Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Toszka 13:49, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A może klasycznie hakone, idąc tropem ogrodów japońskich.

Edit
Jesli zanudzam z tą hakone, to sorrki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 13:56, 15 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Czytam o Twojej walce z opuchlakami...ja już ich nie rozróżniam tzn.opuchlaki,pędraki ale wiem ,że są w mojej glebie.Zjadły trawnik przy warzywniku,resztę spustoszenia zrobiły upały. Stosowałam Decis i coś bardziej ekologicznego,ale nawożąc ziemię przywieżliśmy je prawdopodobnie z obornikiem...gdzie szukać wrotyczu? rozglądałam się w okolicy bezskutecznie
Szukam Twoich IH , aby im się przyjrzeć
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 15:30, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pędraki i opuchlaki żywią się żywymi, soczystymi korzeniami. Nie wiem jak pędrak, ale opuchlak w formie larwy zżera nawet do 2kg korzeni podczas swojej bytności pod ziemią. Oba żuki (postać dorosła) latają. Może nie są jakimiś super truper pilotami, ale skrzydełka mają i latają.

Sylwik, w mojej okolicy także wrotycz nie rośnie. Rośnie wściekła nawłoć. Po wrotycz mamy wyprawę
Można sobie wrotycz posadzić, albo inne złocienie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 18:21, 15 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Pędraki i opuchlaki żywią się żywymi, soczystymi korzeniami. Nie wiem jak pędrak, ale opuchlak w formie larwy zżera nawet do 2kg korzeni podczas swojej bytności pod ziemią. Oba żuki (postać dorosła) latają. Może nie są jakimiś super truper pilotami, ale skrzydełka mają i latają.

Sylwik, w mojej okolicy także wrotycz nie rośnie. Rośnie wściekła nawłoć. Po wrotycz mamy wyprawę
Można sobie wrotycz posadzić, albo inne złocienie.

Nawłoć także mam za rowem i dużo pokrzywy i jeszcze piękne wysokie trawy bez sadzenia za wrotyczem muszę wyprawić się koło żwirowni
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Zuzka25 20:54, 15 wrz 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka napisał(a)
A może klasycznie hakone, idąc tropem ogrodów japońskich.

Edit
Jesli zanudzam z tą hakone, to sorrki


Toszka o Hakone nie pomyślałam. Zanim przeczytałam posta , poszłam do ogródka i zaczęłam przesadzać
Z boku zamknęłam rabatę Frosted curls, które bardzo się rozrosły. Miałam je posadzone jako obwódka z przodu, w zimie okrywałam i każdej wiosny brzydko wygladały. A z przodu posadziłam seslerię jesienną. Hosty z pod klona chyba wysadzę. Mężowi w ogólę się nie podobają
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 21:06, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sesleria i klon to nie jest dobre zestawienie. Sesleria lubi sucho i zasadowo, a klon kwaśno do lekko kwaśno i wilgotno.

FC nie trzeba okrywać. Zwłaszcza u ciebie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuzka25 21:11, 15 wrz 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
sylwik69 napisał(a)
Czytam o Twojej walce z opuchlakami...ja już ich nie rozróżniam tzn.opuchlaki,pędraki ale wiem ,że są w mojej glebie.Zjadły trawnik przy warzywniku,resztę spustoszenia zrobiły upały. Stosowałam Decis i coś bardziej ekologicznego,ale nawożąc ziemię przywieżliśmy je prawdopodobnie z obornikiem...gdzie szukać wrotyczu? rozglądałam się w okolicy bezskutecznie
Szukam Twoich IH , aby im się przyjrzeć


Nie pamiętam u kogo, ale czytałam na forum, że w przyszłym roku może być inwazja opuchlaków.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 21:15, 15 wrz 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka napisał(a)
Sesleria i klon to nie jest dobre zestawienie. Sesleria lubi sucho i zasadowo, a klon kwaśno do lekko kwaśno i wilgotno.

FC nie trzeba okrywać. Zwłaszcza u ciebie.


Jutro zrobię zdjęcie jak posadziłam. Sesleria tylko na krawędzi rabaty, sucho to nawet będzie mieć, dla FC było chyba miejscami za sucho. O zasadowości nie pamiętałam

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 09:06, 16 wrz 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007

Tak wyglądają koniec rabaty po wczorajszym przesadzaniu. Jeszcze jedną FC muszę dosadzić.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
sylwik69 19:45, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Jak tam walka z pędrakami? ja mimo stosowania Decisu dziś odkryłam i małe i duże osobniki w trawniku a najgorsze,że także w skrzyni z truskawkami
Wrotycz nastawiłam w 3 wiadrach.Bronię się przed ciężką chemią ale jak założyć nowy trawnik? przecież to bez sensu .Jestem zrozpaczona
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies