Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Iwk4 07:03, 18 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AngelikaX napisał(a)
Anabelki targane co chwilę burzami



Piękne są.
Angelika, jak je podwiązujesz? I jak one są posadzone? Jaki rozstaw? Na mijankę? Za chwilę moje będę poprawiać i jest to ważne.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 07:07, 18 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Hej Fajnie, że już jesteś
Wakacje, impreza, artykuł, wrzosowisko, ogród, hortki, hortki vanilki (dziękuję za zdjęcia), piękny ogród - wszystko obejrzałam

Ja jeszcze przed wyjazdem. Póki Kuba chodzi do przedszkola to jeździmy poza sezonem.

Wrzosowiskiem się Twoim zachwycam. Moje zlikwidowałam to wiesz, ale w porównaniu do Twojego to moje było malutkie.

Angelika jaka to gazeta z artykułem KO?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kasia_c 07:31, 18 sie 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Pięknnnne fotki. Gratuluję artykułu.

Czy brzozy Ci bardzo pylą na wiosnę?
Zastanawiam się czy je posadzić u siebie, ale eM mówi że będą pylić i się zaczęłam zastanawiać.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Kasia_CS 07:40, 18 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gratuluję artykułu, to raz

Dwa - cudne zdjęcia zapodalas, jestem zauroczona na maksa jak bardzo jest wypielegnowany Twój ogród i jak udaje Ci się go w takiej świetności utrzymać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AngelikaX 07:58, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dziękuję
Ogród żyje swoim życiem - ma wszystko co mu potrzeba - wody, słoneczka i papu zapodam od czasu do czasu
Na bieżąco to tylko pokoszę trawnik, pousuwam chwasty, czasem przytnę tu i uwdzie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:02, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kasia_c napisał(a)
Pięknnnne fotki. Gratuluję artykułu.

Czy brzozy Ci bardzo pylą na wiosnę?
Zastanawiam się czy je posadzić u siebie, ale eM mówi że będą pylić i się zaczęłam zastanawiać.


Nie wiem jak mam się odnieść do pylenia brzóz, bo dobrych 5 lat temu miałam jedną maleńką brzozę (to ta obecna przy kręgu) i parapety też był żółte, ni mniej ni wiecej jak późniejsze lata z dwoma gaikami brzozowymi... W tym roku przełom kwietnia maja jak pamiętam bardzo pyliły sosny (głośno było wręcz o tym w tv) - wszystko było usyfione... szczerze to większy problem mam teraz z bałaganieniem w kręgu nasion z tej jednej "zwykłej" brzozy
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:05, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MirellaB napisał(a)
Hej Fajnie, że już jesteś
Wakacje, impreza, artykuł, wrzosowisko, ogród, hortki, hortki vanilki (dziękuję za zdjęcia), piękny ogród - wszystko obejrzałam

Ja jeszcze przed wyjazdem. Póki Kuba chodzi do przedszkola to jeździmy poza sezonem.

Wrzosowiskiem się Twoim zachwycam. Moje zlikwidowałam to wiesz, ale w porównaniu do Twojego to moje było malutkie.

Angelika jaka to gazeta z artykułem KO?



Mirella
Tak pamiętam Ty i parę jeszcze osób marudziło na wrzosy... a ja póki co kocham je miłością bezwarunkową

Zazdraszczam wakacji we wrześniu - my już nie bardzo możemy sobie pozwolić - syn w 4 klasę wkracza, czyli zaczyna się nauka na poważnie... my tu zapomnimy co to wakacje a Ty będziesz leniuchować na maksa? Jakieś konkretne plany?

KO to Kocham Ogród
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:13, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwk4 napisał(a)

Piękne są.
Angelika, jak je podwiązujesz? I jak one są posadzone? Jaki rozstaw? Na mijankę? Za chwilę moje będę poprawiać i jest to ważne.



Iwonka pierwotnie zapodane miały podpory - takie ogólne dostępne, ale z czasem okazały się za niskie (ok 60cm) a moje anabelle w tym roku nawet 1,30 wysokości miały... eM miał mi zrobić te podpory wyższe, a że nie czasowy i dwie burze zdążyły je poczatkiem lipca zmolestować na szybko podwiązałam je na szerokich czarnych gumach owiniętych na wbitych co ok 1m metalowych prętach(w zacytowanym przez Ciebie drugim zdjęciu widać tę gumę ) I powiem Ci, że sprawdza się przy wiatrach guma jest na tyle elastyczna, że nie pozwala się nadłamywać opartym o nią łodygom (jak miało to miejsce w przypadku metalowych podpór)

Sadzone mam na mijankę co ok 60-70cm.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:16, 18 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makao_J napisał(a)
No patrz. A ja nie pomyślałam o nawozie do wrzosów. Nawet nie wiem czy takie posiadają u nas. Muszę poszukać na przyszły sezon.

Musze swoje przesadzić i waham się czy teraz czy na wiosnę.


A młode masz? Ja swoje jakbym takie duże miała przesadzać to chyba na wiosnę

ps. Moim zdaniem do iglaków nawóz też się nada
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
_Martini_ 08:24, 18 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Piękna, sławna, odważna, ogród ma wycackany, pichci w kuchni i jeszcze ma zdolności fotografowania. No nie mogę!

Szerokie kadry są boskie. Uwielbiam u Ciebie soczystą zieleń i rośliny takie napakowane jakbyś je podlewała Red Bullem
Wrzosowisko cudne. Ja swoje mini będę likwidować, ale teraz mi dałaś do myślenia...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies