Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

lindsay80 14:18, 27 sty 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
a tu już plany na przemiany, może być tylko piękniej!
____________________
Tu ma być ogród :)
wilana 15:28, 27 sty 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Witaj, przeglądam Twój wątek z otwartą buzią . Pięknie masz i wszystko tak dopracowane! Cudeńko.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
AngelikaX 16:46, 27 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Cześć Ewo, witam się tym razem u mnie - najadłam się u Ciebie pysznych owoców
Dziękuję, miło to czytać

Zapraszam na kolejne spacerki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 17:15, 27 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
lindsay80 napisał(a)
a tu już plany na przemiany, może być tylko piękniej!


już mi się zima dłuży - do ogrodu już chcę!
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 19:07, 27 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dziś intensywnie myślę czym w tym sezonie obsadzić donice tarasowe

W poprzednich latach przewinęły się:

- pelargonie
- bacopa
- surfinie
- milion dzwonków
- lobelia
- kordylina austalijska
- osteospermum
- szczawik trójlistny
- wilce

to tak na szybko co pamiętam.

Szukam inspiracji w necie póki co nie trafiłam na nic ciekawego - podrzućcie proszę sprawdzone propozycje - chodzi mi o coś co przetrwa całe lato - strona płd-zach

tak wyglądał ubegłoroczny sezon:

wilce mi bardzo odpowiadały - fajnie grały z ciemną deską tarasową - poza tym szybko rosły i cieszyły oko do przymrozków - mały szczegół pelargonie nie dały z nimi rady - pochłonęły je w całości











____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Filemon24 20:24, 27 sty 2017


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
polecam komarzyce - teraz są też nowe odmiany o dużych mięsistych liściach
pelargonia angielska
trawa rozplenica rubrum - przepięknie się prezentuje zobacz u Any (Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem- jakoś tak)
____________________
AngelikaX 20:47, 27 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Komarzyca tak przewinęła mi się też któregoś roku - zapomniałam o niej

Rubrum wydaję się być za ciemna do tych moim ciemnych donic-koryt tarasowych, ewentualnie w białe donice - fajnie będzie się odznaczać - do przemyślenia - Dzięki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
sylwai 21:47, 27 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
A wiesz że też szukam inspiracji do donic.Ale u mnie raczej na biało.do wysokiej donicy posadzę trawę frosted curls(miałam w zeszłym roku i wyglądała fajnie).Do drugiej donicy białe pelargonie rabatowe ze zwisającym bluszczem a do trzeciej jeszcze nie wiem.Przerabiałam już lobelie białą ale nie bardzo mi się podobała.Może bakopa,sama nie wiem
____________________
sylwia
UlaB 22:03, 27 sty 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
AngelikaX napisał(a)










wow, ale Ci sie bujnęły wilce, Pieknie!
to niebieskie na pierwszej fotce do bakopa?

Co do ledów - te 7-8 lat temu były inne niz teraz (w duzym skrócie - technologicznie poszły do przodu). Porównanie nie bedzie łatwe
Dlaczego mam w ograniczonym zakresie w domu? Ze względu na to jakie dają światło. Nie ma pełnej wiedzy jaki jest ich wpływ na człowieka. Na pewno wiadomo, ze zaburzają cykl cyrkadialny człowieka, a to z kolei wiąże sie ze wzmozona zachorowalnsocia na nowotwory hormonozalezne. Sa juz tez wyniki badan wpływu LEDów na oczy na myszach i szczurach - w szczegóły nie bede chyba wchodzić, ale nie wygląda to dobrze. LEDy za krótką sa na rynku, zeby dało sie zauwazyc efekty ich oddziaływania na wzrok człowieka (bo badan takich jak na myszach i szczurach na człowieku nie mozna zrobić), a producenci wdrożyli je omijając watpliwości naukowców. Wiadomo - kasa. Teraz, po kilku latach wygląda na to, ze coraz wiecej naukowców podnosi te watpliwości, ale nie ma juz raczej odwrotu. Klienci juz sa w większości przekonani. Doceniam mozliwosci jakie daja ledy, bawię sie nimi do różnych celów, ucze studentów jakie cuda mozna z nimi zrobic, ale w oswietleniu ogolnym nadal jestem na nie. W swoim domu mam je tylko jako oswietlenie schodowe (oczywiscie wszelkie ekrany to tez ledy, wiec nie do konca jest to prawda). I na tych schodach, które oglądam codziennie nawet bez pomiarów widze róznice w ich sposobie swiecenia. Po tych niemal 10 latach (tak, tyle juz u mnie swiecą) swiatła jest z nich jakies 30% wartosci poczatkowej - na oswietleniu stopni to nie problem. Oczywiscie w porownaniu do żarówki wynik rewelacyjny, ale w jakosci źródła nie chodzi tylko o czas swiecenia. Z mojej perspektywy szybkosc "przepalania się" źródła i rachunek za prąd to za mało bym poszła w ledy w domu dopoki mam alternatywę. W domu mam swietlówki kompaktowe, a u dzieci również żarówki (i zrobiłam zapas na jakis czas ).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Sebek 22:09, 27 sty 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Angelika - u mnie co roku sprawdza się co innego Ale tak smao jak Ty wilcami byłem zachwycony
W 2016 polączyłem kocanki z szaro-fioletowymi surfiniami - wyszło świetnie Trzeba się bawić co roku czyms innym
Podsyłam pare swoich inspiracji doniczkowych Chyba wiem czemu poświęce dzisiejszy wieczór - dawno tam nie siedziałem
https://pl.pinterest.com/sebastiancholew/pots-and-containers/
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies