Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 09:47, 19 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Milka napisał(a)
Piękne trawy Elu i lasek brzozowy i widok na dęby
Zastopuj z zakupami, masz tyle dobra



Staram się ale nie mogę jeszcze tylko astry i finito
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 10:07, 19 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Posiedziałam dziś w Twoim ogrodzie. Miskanta Vanilkowego masz pięknego, a i drzewka pięknie się przebarwiają.
Mam nadzieję, że reklamacja jednak będzie przyjęta, i dostaniesz satysfakcjonujące rośliny w miejsce nadesłanych biedaków po przejściach.

Trzymam kciuki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mirka 11:54, 19 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)



Staram się ale nie mogę jeszcze tylko astry i finito

Ela gdzie Astry kupujesz? Zamówiłaś już?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 12:34, 19 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Mirka napisał(a)

Ela gdzie Astry kupujesz? Zamówiłaś już?



Właśnie te astry co chce już nie ma wykupione.
Pojadę jeszcze do Melona przy Pulawskiej. może jutro. Poluje na takie jak ma Kasia Bawarka ten niebieski z żółtym oczkiem.

Dzisiaj kupiłam (w sąsiedzkiej szkolce) białe ponieważ w zeszłym roku kupiłam u nich takie małe a w tym roku wyrosły na piękny krzak.

Takie kupiłam na focie 2 doniczki. Po nizej jedna doniczka z zeszłego roku





Co się dowiedziałam że dużo astrów jest sksrlana jest taki preparat muszę popatrzeć w necie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 12:37, 19 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)
CD zaległe jak słonko świeciło






Elu, te dęby to przepiękne są, robią teraz pokaz...

Miskant vanilla skay też świetny, ostatnio się na takie olbrzymy zafiksowałam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 16:57, 19 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Roocika napisał(a)


Elu, te dęby to przepiękne są, robią teraz pokaz...

Miskant vanilla skay też świetny, ostatnio się na takie olbrzymy zafiksowałam



Tak Vanilla piękny. U mnie 2 sezon rośnie w bardzo dobrej ziemi. Obok niego rosły gracilimusy zasłaniały go i teraz ma dobrze jako soliter.
Jednak nie zawsze miskanty dobrze wyglądają jeden przy drugim.

Dęby jesienią to ozdoba ponurego klimatu.
Dzisiaj u nas ciepło, ale bardzo ponuro.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:29, 19 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
beamilusia napisał(a)
Witaj Elu. Czytam o perypetiach z kupionymi drzewkami. Sklep się odezwał, czy milczy?
Podziwiam u Ciebie dęby błotne i tak się napatrzyłam, że zapragnęłam je mieć. Szukałam, gdzie kupić przez internet, ale na razie się chyba wstrzymam. U mnie w pobliżu brakuje szkółek dobrze zaopatrzonych, a przez internet strach kupować. W Future... kupowałam kiedyś hortensje, przysłali nierozkrzewione, z jednym badylem. Wysłałam zdjęcia, zadzwoniłam, a pani powiedziała, że oni takie sadzili i pięknie się rozkrzewiły. Tylko że ja chciałam od razu rozkrzewione kupić, takie, jak na zdjęciach pokazywali, a nie jeden badyl. Hortensje nabrały masy po kilku latach. Z tego sklepu już nic nie kupuję, chociaż na zdjęciach kuszą ciekawymi roślinami.
Ślicznie wygląda szpaler tawuł u Ciebie. Mogłabym mieć takie żywopłociki w razie, jak ćma zeżre u mnie bukszpany. Znalazłam tawułę Crispa, ma ciemne listki i kwitnie latem bordowymi kwiatostanami. I najważniejsze, nie rośnie wysoka. Tylko minus, że gubi liście na zimę. Na szczęście, mieszkam na polu, ćma jeszcze nie znalazła moich bukszpanów.
Fundament pod suchy murek profesjonalnie wykonany. Dobrze, że M chętny do pomocy w ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie, Elu.



Witam Beatko

Piszesz, że ćma jeszcze do ciebie nie zajrzała bo w polu jesteś.
Kochana ja mam.jedna kulkę od kilku lat i dbam o nią zaglądam do niej któregoś ranka zaglądam a ona jakoś na je tak zaglądam do niej a tam zatrzęsienie gąsienic. Wypryskami następnego dnia już leżały martwe,ale szkód narobiły

Coś mnie podkusiło, aby kupić akurat dla mnie klony do 2 metrów łatwo przewieźć. Zawsze zamawiałam rośliny w internecie w Albamarze tam wszystko przychodziło bez zarzutu.

Zawsze oglądając w internecie towar jaki mają Szkółkarze to trzeba traktować z przymruzeniem oka. Co tu dużo mówić oszukują. Ja do Albamaru dzwonię i mówię im że mają wysłać ładne sadzonki bo inaczej zrobię imbzla reklamę.
Jak dzwonię do nich to mówią o ta pani od reklamy dzwoni.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
beamilusia 19:32, 19 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Dobry pomysł z tym dzwonieniem, Elu. Chyba też tak zrobię, jeśli znajdę dęby błotne w internetowym sklepie. Kupuję czasami sadzonki bylin przez internet, ale tylko w jednym sklepie
(Florini). Wiosną kupiłam w innym floksy, sadzonki ładne były, ale pomylono odmiany. Drzewek i krzewów nigdy przez internet nie kupowałam.

Piszesz o astrach, że są skarlane. Ja takie niskie kupiłam w zeszłym roku. Przyniosłam do domu, posadziłam z przodu rabaty, bo przecież niskie były 20 cm. W tym roku wyrosły wysokie na 80 cm.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
ElzbietaFranka 20:07, 19 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dostałam odpowiedź ze szkółki. Przepraszają, że taki towar został wysłany przekażą moje uwagi swoim pracownikom. Ze jednak mają nadzieję, ze sadzonki się wiosną przyjmą i będą cieszyły moje oczy.
W razie jeżeli się to prosimy o kontakt.

Odpisałam im znowu. Ze nie mam zamiaru leczyć drzewka z taką rana która nigdy się nie zagoi. I nie mam zamiaru chodzić z sekatorem obcinać odrostów w drugim drzewku.
Aby jednak naprawili swój błąd i wiosna wysłali drzewka które mnie naprawde będą cieszyć. I jeszcze dużo gorzkich słów ode mnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 20:11, 19 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
jest wykasowany.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies