Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Kasya 18:15, 02 wrz 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41675
violaskom napisał(a)
Piękna odmiana agastache.


To połączenie gaury i wrzosów jest zjawiskowe!

A takiego floksa dostałam wielką sadzonkę, za którą nie dziękuję i być może będę mogła odwdzięczyć się czymś innym.

Ale floks super !
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ElzbietaFranka 22:02, 02 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Przeszłam przez cały wątek, mój wpis na wątku na str. 71 czyli juz byłam i jak ja mogłam nie zagladać tutaj dalej. Tyle kwiecia, jak to wszystko pięknie współgra. Ta droga dojazdowa do domostwa Och.
Rododendrony przepiękne, jak pięknie rosną. Odrobiłeś kawał roboty od początku do dzisiejszego dnia. Wprost nie do uwierzenia, że tylko ktoś pomaga ci kośić i ewentualnie mielić przez rozdrabniarkę.
Ja się nie wyrabiam.

Chciałam zapytać jak nazywa się ta roślina,jeszcze miałam pytania skopiowałam i gdzieś po drodze zgubiłam.



Watanabe rośnie u mnie w słońcu jeszcze dobrze nie kwitła rośnie u mnie 3 rok i w tym roku mi przymarzła bo u nas są niestety zimni ogrodnicy. W tym roku bardzo ładnie urosła. Mam też Kilimandzro została przysuszona podczas mojego wyjazdu - kwitnie ale nie ma liści.
Pytanie do posadzenia mam różne kaliny: pink banty, st. keverne (moze masz) czy mogę je posadzić pod sosnami tzn w cieniu, półcieniu.

Co robisz z tymi igłami.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Andrzej_ 22:16, 03 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
ElzbietaFranka napisał(a)
Przeszłam przez cały wątek, mój wpis na wątku na str. 71 czyli juz byłam i jak ja mogłam nie zagladać tutaj dalej. Tyle kwiecia, jak to wszystko pięknie współgra. Ta droga dojazdowa do domostwa Och.
Rododendrony przepiękne, jak pięknie rosną. Odrobiłeś kawał roboty od początku do dzisiejszego dnia. Wprost nie do uwierzenia, że tylko ktoś pomaga ci kośić i ewentualnie mielić przez rozdrabniarkę.
Ja się nie wyrabiam.

Chciałam zapytać jak nazywa się ta roślina,jeszcze miałam pytania skopiowałam i gdzieś po drodze zgubiłam.



Watanabe rośnie u mnie w słońcu jeszcze dobrze nie kwitła rośnie u mnie 3 rok i w tym roku mi przymarzła bo u nas są niestety zimni ogrodnicy. W tym roku bardzo ładnie urosła. Mam też Kilimandzro została przysuszona podczas mojego wyjazdu - kwitnie ale nie ma liści.
Pytanie do posadzenia mam różne kaliny: pink banty, st. keverne (moze masz) czy mogę je posadzić pod sosnami tzn w cieniu, półcieniu.

Co robisz z tymi igłami.




Dzięki Elu za przemiłe słowa
Na pierwszej fotce to żółwik Lyona. Lubi wilgoć i półcień, fajnie rozrasta się. Ta kępa ma kilka metrów kwadratowych, w kilka lat (3 lub 4) rozrosła się z 5-6 sadzonek. Już go porozstawiałem w różnych miejscach ogrodu.

Igły na trawie w lasku grabię lub zbieram kosiarką do kosza. Na tej fotce to po przejściu jesienią wichury - wszystkie suche igły spadły jednocześnie

Kaliny japońskie są bardzo wrażliwe na niedobór wody. Pod sosny nie polecam! Spokojnie dają radę w półcieniu. Lubią mieć stale wilgotne i żyzne podłoże. Bardzo dobrze reagują również na nawożenie mineralne - zmiana w wielkości i barwie liści jest prawie natychmiastowa i duża. Nie pamiętam czy któraś z moich to St. Keverne, najwięcej mam Mariesii, Watanabe, Pink Beauty, Old Port, Popcorn i Mary Milton.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 22:28, 03 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Kasya napisał(a)

Ale floks super !

choć moim Szanownym Gościom najbardziej podobały się te:

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:20, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Aktualności

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:21, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:21, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:22, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:23, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:24, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies