Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Andrzej_ 00:30, 10 mar 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:04, 14 mar 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Z cyklu: "odkryj ten dzień na nowo" - 14.03.2013
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Mala_Mi 20:29, 17 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piękna kalina, też sobie kupiłam Może będzie zimowała i kwitła .
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
PrawieBory 10:50, 18 mar 2019


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 123
Witaj Andrzeju.
Dzisiaj odkryłam Twój ogród i oniemiałam. Boooszszsze jak cudnie. Kocham sosny za zapach, za bezproblemowość a spadające igły wcale mi nie przeszkadzają i dlatego właśnie kupiliśmy dwa lata temu działkę pod lasem . Na naszej działce zastaliśmy kilka sporych już samosiejek sosnowych lecz kilka dużych sosen wycięli poprzedni właściciele korzystając z "lex Szyszko".
Aby oddać naturze co do niej należy i w ramach walki ze smogiem posadziliśmy 120 szt. sosny czarnej. Na razie pielęgnuję, podglądam i czekam aż natura odwdzięczy mi się i pokaże swoje piękno i w moim ogrodzie.
Twój ogród mnie oczarował. O takim zawsze marzyłam. Teraz już wiem, że i na moim piachu wszystko jest możliwe. Dziękuję, że dzielisz się swoją pasją, doświadczeniami i pięknem które tworzysz. Bedę zaglądać tu i wirtualnie spacerować po Twoim ogrodzie.
Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Andrzej_ 12:17, 18 mar 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Mala_Mi napisał(a)
Piękna kalina, też sobie kupiłam Może będzie zimowała i kwitła .

Będzie zimowała i będzie kwitła, i jeszcze będzie pachniała

A wczoraj na niej i na ciemiernikach uwijały się pszczoły!!!

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 12:22, 18 mar 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
PrawieBory napisał(a)
Witaj Andrzeju.
Dzisiaj odkryłam Twój ogród i oniemiałam. Boooszszsze jak cudnie. Kocham sosny za zapach, za bezproblemowość a spadające igły wcale mi nie przeszkadzają i dlatego właśnie kupiliśmy dwa lata temu działkę pod lasem . Na naszej działce zastaliśmy kilka sporych już samosiejek sosnowych lecz kilka dużych sosen wycięli poprzedni właściciele korzystając z "lex Szyszko".
Aby oddać naturze co do niej należy i w ramach walki ze smogiem posadziliśmy 120 szt. sosny czarnej. Na razie pielęgnuję, podglądam i czekam aż natura odwdzięczy mi się i pokaże swoje piękno i w moim ogrodzie.
Twój ogród mnie oczarował. O takim zawsze marzyłam. Teraz już wiem, że i na moim piachu wszystko jest możliwe. Dziękuję, że dzielisz się swoją pasją, doświadczeniami i pięknem które tworzysz. Bedę zaglądać tu i wirtualnie spacerować po Twoim ogrodzie.
Pozdrawiam.


Cześć Kaśka, dzięki za odwiedziny i miły wpis. Sosna zwyczajna w piachu radzi sobie świetnie, pod wszelkie inne nasadzenia podłoże jednak wymieniam. Pozdrawiam

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
PrawieBory 12:44, 18 mar 2019


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 123
Andrzeju, ja tak właśnie robię. Nawet pod sosny dawałam po dużym (20 litrowym) wiadrze lepszej ziemi pod korzeń na start. Na naszym piachu (kl.VI nieużytki rolne)zużyliśmy już wywrotkę ziemi gliniastej i transport ziemi kompostowej. Niebawem będę zamawiać kolejny transport ziemi z kompostowni. Trzy kompostowniki na działce już się zapełniają. Widząc Twój ogród wierzę, że i mi się uda.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
sylwia_slomc... 13:07, 18 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Twoja kalina to która to? Kupiłam wczoraj dwie ciekawe czy trafiłam w Twoją czy nie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Andrzej_ 19:45, 18 mar 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
sylwia_slomczewska napisał(a)
Twoja kalina to która to? Kupiłam wczoraj dwie ciekawe czy trafiłam w Twoją czy nie.

Sylwia, teraz kwitnie kalina bodnantska „Dawn”
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 09:52, 25 mar 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
wertykulacja:

rozbudowa s. nawadniania:

zrębkowanie:
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies