Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Milka 07:34, 03 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elu, tak jeszcze oglądam fotki i masz pełno różnych marcinków, co ty jeszcze chcesz kupić?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 07:49, 03 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Milka napisał(a)
Elu, tak jeszcze oglądam fotki i masz pełno różnych marcinków, co ty jeszcze chcesz kupić?



Irus wczoraj byłam u sąsiadów po ziemię bo muszę dosypać ziemie do fiołków inposadzic. Wypuściły korzenie z listkow. Kupiłam też wypasione przekwitłe Marcinki po 5 zł takie jak na focie. Ponieważ ładnie się rozrastają to kupiłam 5 szt

Przesadzalam Marcinki na dzislce rosły w cieniu (sosny się rozrosły) i nie za bardzo w tym roku kwitły.

Właśnie ten jeszcze kwitnie i ma się dobrze. Kupiłam w zeszłym roku jedna dinice i tak się pięknie rozkrzewil



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AlinaP 11:19, 04 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
ElzbietaFranka napisał(a)
Ala szkoda, że nie masz wątku chętnie bym zobaczyła twój ogród i nie tylko ja. Ogniki piękne krzaki, u mnie marzną wiosna kwiaty a zimą całe krzaki.
Jak chodzę teraz przepięknie wyglądają na osiedlach w parkach. Miałam posadzone ale musiałam wykopać zmarzły.
Zresztą mogę sądzić takie krzaki i drzewa które nie kwitną przed zimnymi ogrodnikami. Dużo krzaków już się u mnie zmarnowało.



Dzięki Elu, czyżbym zrobiła mojemu ogrodowi dobry PR na forum?
Na razie odpowiada mi rola wolnego strzelca.
Otaczający nas Matrix niczemu nie sprzyja
Pozdrawiam
____________________
Ala
ElzbietaFranka 12:23, 04 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Pijar połączony z tajemniczośćia. Jaki ona może mieć ten ogród.

Sądząc jak piszesz o tylu drzewach Klonach to masz spory ogród i równie dobrze zaprojektowany i to pewnie sama go urządzałaś i projektowałas. Nie namawiach niech zostanie tutaj tajemniczy. Może kiedyś pokazesz wszystko, że nam szczęka opadnie

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 12:40, 04 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Aliny zdj z jej ogrodu możesz zobaczyć np w wątku metamorfozy ogrodowe ,przy ostatnich stronach. pozdrawiam.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 13:17, 04 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Monika83 napisał(a)
Aliny zdj z jej ogrodu możesz zobaczyć np w wątku metamorfozy ogrodowe ,przy ostatnich stronach. pozdrawiam.



Dzięki Monika

Patrzyłam, ale to zaledwie skrawek ogrodu. Widać po krzakach,że ma już dojrzały ogród.
Ciekawe gdzie te piękne ciemierniki bordowe teraz rosna.

Ala wstaw u mnie jak masz fotki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AlinaP 18:33, 04 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
ElzbietaFranka napisał(a)
Pijar połączony z tajemniczośćia. Jaki ona może mieć ten ogród.

Sądząc jak piszesz o tylu drzewach Klonach to masz spory ogród i równie dobrze zaprojektowany i to pewnie sama go urządzałaś i projektowałas. Nie namawiach niech zostanie tutaj tajemniczy. Może kiedyś pokazesz wszystko, że nam szczęka opadnie

Pozdrawiam



Uśmiechnęłam się po tych słowach. Na forum jest mnóstwo piękniejszych ogrodów. Moje projektowanie to kompromis pomiędzy marzeniami a rzeczywistością, czasem dzieło przypadku. Niekiedy mnie samą zaskakują efekty. Ale jednostkowe. Najważniejsze, że czujemy się tu dobrze.
Szczepione klony (2006) to prywatny szpaler mojego M. przy placu manewrowym- takie oderwane od ogrodu. Mam za mało miejsca na nowe drzewa.
Ciemierniki rosną w tym samym miejscu. Obok ścieżki do nikąd. Jednego Mme Lemonnier wysunęłam na uzyskane po zerwaniu kostki miejsce.
Pozdrawiam



____________________
Ala
Monika83 19:13, 04 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Alina masz fajną i sporą kolekcje ciemiernikow; )
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 19:47, 04 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
AlinaP napisał(a)


Uśmiechnęłam się po tych słowach. Na forum jest mnóstwo piękniejszych ogrodów. Moje projektowanie to kompromis pomiędzy marzeniami a rzeczywistością, czasem dzieło przypadku. Niekiedy mnie samą zaskakują efekty. Ale jednostkowe. Najważniejsze, że czujemy się tu dobrze.
Szczepione klony (2006) to prywatny szpaler mojego M. przy placu manewrowym- takie oderwane od ogrodu. Mam za mało miejsca na nowe drzewa.
Ciemierniki rosną w tym samym miejscu. Obok ścieżki do nikąd. Jednego Mme Lemonnier wysunęłam na uzyskane po zerwaniu kostki miejsce.
Pozdrawiam


Mam dzisiejszą fotkę. Kiedy zerkniesz, skasuję.




Nic nie kasuj ja nie z tych którzy się boją zaśmiecania jak mówią.
Każdemu pozwalam fotki wstawiać.

Piękna fotka ciemierniki masz ich dużo. Trawki hakomki rozczochrane i piękny kolor tego klinika.

Jak to szczepił sam. Zapytaj się na jakiej podkładce. Czy szczepił przy ziemi czy górce.
Mam dużo klonów zielonych młodych i też zamierzam je poszczepic może klonem Brendavine. Mam też klona sunsed Red też można zrobić z niego zrazy.

Zapytaj się mezatego czy podkładki z klona nadają się do szczepienia i kiedy szczepić.

Ala czy ciemierniki u ciebie mają już zalążki kwiatów bonu mnie białe już mają.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AlinaP 21:34, 04 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Moniko mam słabość do tych wiosennych kwiatów.

Elu dziękuję. Zaszło nieporozumienie. Prywatny szpaler nie oznacza, że jest szczepiony własnoręcznie. Szczepione klony były kupione przez mężatego. Oboje lubimy drzewa. Nieraz przemierzaliśmy sklepy, szkółki i c. ogr. w promieniu 60 i 100 km. w ich poszukiwaniu.
Klon palmowy ze zdjęcia to Artropurpureum. Jesienią jest cudowny.
Hakonki są dzielone ze swoich kilku egzemplarzy. W 2019 posadzone wzdłuż drogi. Na wiosnę zmieniła się koncepcja. Stąd różnice w wielkości.
Pąki ciemierników już się pokazują.
Pozdrawiam
Skasowałam, bo zacytowałaś. Zostanie.

____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies