Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

ZbigniewG 19:50, 07 lip 2022


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Ela tak musi być sezon dwa trochę łyso ale to lepsze niż dożywotnie oglądanie pokraki -celowo przesadziłem , bo teraz tylko troszkę Cię drażni a później jak zacznie łysieć od środka?

tnij ostro bez litości
np tak ..............................................................tu już trzeba odwagi
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Urszulla 13:20, 08 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Elu, tnij...przecież odrośnie nawet jak žle Ci pójdzie. Wg Zbyszka zdjęć każda gałązki musi mieć dostęp światła, więc przy pniu musisz przerzedzić. Ewentualnie niech Zbyszek mój komentarz podprostuje
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 18:10, 08 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ZbigniewG napisał(a)
Ela tak musi być sezon dwa trochę łyso ale to lepsze niż dożywotnie oglądanie pokraki -celowo przesadziłem , bo teraz tylko troszkę Cię drażni a później jak zacznie łysieć od środka?

tnij ostro bez litości
np tak ..............................................................tu już trzeba odwagi

Trudno nie przyznać Ci racji
Będę ją torturować, ale chyba wolniej, niż Ty byś to zrobił Dzięki za poglądowe zdjęcia. Przydadzą się dla porównania. Białobok jest bardzo dekoracyjnym drzewem i szkoda by zamienił się w drapaka z żółtymi końcówkami.
Wszystkie iglaki mocno rozrastające się wszerz pustoszeją w środku lub od dołu.
Jak skończy się u mnie opadowy czas, to będzie kontynuacja

Mam taką glaukę, której nie puściłam na wysokość, regularnie ograniczam. Co roku wycinam też najniższe suche gałęzie. W efekcie powstaje mi „grzyb” na pniu, któremu nie wróżę długiego żywota. Usunę bez żalu, jak tylko zacznie straszyć.


Ten mocno odchudzony świerk z drugiego zdjęcia był już dosyć pokaźnych rozmiarów, sądząc po grubości pnia.
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 21:40, 08 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Róża Marchenzauber podoba mi się bardzo

U mnie Mary Rose rosną w gruncie i też bardzo krótko utrzymują kwiaty.

Patrzę na Twoje róże Bad Birnbach i są "normalne", moje w tym roku są bardziej czerwone niż różowe i nie wiem z czego to wynika.


Czy Twoje ogrodówki rosną w słońcu?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ZbigniewG 21:55, 08 lip 2022


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Adela napisał(a)
..Ten mocno odchudzony świerk z drugiego zdjęcia był już dosyć pokaźnych rozmiarów, sądząc po grubości pnia.

to dość stary Hoopsii na którym eksperymentuję najbardziej drastyczne cięcie, w tym roku nie miałem jeszcze czasu się nim zając
mam drugiego rówieśnika tego traktuję znacznie łagodnie, ma aż prawie 80cm średnicy na dole przy chyba 4m wysokości
Glauca Globosa - kolega pozwolił tym "karłowym" wystrzelić na 7m
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
GorAna 23:22, 08 lip 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16052
Elu piękne masz róże
zekam, na ostateczny widok białoboka po cięciu
Ja jestem w trakcie postrzyżyn moich topiarów.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
basia3012 00:24, 15 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Eu, trzymam kciuki za cięcie świerka. Dasz radę. Pokaż efekt.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 21:34, 17 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
daszum napisał(a)
Róża Marchenzauber podoba mi się bardzo

U mnie Mary Rose rosną w gruncie i też bardzo krótko utrzymują kwiaty.

Patrzę na Twoje róże Bad Birnbach i są "normalne", moje w tym roku są bardziej czerwone niż różowe i nie wiem z czego to wynika.


Czy Twoje ogrodówki rosną w słońcu?

Danusiu - dziś właśnie powiedział mi sąsiad, że róże wybarwiają się różnie, w zależności od zastosowanego nawozu. Tak ponoć zauważył u siebie.
Ale moje bardzo jaśniały w intensywnym słońcu.
A ogrodówki mają wszystko: cień, półcień, słońce - do wyboru. Niektóre mają za dużo południowego słońca.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:35, 17 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ZbigniewG napisał(a)

to dość stary Hoopsii na którym eksperymentuję najbardziej drastyczne cięcie, w tym roku nie miałem jeszcze czasu się nim zając
mam drugiego rówieśnika tego traktuję znacznie łagodnie, ma aż prawie 80cm średnicy na dole przy chyba 4m wysokości
Glauca Globosa - kolega pozwolił tym "karłowym" wystrzelić na 7m

Ja swojej tak wysoko nie puszczę
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:39, 17 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
GorAna napisał(a)
Elu piękne masz róże
zekam, na ostateczny widok białoboka po cięciu
Ja jestem w trakcie postrzyżyn moich topiarów.


Aniu - u mnie jest ich niewiele. To ja się Twoimi zachwycam
W tym tygodniu będę cięła białobok dalej. Nie ukrywam, że bardzo boję się, czy nie zrobię szkarady
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies