Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Roocika 10:28, 15 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, ostatnio patrzyłam w szkółce na takiego tulipanowca, miał może z 50 cm. Ile lat masz już swojego i jaki jest wysoki?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 12:14, 15 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Roocika napisał(a)
Elu, ostatnio patrzyłam w szkółce na takiego tulipanowca, miał może z 50 cm. Ile lat masz już swojego i jaki jest wysoki?




Asiu mój był jednak wyższy ok 1,5 metra. Drzewo przez 2 lata prawie się przyjmuje wiąże się z ziemią potem już rośnie bez problemu. Posadziłam już sporo drzew. Kupiłam z liściastych tylko jednego drobiazga dąba Minument miał ok 50 cm i dwie łodygi teraz to olbrzymie drzewo kolumnowe.



Tutaj tulipanowiec z 2016 roku w środku słabo go widać w środku na tle brzozy.



Tutaj z 2018 roku jest różnica



Tutaj w zeszłym roku on ma obecnie przyrosty ok 60 cm

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 15:59, 15 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)




Tak bardzo lubię tego tulipanowca. W ogóle drzewa kolumnowe są ładne pasują wszędzie.

Chodzić z telefonem po działce trochę nie wygodne, boje się że z kieszeni wypadnie. Nie mam w roboczych zamykanych kieszeni. Biorę zawsze na działkę tableta w razie czego abym mogła zadzwonić do siebie jak telefon zgubię . Starość nie radość trzeba się zabezpieczać.

Liści jak co roku o tej porze ilość nie zmniejsza się. wrzucam do kompostu gorzej z igliwiem.

Ja mam starą kamizelkę po synku, idealna, no i kieszeni full. Ale i tak z telefonem nie lubię łazić.
U mnie też liści full, a to dopiero początek, co sprzątnę, są znowu. Na razie sobie odpocznę, wyjazdowo.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
daszum 21:50, 15 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
U mnie zwykły tulipanowiec w tym sezonie urósł ponad metr.
Cieszę się z tego, bo chcę żeby mnie zasłonił od okien sąsiadki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 22:24, 15 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
daszum napisał(a)
U mnie zwykły tulipanowiec w tym sezonie urósł ponad metr.
Cieszę się z tego, bo chcę żeby mnie zasłonił od okien sąsiadki.



A jakiego masz kolumnowego.

Tak najważniejsze aby się zaaklimatyzował w ziemi jak mu podpasuje to rośnie jak szalony. Jest to bardzo ładne drzewo. Może jeszcze dokupie jak gdzieś dorwę.

Dzisiaj przyzwoitą pogoda aż się musiałam rozbierać. Wywozilam ziemię kompostowa na rabaty. Potrzebne miejsce na liście i inne ścięte.
Końca robot nie widać. Wczoraj zgrabilam liście dzisiejszy wiatr znowu nawiał jest gorzej niż wczoraj.

Zaczyna być sucho miało padać a tu guzik. Ja utri trzeba podlać zimowe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 08:58, 16 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
Sliczny ten tulipanowiec czytałam ze podlewasz rodki ja też podlewam je i wszystko pod drzewami. Trawy Ci ładnie kwitną

Pracy w ogrodzie sporo .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 13:03, 16 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
zawitka napisał(a)
Sliczny ten tulipanowiec czytałam ze podlewasz rodki ja też podlewam je i wszystko pod drzewami. Trawy Ci ładnie kwitną

Pracy w ogrodzie sporo .



Tak trzeba podlać bo jest już sucho. Miało padać a tu ledwo popatrzyli w nocy. Ruski i azalie mają już zawiązane paku kwiatowe jak nie będą miały mokro mogą odpaść.

Tak tulipanowiec zrobił się ładny bo wąski.
Ambrowiec też mam wąskiego, ale ma metr od ziemi korę nie zarośnięta na pniu i bije się aby się nie złamał lub choroba grzybowa go nie dorwała. Zabezpieczam go farba z dodatkiem preparatów.
Miałam w tym roku przeszczepić mu skórę z bocznego patyka, ale nie zdążyłam w przyszłym roku to konieczność
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 14:45, 16 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ela, korci mnie, żeby posadzić za domem, taki wąski to się zmieści Śliczny jest. Nawiązywałby do mojego
Mój ambrowiec raczej umarł więcej nie będę próbowała go sadzić, pozachwycam się u innych
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 19:33, 16 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Dzisiaj jestem przez cały dzień wkurzona. Jak pisałam zamówiłam 2 sadzonki klona Oktober Glory. Rozpakowałam i wczoraj sądziłam nie spodziewałam się takich sadzonek. Jedna i druga ma mankamenty juz napisałam do szkółki jaki wybrakowany towar wysłali.

Próbowali ranę zakleić kora z drzewa ale się odlepiła.Jedna na szczepieniu ma ranę nie źródła się dobrze podkładka że zrazem pewnie zimy nie przeżyje. Sama korona ma wiele do życzenia





I druga sadzonka czarny korzeń podkładka zrobiona ze starej podkładki pewnie będą odrosty każdego roku.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 20:07, 16 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Elu napisz im, że już cała Polska wie, jakie "rarytasy" Tobie przysłali. Faktycznie nieudany zakup, reklamuj.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies