Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 16:54, 19 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
malgorzatakarpacz napisał(a)
..no Adelo powojnikami mnie"zabiłś"--śliczne potwory--jakie dopalacze im dawkujesz.


Małgosiu - to tylko jeden taki potwór. Sama jestem zaskoczona jego potęga. Taka ilość pędów, jaką wytworzył wystarczyłaby na 5 metrową podporę. Ciepło mu i słonecznie tu pod ścianą południową. Inne rosną tak sobie.
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 08:01, 20 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Cudowny powojnik

Elu, pamiętaj że Angela i Ballerina to duże róże i docelowo potrzebują dużo miejsca.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
olciamanolcia 07:11, 21 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Witaj Elu
Platany mam ponad dwa lata . W pierwszym ich sezonie nie byly takie obfite jak w następnym i obecnym sezonie .
W marcu podcięłam je dość mocno bo korony już prawie na siebie nachodziły. Długo nie puszczały liści ale od trzech tygodni korony mają jak nigdy. Podsypalam je nawozem z lutym i kwietniu . Zdjęcie z dzisiejszego deszczowego poranka




Tu podczas podcinania






____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Adela 08:34, 21 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dziękuję Justynko
Nie usuwaj tych zdjęć, proszę. Będę mogła pokazać mężowi, jak wróci z sanatorium.
Dzisiaj, po deszczu jeszcze swojego podkarmię.
Do mojego nie ma co porównywać
____________________
Ela - Moja ostoja
olciamanolcia 09:52, 21 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
A podcinalaś swojego platana? Może spróbuj. Jak je kupowałam to powiedziano nam , ze najlepiej przyciąć je w lipcu. Nasyp mu nawozu podlej mocno.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Adela 10:54, 21 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
olciamanolcia napisał(a)
A podcinalaś swojego platana? Może spróbuj. Jak je kupowałam to powiedziano nam , ze najlepiej przyciąć je w lipcu. Nasyp mu nawozu podlej mocno.


Trochę przycięłam po przesadzeniu. Czy teraz też radziłabyś go przyciąć? Czy wiosną? Ja nie mogę się doczekać, kiedy odgrodzi mmnie od okna sąsiada.
Nawozu już dostał


____________________
Ela - Moja ostoja
olciamanolcia 11:17, 21 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Myśle , że spokojnie mozesz go podciąć . Ale wiesz co- teraz tak patrzę, że Twój platan to chyba jest zupełnie inny niż moje. Moje są szczepione a Twój od razu rośnie w kulę.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Adela 12:22, 21 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Inny? Mam z taką metryczką:


Kupowałam kiedyś kilka świerków serbskich. Dwa oddałam rodzinie, 4 zostawiłam. Okazało się, że są zupełnie inne. Jeden nie podobni do drugiego. Całkowicie zwichrowane
____________________
Ela - Moja ostoja
olciamanolcia 12:33, 21 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Twój jest szczepiony? Bo nie wyglada na takiego. Moj jest typowym szczepieńcem..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Adela 13:08, 21 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
olciamanolcia napisał(a)
Twój jest szczepiony? Bo nie wyglada na takiego. Moj jest typowym szczepieńcem..


Właśnie zauważyłam, zupełnie inaczej rozchodzą się gałązki.
A mój? Ch…a wie Może jakiś nieudaczny wybrak. Nie można go było nawet wyprostować. Mam taki i zobaczę co pokaże jeszcze w tym roku. Może po nawożeniu letni przyrost będzie obfitszy.
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies