Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

Margerytka40 22:34, 23 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Śliczna ta Twoja kalina Basiu,ja mam odmianowe Park Harwest ale kiepsko mi rosną nie wiem czemu. Muszę zmienić im miejsce chyba. Te zwykłe śliczne są jak kwitną też. Miałam sobie odkopać sadzonkę na takiej bezpańskiej działce ale trochę mi głupio. Goryczka śliczna.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
marba 22:38, 23 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
ryska napisał(a)
Ciekawa goryczka, taka mała roślinka a ile ma kwiatów Myślałam, że one kwitną wczesną wiosną(doczytałam w trakcie, że są i takie i takie).
Z tego co słyszałam to rubrum padała nawet w garażu. To opinia koleżanki, ja nigdy jej nie miałam.


Rzeczywiście, ta pora kwitnienia goryczki dość nietypowa. Ciekawa jestem czy zakwitnie też wiosną. A rozplenicę spróbuję przezimować w domu. Jak się nie uda, to trudno. Dla tych pięknych, czerwonych kwiatostanów warto ją mieć nawet jako jednoroczną.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Nallar 22:46, 23 sie 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Basia odzyskała "wolność"

Mówią że kwitnących roślin się nie przesadza...a tu proszę Rudbekia sztywna jak koci ogonek

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
marba 22:47, 23 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Margerytka40 napisał(a)
Śliczna ta Twoja kalina Basiu,ja mam odmianowe Park Harwest ale kiepsko mi rosną nie wiem czemu. Muszę zmienić im miejsce chyba. Te zwykłe śliczne są jak kwitną też. Miałam sobie odkopać sadzonkę na takiej bezpańskiej działce ale trochę mi głupio. Goryczka śliczna.


Bardzo lubię tę moją kalinę, niestety nie wiem nawet czy to gatunek, czy jakaś odmiana. Była już kiedy tu przybyliśmy. Gdy kwitnie też jest piękna, wygląda jak biała panna młoda. Niestety, bardzo lubią ją też mszyce.
Miło, że do mnie zajrzałaś, mam nadzieję, że wracasz do zdrowia.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 22:54, 23 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Nallar napisał(a)
Basia odzyskała "wolność"

Mówią że kwitnących roślin się nie przesadza...a tu proszę Rudbekia sztywna jak koci ogonek



Odzyskałam wolność i internet w domu.
Tak, Ewuś, zadziwiła mnie ta rudbekia, bo w drodze wytrzęsła się resztka ziemi z sadzonki i wsadzałam prawie nagie korzenie. No, dzielna jest po prostu, a i szczerze ofiarowana musiała być.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Nallar 10:04, 24 sie 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
marba napisał(a)


Odzyskałam wolność i internet w domu.
Tak, Ewuś, zadziwiła mnie ta rudbekia, bo w drodze wytrzęsła się resztka ziemi z sadzonki i wsadzałam prawie nagie korzenie. No, dzielna jest po prostu, a i szczerze ofiarowana musiała być.

Trafiła w dobre ręce i tyle.
Teraz będzie jej z roku na rok coraz więcej.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Margerytka40 10:15, 24 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
marba napisał(a)


Bardzo lubię tę moją kalinę, niestety nie wiem nawet czy to gatunek, czy jakaś odmiana. Była już kiedy tu przybyliśmy. Gdy kwitnie też jest piękna, wygląda jak biała panna młoda. Niestety, bardzo lubią ją też mszyce.
Miło, że do mnie zajrzałaś, mam nadzieję, że wracasz do zdrowia.


Wszystkie kaliny to ulubienice mszyc niestety,te odmianowe też. Chyba kiedyś się skuszę właśnie na tę zwykłą.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
marba 16:04, 24 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Mój mikroskalniaczek. Ma jakieś pół metra kwadratowego i na tak dużej powierzchni wygląda dość groteskowo. Ale będzie się rozrastał w miarę pozyskiwanych kamieni. Mam nadzieję, że już wkrótce.


Do mojego zwierzyńca przybyła taka oto sówka:

____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
anek 22:29, 25 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Dzięki za wsparcie. Bardzo Was wszystkich potrzebuję,a Wasze ogrody są dla mnie inspiracją.
____________________
Ania W drodze do zieleni
anek 23:47, 25 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Witaj Basiu. Pochodzę z Roztocza, ale teraz mieszkam na Podkarpaciu. Masz piękny ogród, a zdjęcie brzózek mnie zachwyciło, da się u Ciebie odpocząć. Uwielbiam brzózki, ostatnio sobie takie namalowałam
____________________
Ania W drodze do zieleni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies