Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 08:27, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Gintura napisał(a)
Andgelika
ogród cały cudo podglądam z zachwytem
jestem w trakcie przerabiania jednej z rabat u siebie chcę posadzić szpaler limek ( 5 szt) powiedz proszę jakie zachowane masz odległości pomiedzy miskantami a tujami ( to miskant ML?) w jakiej odległości sadziłaś hortki od miskantów i czym masz podsadzone hortki i w jakiejim odstępie
mam tendencję do zagęstego sadzenia więc Twoja podpowiedź bardzo by mi pomogła
pozdrawiam


U mnie tam z racji, że miejsca mało to i ciaśniej jest - na pewno po jakimś czasie część ML wysadzę (jak hortki zbudują szpaler to planuje co drugi ML w inne miejsce - będzie tylko kilka takich przerywników z traw )

Limki sadziłabym co 70-80cm jak ma być szpaler.
Trawy od tuj to 60cm to takie minimum (u mnie jest 40-70, bo to rabata "po łuku" )
Limki od ML to tak samo mam ok 50-70cm.
Przed limkami mam carexy Ice Dance ok 70 cm odstępu (między nimi jeszcze cebule tulipanów)

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makusia 08:31, 18 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Zamówiłam prenumeratę poczynając od numeru 9/17 i mam nadzieję, że Twój ogród jest we wrześniowym numerze, a nie w sierpniowym, bo się zastrzelę!
Angeliko powiem tak podniośle, że o Twoim ogrodzie wszystko już napisano. Wczoraj oglądając fotki zastanawiałam się, jakie Ty masz hektary- aż cofnęłam się do początku, a tam 1300 m! No szok. Na pewno 250 m trawnika wyjaśnia niekończące się rabaty, ale Twój ogród wygląda tak, jakby się nie kończył.
Rabata brzozowa piękna jest! Co ile Ty masz brzozy posadzone? Nadal się nad tym zastanawiam, czy kupić u siebie na półkę trzy czy pięć.
Kulkowisko, stożkowisko, hortensjada- wszystko tak cudne, że tylko powzdychać można
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AngelikaX 08:35, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
SlonecznyOgrod napisał(a)
Co tu pisać?
Wszystko jest takie piękne i idealne.
I dobrze, że pokazałas tę umbrę , bo byśmy myśleli że to fotki z obrazka
A tak to wiemy, że to prawdziwy ogród
No nie zawsze wszystko się udaje, nie ma takich ogrodów żeby wszystko było zawsze zdrowe. Choróbska i robale się plączą niestety.
Może jeszcze odbije, póki drzewko żyje, jest nadzieja.

Pozdrawiam perfekcyjną ogrodniczkę




A to takich kfffiatków jak umbra mam kilka np.
dwie tuje przy tarasie co miały robić za zwartą, zieloną ścianę się nie przyjęły przesadzone na wiosnę, walczyły długo - a teraz straszą (śmiesznie to wygląda bo jedna środkowa zielona ) czekam na lepszy moment, bo muszę kupić duże 2m aby wyrównać wysokością

Co do umbry to jak pisałam ma już out - to front a jak ma się zbierać kilka lat to jej podziękuję, poza tym widzę, że kolejne gałązki suche

Dziękuję za miłe słowo Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:47, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)
Zamówiłam prenumeratę poczynając od numeru 9/17 i mam nadzieję, że Twój ogród jest we wrześniowym numerze, a nie w sierpniowym, bo się zastrzelę!
Angeliko powiem tak podniośle, że o Twoim ogrodzie wszystko już napisano. Wczoraj oglądając fotki zastanawiałam się, jakie Ty masz hektary- aż cofnęłam się do początku, a tam 1300 m! No szok. Na pewno 250 m trawnika wyjaśnia niekończące się rabaty, ale Twój ogród wygląda tak, jakby się nie kończył.
Rabata brzozowa piękna jest! Co ile Ty masz brzozy posadzone? Nadal się nad tym zastanawiam, czy kupić u siebie na półkę trzy czy pięć.
Kulkowisko, stożkowisko, hortensjada- wszystko tak cudne, że tylko powzdychać można


Wrześniowy 9/2017 ale tu tylko artykuł o wrzosach jest - cały ogrod był w Kocham Ogród w ubiegłym roku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7289-na-zielonej-trawce?page=18


Ogród wydaje się większy, bo działka ma kształt romba i właśnie ta ściana z kręgiem (czyli też hortensową i po części dwoma gaikami brzozowymi)jest najdłuższa (prawie 30m), także siłą rzeczy jak ją fotografuje wydaje się być niekończoncą się

Dziękuję za tyle miłych wpisów

Która to półkowa u Ciebie i jaka duża ona? U mnie w jednym mniejszych gaiku jest 5 brzóz w tym większym 7 - w obu sadzone w dwóch rzędach ( na mijankę) w odstępach co ok 2-2,5m
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:50, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
_Martini_ napisał(a)
Piękna, sławna, odważna, ogród ma wycackany, pichci w kuchni i jeszcze ma zdolności fotografowania. No nie mogę!

Szerokie kadry są boskie. Uwielbiam u Ciebie soczystą zieleń i rośliny takie napakowane jakbyś je podlewała Red Bullem
Wrzosowisko cudne. Ja swoje mini będę likwidować, ale teraz mi dałaś do myślenia...





____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:52, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Johanka77 napisał(a)
No masakrycznie mi się panoszą...
Ja mam kostkę granitową, dość nierówną z założenia, więc wrasta na maksa...


U siebie pilnuję, bo 15 minut trwa zabieg (średnio co 2-3 tygodnie), a efekt wow jest
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:52, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
anna_t napisał(a)
Andzelika szczęściaro!


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
BasiaLT 10:30, 18 sie 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Przyłączam się do "ochów" i "achów" z zachwytu bo ogród jak najbardziej na to zasługuje.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kawa 11:24, 18 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no wiesz Angela
powiem ci
że jak tak patrzę na te wszystkie zdjęcia to przez glowę mi przelatują myśli
wow wow

i jakoś nic innego
twoje kule cisowe uwielbiam pięknie są skomponowane z cała resztą i hortki

ślicznie masz i już


____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 11:46, 18 sie 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Jak patrzyłam na wrzosy po roku od wsadzenia i teraz to stwierdziłam (i nawet napisałam, że masz rękę) ale jak wrzuciłaś całą resztę.....masakra Ty masz jakiś galijski wywar na porosts roślin Panoramiksa????? Jak to możliwe się pytam, no jak???? Cudowne

ps. oczywiście spinowanehehehe
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies