Ale gdy przyjdą upały to ostre słońce pali końcówki liści.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:21, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anabuko1 napisał(a)

Te klony to masz przecudne.
I roki takie śliczne kolorki.

Lubię je. Wyglądają landrynkowo.
Twoje też podziwiam, bo zaglądam
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:28, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ztomas napisał(a)


Dziękuję za odpowiedz. Jest już słusznych rozmiarów. Ile ma lat? Sprawia jakieś problemy? Sam zakupiłem niedawno dwie sadzonki i po miesiącu duża część igieł zbrązowiała i trochę się zniechęciłem.


Ztomas czy Tomasz?
No mam ją już ok 5 lat. A do swoich nie zniechęcaj się. Daj im szansę. Z moją też tak było. Może one już tak mają?
Moja była kilka razy przesadzana, więc wymęczyłam ją. Ale popryskałam ją przy okazji a to na grzyby, a to na przędziorki, a to bioseptem lub nawozem do iglaków i jakoś się trzyma.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:32, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula - liczę, że niedługo ruszą
12 czerwiec 2018 pierwsza kwitnąca jeżówka. W tym roku tak nie będzie.
____________________
Ela - Moja ostoja
ztomas 22:19, 22 maj 2019


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 73
Adela napisał(a)


Ztomas czy Tomasz?
No mam ją już ok 5 lat. A do swoich nie zniechęcaj się. Daj im szansę. Z moją też tak było. Może one już tak mają?
Moja była kilka razy przesadzana, więc wymęczyłam ją. Ale popryskałam ją przy okazji a to na grzyby, a to na przędziorki, a to bioseptem lub nawozem do iglaków i jakoś się trzyma.


Może być Tomek Dam im czas do przyszłego roku. Ewentualnie pójdą w mniej eksponowane miejsce a na ich miejsce dam świerki Karel. Taki plan B
____________________
Tomek Ogród Mokre
Adela 12:16, 24 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Tomku, najlepiej było by zdiagnozować przyczynę niedomagań Twoich jodełek. Wyślij zdjęcie do wątku: „Rozpoznawanie chorób i szkodników” z pytaniem do Mazana (Walerka).
Po co leczyć na oślep Ale wydaje się mi, że jodły bywają kapryśne. Moja dwu - metrowa pewnej wiosny zbrązowiała w całości z nieznanego powodu. Usunęłam ją z bólem, bo wnętrze wyglądało na super zdrowe.
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 15:34, 24 maj 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Adela napisał(a)
Basiu, te drzewka to klony palmowe dissectum (?) i dissectum garnet.
Jeśli chodzi o różę, to nakarmiłam ją trochę obornikiem końskim. Liczę na to, że się odwdzięczy


Odwdzięczy się na pewno. Cieszę się, że powojniki dobrze się mają. Jak masz to im też połóż obornika. na pewno się odwdzięczą.

U mnie te żółte potwory to żurawki. Podlałam je około 3 tygodnie temu florovitem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies