Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 21:36, 09 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Anabell


Ogrodowa Diva Fiore:



Ogrodowa Endless Summer ma mało zawiązanych kwiatów. Czy ktoś zna sposób na obfite kwitnienie?

____________________
Ela - Moja ostoja
mirkaka 10:51, 10 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Adela napisał(a)
Anabell


Ogrodowa Diva Fiore:



Ogrodowa Endless Summer ma mało zawiązanych kwiatów. Czy ktoś zna sposób na obfite kwitnienie?



To są zdjęcia tegoroczne? Matko, jaka różnica w porównaniu z moim ogrodem,
W jakim rejonie Polski mieszkasz?
Ogrodówki kwitną obficie jak pąki na zeszłorocznych pędach nie przemarzną, to chyba cała tajemnica, a poza tym ta Twoje jest jeszcze młodą roślinką, może za rok już będzie miała więcej kwiatów
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Adela 23:11, 10 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
mirkaka napisał(a)


To są zdjęcia tegoroczne? Matko, jaka różnica w porównaniu z moim ogrodem,
W jakim rejonie Polski mieszkasz?
Ogrodówki kwitną obficie jak pąki na zeszłorocznych pędach nie przemarzną, to chyba cała tajemnica, a poza tym ta Twoje jest jeszcze młodą roślinką, może za rok już będzie miała więcej kwiatów


Mirko - mieszkam na południu, ale te podrośnięte hortensje, to nie kwestia cieplejszej pogody. Nabyłam w tym roku i dotarły do mnie już takie trochę „podgonione”
Obie kwitną na pędach ubiegło- i tegorocznych. Dlatego dziwi mnie, że Endless Summer ma tak mało kwiatów.
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 23:30, 10 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Też Elu oczy postawiłam jak zobaczyłam tą kwitnącą hortensję. U mnie coś zaczyna się zawiązywać ale kiedy zakwitną to nie wiem.
A ta ostatnia hortensja to wygląda na młodziutką i może dlatego ma mniej kwiatów. Zobaczysz za rok. Piękne krzaczuszki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:10, 11 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Adela napisał(a)


Uważam, że moje powojniki są za bardzo zagęszczone i się duszą. Dlatego liście żółkną. Powinny mieć więcej przestrzeni. Muszę coś zmienić w przyszłym roku. Przyjedziesz, to poradzisz


Wiesz Elu, moje też są zagęszczone. Pęd przy pędzie i brakuje miejsca na kwiaty. Ale czy można coś na to zaradzić?
Moje powojniki to jeszcze trochę. Dopiero pączki jakieś tam mają.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 09:28, 11 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Powojniki im później zakwitną, tym dłużej będą kwitły. Więc Basiu - jak u mnie już ich nie będzie, Ty będziesz cieszyła się ich widokiem.

Teraz nie ma wątku, żeby dziewczyny nie chwaliły się różami. Ja oczywiście poddaję się ich urokowi i ogrodowiskowej modzie
Aktualnie jestem w Busku Zdroju na kilkudniowym wypadzie. Róż wokół bardzo dużo. W Parku Zdrojowym dopiero zaczynają kwitnąć.
Ale po sąsiedzku, od ulicy rośnie cudo przewieszone przez płot.

Też bym chciała taka mieć



Pozdrawiam wszystkich z przepięknego uzdrowiska
____________________
Ela - Moja ostoja
KasiaBawaria 14:04, 11 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Adela napisał(a)
Danusiu- lilak Meyera rośnie powoli, przycinałam go, aby ograniczać wzrost, szczególnie wtedy, gdy widziałam ślady żerowania opuchlaków. Nigdy go nie nawoziłam - to błąd, poprawię się
Klon Crimson Sentry od początku rósł jak szalony, w przeciwieństwie do wcześniej rosnącego w tym miejscu buka Purple Fountain. Buk nie dał rady, żal mi go

Mirko - dziękuję za miłe słowa. Pojedyncze rośliny może są ok, ale całość jest łatana, bo co roku wypadały mi jakieś drzewa i potem trzeba było „plombować”. Dopiero teraz mam niewielki półcienisty zakątek po wycięciu chorowitej choiny kanadyjskiej.
Bordowe kolumnowe drzewo to buk Crimson Sentry

Serdecznie pozdrawiam




Tez mam ten bez i go uwielbiam. Powojniki mialam, ale na mojej gliniastej ziemi niestety dlugo sie nie uchowaly.
____________________
Zapraszam na kawe
Martka 17:42, 11 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, taka róża to czyste szaleństwo upajaj się czasem w B.Z i wypoczywaj pozdrowienia!
basia3012 01:04, 12 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Adela napisał(a)
Powojniki im później zakwitną, tym dłużej będą kwitły. Więc Basiu - jak u mnie już ich nie będzie, Ty będziesz cieszyła się ich widokiem.

Teraz nie ma wątku, żeby dziewczyny nie chwaliły się różami. Ja oczywiście poddaję się ich urokowi i ogrodowiskowej modzie
Aktualnie jestem w Busku Zdroju na kilkudniowym wypadzie. Róż wokół bardzo dużo. W Parku Zdrojowym dopiero zaczynają kwitnąć.
Ale po sąsiedzku, od ulicy rośnie cudo przewieszone przez płot.

Też bym chciała taka mieć



Pozdrawiam wszystkich z przepięknego uzdrowiska


To chyba duma całego Buska Zdroju. Nie tylko właścicielki. Pozazdrościć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 10:31, 12 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
KasiaBawaria napisał(a)


Tez mam ten bez i go uwielbiam. Powojniki mialam, ale na mojej gliniastej ziemi niestety dlugo sie nie uchowaly.


Szkoda tylko, że tak krótko kwitnie
A co do powojników, to są trochę kapryśne, ale i wymagające. Czasami nie wiem, jak do nich dotrzeć. Ten obficie kwitnący ze zdjęcia rośnie na południowej ścianie domu, pod okapem, gdzie jest bardzo sucho. Szybko rozpoczyna wegetację, ale podlewany razem z innymi, na brak wody nie narzeka.
Dzięki Kasiu za odwiedziny
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies