Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Mirka 13:34, 13 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj znowu byłam po drodze u ogrodnika zakupiłam Marcinki 2 szt podobno niskie ale nie wierzę. Wszyscy sprzedają bez nazw Marcinek to marcinek.
U Kasi Bawarki mi się podobają Marcinki.

Ulala to już na pewno uzależnienie jest Ty omijaj ogrodników z daleka albo i nie
Ela a tak na poważnie to jesień i do ciebie już dotarła kolory tych dębów przy stawie niesamowite.
U mnie wszystkie Hortensje już w brązach. Marcinki teraz pięknie kwitną.
Pozdrawiam ciebie i Maję fajnie na zdjęciu wygląda.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 14:15, 13 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Adela napisał(a)
Elu, fajnie, że spacerujecie razem. Ja nie mam z kim za mężem nie nadążam i on woli rower. Okolice mojego domu są nieatrakcyjne. Szlifowanie garbatych chodników nie cieszy.
Aż się boję tego martwego okresu. Bo siedzenie w domu to tylko dodatkowa warstwa tłuszczyku, którego i tak mam w nadmiarze
Marcinki są urokliwe Chciało by się mieć tyle kwiatów w ogrodzie, żeby zawsze coś kwitło. Wszystkiego jednak mieć nie można, jak się ma dwie ręce.




No wiesz co ty dziołcha godzosz. Okolice Bielka-b. Nie są atrakcyjne. Ale masz pewnie widoki na Szyndzielnię. Właśnie tam w tych rejonach też ładnie. Wsiadaj w jaki kolwiek pojazd i jedź w góry. Z Bielska kawałek do Szczyrku, i inne atrakcje. Obok mnie to tylko lasy. A ty masz góry, potoki, jezioro Żywieckie.
Jak nie to po polnych dróżkach chodź i podziwiaj widoczki.

Chciałabym mieć takie tereny i widoczki górskie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 15:34, 13 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Fajnie, teraz taka pogoda jesienna jeszcze przyjemna na spacery
A ten pstry rozchodnik i mi się spodobał.
Ależ ciekawe rzeczy coraz tworzą.
Chyba i ja skusiłabym się na takiego gdybym go spotkała
Pozdrawiam Elu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 16:21, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Astry to z reguły tak się zachowują, że kupisz niskie, a potem jak dostaną dobre stanowisko to strzelają do pasa U mnie większość jest do pasa, niektóre nad kolano, ale mam i takie pod cyc
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 16:32, 13 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
sylwia_slomczewska napisał(a)
Astry to z reguły tak się zachowują, że kupisz niskie, a potem jak dostaną dobre stanowisko to strzelają do pasa U mnie większość jest do pasa, niektóre nad kolano, ale mam i takie pod cyc



Jakieś spowalniacze wzrostu sypią do donic. Takich wysokich nikt by nie kupił. Kupuje kazdy ma inny kolor, ale na donicach piszą Marcinek i dowodzenia nie ma odmian.
Dzisiaj sprawdzałam jakaś odmianę zapisana na allegro to pod nazwą mi wyskoczyły wszystkie kolory od białego do niebieskiego i różowego.

Chce jeszcze w tym roku zamówić przez internet chryzantemy zimujące są ładne odmiany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:32, 13 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Mirka nie mogę ominąć nadrabilabym sporo kroków to już wolę wejść.

Maja księżniczka nic nie robi. Jej problemy matka ma na swojej głowie to wygląda tak jak widzisz.
Jutro jadę na wieś ma być lepsza pogoda to trochę pohasam po areale.

Nie wiem czy pisałam przyszły klony Oktober Glory są szczepione na pniu. jedno szczepienie mi się nie podoba, ale zrobiłam fotkę w razie czego reklamacje składam.
Muszę też zacząć szczepić to żadna filozofia. Podkładki i zrazy trzeba mieć może Brendy wine zaszczepie. Podkłady mam. Ciągle mi czasu brakuje i z pewnych rzeczy rezygnuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:58, 13 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
anabuko1 napisał(a)
Fajnie, teraz taka pogoda jesienna jeszcze przyjemna na spacery
A ten pstry rozchodnik i mi się spodobał.
Ależ ciekawe rzeczy coraz tworzą.
Chyba i ja skusiłabym się na takiego gdybym go spotkała
Pozdrawiam Elu



Aniu to genetyka. Mam w rodzinie dr hab. na SGGW zajmuje się dyniowatymi to odlot totalny co ona opowiada i tak jest w każdej dziedzinie.

Szczególnie sporo odmian i kolorów jest w daliach. Zastanawiam się jak Trzeba manipulować w laboratoriach aby wytworzyć kwiat z różnie ułożonymi cieniami kolorów. Kiedyś było kilka dalii na krzyż a teraz a kilkadziesiat.

Idę się szczepić trzeci raz. Mnie tam Geitc w genach nie miesza.
Idźcie się szczepić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Adela 17:10, 13 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ElzbietaFranka napisał(a)


No wiesz co ty dziołcha godzosz. Okolice Bielka-b. Nie są atrakcyjne. Ale masz pewnie widoki na Szyndzielnię. Właśnie tam w tych rejonach też ładnie. Wsiadaj w jaki kolwiek pojazd i jedź w góry. Z Bielska kawałek do Szczyrku, i inne atrakcje. Obok mnie to tylko lasy. A ty masz góry, potoki, jezioro Żywieckie.
Jak nie to po polnych dróżkach chodź i podziwiaj widoczki.

Chciałabym mieć takie tereny i widoczki górskie.


Widzę Elu, że ślonsko godka Ci nie obca A i znasz atrakcyjne rejony Podbeskidzia.
Rzeczywiście tereny i widoki piękne. W młodości nie było żadnych przeszkód. Wiele tras zaliczyliśmy z dziećmi i bez nich. Ale młodość mija, zdrowie już nie te i pojawiają się bariery. Wtedy trzeba zacząć mierzyć zamiar wg sił.
Poza tym, nie lubię chodzić sama
____________________
Ela - Moja ostoja
Agatorek 20:26, 13 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj w dzień na pogodę nie mozńa było narzekać. Liście zebrane ma padać deszcz. Krokusy, zawilce (na igdy nie wiem gdzie korzeń), tulipany, hiacenty posadzone to jest najważniejsze. Reszta jeszcze będzie pogoda to zrobię porządki.

Tak było dzisiaj



Ależ piękny widok . Cudowny.
To te listki głaszczesz?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:39, 13 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, dęby zachwycające.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies