Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Milka 08:44, 30 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ela, zostaw te naparstnice, nic nie tnij., wiosną dopiero.
Tez masz liści od groma!
Dęby i trawy boskie. Uważam, że dalej będzie co oglądać, jak tylko nam pokażesz.
U mnie klony w tym roku tez jakies bidne, a najgorzej bez, jakiś szkodnik liście załatwił i polazł na liście hortensji.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 11:22, 30 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Milka napisał(a)
Ela, zostaw te naparstnice, nic nie tnij., wiosną dopiero.
Tez masz liści od groma!
Dęby i trawy boskie. Uważam, że dalej będzie co oglądać, jak tylko nam pokażesz.
U mnie klony w tym roku tez jakies bidne, a najgorzej bez, jakiś szkodnik liście załatwił i polazł na liście hortensji.



Jak radzisz tak zrobię one mają 50 cm średnicy. I takich kolosów mam ok 30 tak się mają dobrze u mnie.

Ja już przestałam zwracać uwagę na bzy i inne krzaki. Ten rok dał im takie przyrosty że nic nie widać tylko badyle. U nas nie było sucho tylko co tydzień solidnie lało. Trawnik był podlewany ostatni raz przed wyjazdem na wakacje i tak miał mokro ale na wszelki wypadek podlaliśmy wrazie czego jakby rodzina zaniedbała.

Teraz jest sucho na podwyższeniach podleje rododendrony jutro.







Liście Red Sunset, jedynyn owoc na kapalcie


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:30, 30 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
CD
Igły sosnowe wszędzie wiatr zrobił swoje







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 17:48, 30 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Chciałam się zapytać mam bardzo duże kępy naparstnic olbrzymy czy można je przyciąć czy zostawić. Chciałabym je przyciąć aby nie mieć na wiosnę dużo pracy, ale nie mam doświadczenia może ktoś się odezwie co zrobić z nimi.
Jak przytne czy nie wypadną po zimie

Foty zrobione pod wieczór




Ja swoich nie przycinam bo po zimie są nawet zielone listki a oczyszczam tylko z suchego.

Elu tak patrzę na brzozowy lasek i na ten liściasty dywanik i powiem ci że ja bym te liście zostawiła nie grabiła.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 21:06, 30 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Mirka napisał(a)

Ja swoich nie przycinam bo po zimie są nawet zielone listki a oczyszczam tylko z suchego.

Elu tak patrzę na brzozowy lasek i na ten liściasty dywanik i powiem ci że ja bym te liście zostawiła nie grabiła.



Zostawię liście ale takie duże porosły.

Mirka nie u mnie to nie przejdzie. Grabie, aby wiosna się cieszyć ładnym trawnikiem. Nawet w parkach Grabia liście pod drzewami. Teraz dam do kompostownika i przez zimę się trochę przerobi. I tak odpuściłam z grabieniem jest ładna pogoda więc do tej pory drugiej połowy nie grabiłam.

Mam 2 letni kompost miodzio kroje łopata teraz wywożę na rabaty wiosna rozłożę pod rośliny.

Pogoda przepiękna więc działam szkoda, że taki krótki dzień. Do południe specjalnie nie można nic robić bo wszystko mokre.
Oczyściłam rabaty. Przesadzalam Marcinki do słoneczka i trawy razem z darnią to się wszystko przyjmie. Jutro oczyszcze róże i asysta przy zbieraniu liści traktorkiem.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 21:16, 30 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ElzbietaFranka napisał(a)

Liście Red Sunset,




To zdjęcie jest niesamowite !
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 09:03, 31 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
My też non stop grabimy i zbieramy. Już było super i znowu wiało i od nowa praca, ale pogoda bardzo ładna.
Widoki piękne, masz już praktycznie na błysk
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 10:07, 31 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Milka napisał(a)
My też non stop grabimy i zbieramy. Już było super i znowu wiało i od nowa praca, ale pogoda bardzo ładna.
Widoki piękne, masz już praktycznie na błysk



Oj Iruś jeszcze nie mam wszystkiego. Liście lecą non stop jak piszesz.
U nas też pogoda marzenie więc można grabić poruszać się wykorzystać te ostatnie chwile.
Zaraz idę znowu grabić skalniak oczyścić z liści. Jak zaniedbam to potem liście do kamieni przywierają i ciężko zdmuchnąć. Duzo liści odkurzam z wnęk gdzie dmuchawa nie daje rady. Zresztą nie jest tego dużo na szczęście.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 22:54, 01 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8616
Elu, u mnie też zasypało, a tak już miałam ładnie wygrabione. Jutro chyba muszę łapać za grabki.
Piękna jesień u Ciebie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 13:11, 02 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Alija napisał(a)
Elu, u mnie też zasypało, a tak już miałam ładnie wygrabione. Jutro chyba muszę łapać za grabki.
Piękna jesień u Ciebie.



Wiesz teraz to trzeba by było codziennie grabki w ręce brać, ale bez przesady. Zlecą i wygrabimy. Mam fotki zresztą na początku mojego wątku 2016 roku nie wygrabilam. Padał deszcz później przyszedł śnieg i dopiero liście grabilismy w półowie listopada. Jednak wtedy drzewa co były dużo mniejsze.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies