Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:09, 10 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dzisiaj kolejny poranek że szronem na roślinach. Dalie, zawilce pomarzly, nawet Marcinki.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 21:52, 10 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Nowalis pięknie Ci jeszcze kwitnie, a te siewki to rutewki.
Ślicznie wygląda Twój jesienny ogród.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Martka 22:01, 10 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, piękne czerwone kolory, ale dalii i zawilców ogromnie szkoda u mnie drugi dzień z kolei -3...
Adela 22:13, 10 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Elu, dziękuję za MÄRCHENZAUBER. Jest przeeepięęękna
Pomimo, że na wspomnianą rabatę jest za wysoko, to i tak ją kupię- bo mnie urzekła.
Wspominasz jeden sklep internetowy, to znaczy, że jest przez Ciebie sprawdzony. A co sądzisz o sklepie rozeogrodowe?
Szukając, będę kierowała się Twoimi wskazówkami.

Zaczerwieniło się u Ciebie w ogrodzie Jeszcze 1-2 noce z przymrozkiem i ogród opustoszeje. Żal, bo za szybko!

Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
ElzbietaFranka 22:16, 10 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Martka napisał(a)
Elu, piękne czerwone kolory, ale dalii i zawilców ogromnie szkoda u mnie drugi dzień z kolei -3...



Widzisz im dalej na wschód tym niższa temperatura. Dzisiaj nie chciało mi się wyjść z domu ale trawnik skoszony i cały oszroniona rośliny też. Już pomarzly rośliny. Dzisiaj aksamitki też ścięłam. Jeszcze wczoraj motyle na nich siedziały dzisiaj już wszystko zmarznięte. Szkoda.

Jadąc ze wsi to po drodze temperatura się bardzo waha. Na wsi +3 o godz 20 czym bliżej Wawy tym ciepłej.

Zdziwiona byłam, zostawiłam dwie pelargonie i nie zmarzły silne są.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:22, 10 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dzisiaj w dzień na pogodę nie mozńa było narzekać. Liście zebrane ma padać deszcz. Krokusy, zawilce (na igdy nie wiem gdzie korzeń), tulipany, hiacenty posadzone to jest najważniejsze. Reszta jeszcze będzie pogoda to zrobię porządki.

Tak było dzisiaj

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:32, 10 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Adela napisał(a)
Elu, dziękuję za MÄRCHENZAUBER. Jest przeeepięęękna
Pomimo, że na wspomnianą rabatę jest za wysoko, to i tak ją kupię- bo mnie urzekła.
Wspominasz jeden sklep internetowy, to znaczy, że jest przez Ciebie sprawdzony. A co sądzisz o sklepie rozeogrodowe?
Szukając, będę kierowała się Twoimi wskazówkami.

Zaczerwieniło się u Ciebie w ogrodzie Jeszcze 1-2 noce z przymrozkiem i ogród opustoszeje. Żal, bo za szybko!

Serdecznie pozdrawiam



Adela rozeogrodowe to szkółka Hyzego bardzo dobra szkółka. Mają wspaniale róże, ale nie kupuje przez internet u nich. Jednak obok mnie w Wawie w sąsiedniej szkółce kupowałam ich róże.
Przez internet sprowadzałam kilka razy tylko u Ćwika.

Jutro jak złapie trochę czasu podam ci róże rabatowe które ewentualnie mogłabyś kupić mam duży katalog róż od Hyzego. To podam ci róże sprawdzę jak u nich że zdrowotnością i jak kwitną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:45, 10 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Ela wielka szkoda, że u Ciebie już był przymrozek i zwarzył kwiaty.

U mnie dzisiaj rano było koło zera, cały trawnik był oszroniony , ale na hortensjach i różach nie widać uszkodzeń.

Bałam się o wielką jukkę doniczkową, która stała na zewnątrz całe lato, ale nic jej nie jest. Syn już ją wniósł do domu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 12:30, 11 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Elu,

Każda rada mile widziana
Na Twój post u mnie, odpowiedziałam i uszczegółowiłam moje priorytety.
Dziękuję Ci za wszystkie rady i pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 21:25, 11 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Do mojego ogrodu również dotarł przymrozek

Róże nadal kwitną, ale hortensje zbrązowiały.
Nie podobają mi się teraz hortensje Vanille Fraise, zrobiły się takie ponure, muszę je obciąć.
Pozostałe są lekko brązowe, na razie je zostawię.
Kwiaty z zeszłego roku obcięłam dopiero wiosną.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies