Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:06, 14 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agatorek napisał(a)


Ależ piękny widok . Cudowny.
To te listki głaszczesz?




Tak te listeczki. Też byś głaskała jakbyś miała okazję.
Nie mam fotki jak one są zielone w pełni lata które są równie eleganckie. Piękna skórzasta lśniąca zieleń, jesień amarantowe.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:00, 14 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dzisiaj dosyć ładna pogoda słoneczko jeszcze dobrze grzeje. liście zgrabione, kompostownik uporządkowany. Dalie przycięte, cynie też. Jakieś tam drobne robótki.






Tulipanowiec kolumnowy

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 21:28, 14 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Piękny masz ogród.
Cały czas podziwiam , jak sobie z tym radzisz. A ja dzisiaj też przycinałam. Wszystkie miskanty /raptem 3/ Snopki poszły do kwiaciarki, robi wystrój sali weselnej. Przy okazji jeszcze zabrała chryzantemy i marcinki. Zabrała mi też wszystkie suszki. O kasę się nie przymawiałam, ale powiedziała, że po imprezie do mnie wpadnie na rozliczenie. Będzie kasa na cebulki i rdesty.
Mżawka u nas dzisiaj cały dzień, to nic ciekawego nawet za oknem. Może jutro będzie bez opadów. Słonecznego dnia życzę. Najbliższy las mój tak wygląda.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 22:26, 14 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Haniu pięknie. Liście niby opadają, ale jeszcze dużo zielonych.

Ja to nie przycinam traw dopiero wiosną trawy tnę. Ogród to worek finansowy bez dna. Każdy grosz się liczy. Jakby miała wszystko kupić słono by zapłaciła.
Byłam kiedyś na takim weselu że dekoracja była jesienna przepięknie zrobiona.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:37, 14 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, tulipanowiec kolumnowy - nie wiedziałam, że taka forma tego drzewa istnieje. Okazały, świetnie go wpasowałaś. Trzcinnik krótkowłosy robi furorę na Ogrodowisku, jest zachwycający. Jaka to odmiana klonika? Pracowicie u Ciebie, masz wszystko pod kontrolą  
ElzbietaFranka 23:10, 14 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Martka napisał(a)
Elu, tulipanowiec kolumnowy - nie wiedziałam, że taka forma tego drzewa istnieje. Okazały, świetnie go wpasowałaś. Trzcinnik krótkowłosy robi furorę na Ogrodowisku, jest zachwycający. Jaka to odmiana klonika? Pracowicie u Ciebie, masz wszystko pod kontrolą  




Tulipanowiec rośnie u mnie z 7 lat czekam na kwitnienie, ale chyba się nie doczekam. Podobno te z nasion kwitną ok 29 roku a te szczepione na pniu kwitną wcześniej. U mojego nie mogę się doszukać szczepienia więc marne szanse na kwitnienie.

Bo trzcinniki to piękne trawy bez problemowe i w dodatku ładne zielone i jak się przebarwiają.

Ten klon to Red sunset u mnie 3 sezon. Ma 2 szt ten drugi jeszcze zielony. A ten z foty od początku września już czerwony. Przestraszyłam się myślałam, ze liście straci a on 1,5 mca tak się dobrze trzyma.

Ha ha daleko od kontroli. Mimo przymrozków jeszcze coś tam kwitnie. Też miałam szron na roślinach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:20, 14 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Elu kiedyś pisałaś, że chcesz przesadzić świerka wężowego.
Czy to ten na zdjęciu powyżej?
On nie jest taki duży, przesadzałabym go bez obaw.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Milka 06:18, 15 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)



Danusiu tylko po płaszczyznach chodzę. Nogi mam wychodzone idę równo z eM jeszcze on nieraz zamna pomyka. Pod górkę tylko sapie.
Wczoraj zrobiłam ponad 17 tys kroków. Tak codziennie robię ok 15 tys. Jak jestem w Wawie. Na działce też pewnie tyle robię bo czegoś zapomnę to lecę po kilka razy w jedno i to samo miejsce.

Tak Maja bardzo fotogeniczna jaka minę by nie zrobiła to dobrze wychodzi. Schudła trochę to portki znowu wchodza. Nie to co ja.
Oj Danusiu dbamy o nią. Różnie dzieciaki mają widzę to prawie codziennie.

Masz kondycję Elu, tylko pozazdrościć.
Planowałam sobie sprawdzić ile kroków robię w ogrodzie, bo też łazi się na okrągło, w końcu to sprawdzę.
Dęby masz cudowne. Kolumnowy tulipanowiec to strzał w 10, bo normalne drzewa rosną ogromne i liści full, a kwiaty i tak ledwo widoczne.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 09:41, 15 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Milka napisał(a)

Masz kondycję Elu, tylko pozazdrościć.
Planowałam sobie sprawdzić ile kroków robię w ogrodzie, bo też łazi się na okrągło, w końcu to sprawdzę.
Dęby masz cudowne. Kolumnowy tulipanowiec to strzał w 10, bo normalne drzewa rosną ogromne i liści full, a kwiaty i tak ledwo widoczne.




Tak bardzo lubię tego tulipanowca. W ogóle drzewa kolumnowe są ładne pasują wszędzie.

Chodzić z telefonem po działce trochę nie wygodne, boje się że z kieszeni wypadnie. Nie mam w roboczych zamykanych kieszeni. Biorę zawsze na działkę tableta w razie czego abym mogła zadzwonić do siebie jak telefon zgubię . Starość nie radość trzeba się zabezpieczać.

Liści jak co roku o tej porze ilość nie zmniejsza się. wrzucam do kompostu gorzej z igliwiem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:46, 15 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
daszum napisał(a)
Elu kiedyś pisałaś, że chcesz przesadzić świerka wężowego.
Czy to ten na zdjęciu powyżej?
On nie jest taki duży, przesadzałabym go bez obaw.




Tak. Coś trzeba będzie z nim zrobić bo nie pasuje mi w tym miejscu. Nie jest taki mały. Zrobię totke z innej strony.
Wczoraj przesadzalam ze skalniaka dwa jałowce zaczęły przeszkadzać.

Nie padało u nas 2 tygodnie i zaczyna być na podwyższeniach sucho.
Dzisiaj podleje rododendrony.

U nas od dawna w nocy nie było 11 stopni dzisiaj taka temperatura była.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies