Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Agatorek 23:19, 07 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Świetnie wyglądają te rośliny pośród kamieni. Widać, że to nie jest ich pierwszy sezon .

Zresztą widać, że wszystkie rośliny Cię lubią. Chyba nie masz z nimi żadnego problemu. Są takie osoby, którym wszystko ładnie rośnie .

To berberysy? Piękny kolor

ElzbietaFranka napisał(a)



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monika83 14:01, 08 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2976
ElzbietaFranka napisał(a)



Monika dziękuję.

Idealne piszesz a jednak nie za bardzo tam rosną nie wiem jaka to przyczyna.
Może jeszcze za wcześnie 3 rok tam rosną. W kwaśnej ziemi i nawoze też dobrze. Tam nie ma specjalnie dużo słońca. Wiosna chcemy przyciąć sosny i wpuścić trochę słońca.

Mam tam tylko obok hortensje rosną też nie za bardzo.
.
Wyglądają na zdrowe bo nie mają nawet żółtych liści, może masz po prostu wolno rosnące odmiany ja też takie mam.Nie mogę znaleźć u ciebie zdj hortki princes diana,też mam ją od niedawna młodziutki krzaczek i nawet nie licze ze za kwitnie wiosną.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 14:13, 08 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Elu kiedy powinnam zakopczykować róże na rabacie i czy coś jeszcze powinnam zrobić z nimi przed zimą? Pierwszy rok z różanką i tak trochę błądzę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Milka 16:20, 08 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)



Monika dziękuję.

Idealne piszesz a jednak nie za bardzo tam rosną nie wiem jaka to przyczyna.
Może jeszcze za wcześnie 3 rok tam rosną. W kwaśnej ziemi i nawoze też dobrze. Tam nie ma specjalnie dużo słońca. Wiosna chcemy przyciąć sosny i wpuścić trochę słońca.

Mam tam tylko obok hortensje rosną też nie za bardzo.

Elu, pewnie mają zbyt sucho. No i pewnie dobrze byłoby podkrzesać sosny i wpuścić więcej światła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:24, 08 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)



Mirka nie wiem o które berberysy ci chodzi. Te przebarwiające się na żółto przy dereniach czerwonych. Staram się ciąć jeszcze o 20 cm niżej niż teraz są.
Doszłam do wniosku, że lepiej ciąć niżej później mają zielone odrosty nie zdrewniałe i drugi raz łatwiej ciąć. Nie tnę w kulki tylko kanciaste.

Teraz dopiero patrzę jednego nie przycięłam.
Ten po lewej cały dzień w słońcu ten po prawej półcień jeden i ten sam rodzaj przysypany igliwiem z metasekwoja


Kolorów nie brak, gdzie nie spojrzysz, każdy inny, a liście jeszcze lecą. Sprzątania nie brak, ale bliżej końca. Kaliny zimozielone rosną bardzo szybko. Póki jestem w stanie dosięgnąć, tnę. Moje były byle jakie, teraz wielkie. W tym roku skracałam mocno i w kolejnych latach nadal juz muszę.
Mnóstwo roślin masz, ja już ograniczam się bardzo.
Pozdrawiam Elu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 18:28, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Milka napisał(a)

Kolorów nie brak, gdzie nie spojrzysz, każdy inny, a liście jeszcze lecą. Sprzątania nie brak, ale bliżej końca. Kaliny zimozielone rosną bardzo szybko. Póki jestem w stanie dosięgnąć, tnę. Moje były byle jakie, teraz wielkie. W tym roku skracałam mocno i w kolejnych latach nadal juz muszę.
Mnóstwo roślin masz, ja już ograniczam się bardzo.
Pozdrawiam Elu



Milka chciałabym zachować krzaczek Kaliny zimozielone góra do 2 metrów. Piszesz, ze przycinasz a kiedy ja tniesz.

Często widuje Kaliny bardzo wysokie a dołem łyse. Niedaleko jest długi szpaler pod budynkiem. Kalina na dodatek liście zrzuca
Mam dużo roślin ale też areał spory. Od połowy września liście grabie już drugi miesiąc. Jak patrzę na rabatach liści mnóstwo tam zostawiam będzie więcej pruchnicy.

Nasiona w sobotę zebrałam jeszcze z Jeżowek, rudbekii żółtej bylinowej, szałwii omaczonej jest bardzo ładna jeszcze kwitnie. Trzeba ją posadzić w większej Kępie wtedy jest efektowna jak werbena nawet ładniejsza. Szkoda, że się sama nie rozsiewa a może wypróbuję wytrzepać trochę na ziemię u mnie szałwia to nowość.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:46, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Milka napisał(a)

Elu, pewnie mają zbyt sucho. No i pewnie dobrze byłoby podkrzesać sosny i wpuścić więcej światła



Milus co jak co ale ja podlewam mam swoją studnie to wody nie żałuję.
Tak jak napisałam chyba mają za mało światła. Jeszcze wiatr im może dokuczać. Tuje trochę podrosły więc może będą lepiej zimę przechodziły.

Inna sprawa jak wiesz w tym roku rododendrony słabo kwitły jaka to przyczyna paczki kwiatowe zbrązowiała może zmarzły nie wiem.

Mam jednego rodidendrona co przy domu ten jest zawsze niezawodny. Trochę go tam robak obgryza ale kwitnie i ładnie rośnie. Ta dziura to efekt zrywania przekwitlych kwiatów.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:53, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wiaan napisał(a)
Elu kiedy powinnam zakopczykować róże na rabacie i czy coś jeszcze powinnam zrobić z nimi przed zimą? Pierwszy rok z różanką i tak trochę błądzę




Rosnące róże w żwirze w ogóle nie kopczykuje przykrywam (nakrywamy na przycięty krzak) plastikowymi donicami obciążam kamieniem aby nie sfruneły. Ja prawie wszystkie róże jesienią przycinam oprócz pnących.
Nie wszyscy przycinają.

Jeżeli mam posadzone w gruncie bez żwiru kopczykuje po pierwszych przymrozkach. Mam już przygotowana ziemię kompostowa część ml otyka obkopie i przysypuje kompostem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:18, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Monika83 napisał(a)
.
Wyglądają na zdrowe bo nie mają nawet żółtych liści, może masz po prostu wolno rosnące odmiany ja też takie mam.Nie mogę znaleźć u ciebie zdj hortki princes diana,też mam ją od niedawna młodziutki krzaczek i nawet nie licze ze za kwitnie wiosną.



Zdrowe są tylko kwitnienie byle jak, liście żółte już obleciały.
Monika nie mam jeszcze miałam kupić w tym roku. Najpierw czekałam miały być w pobliskiej szkółce i nie dostarczyli później wakacje już jej nie szukałam
Princes Diana właśnie kwitnie na pędach starych i tegorocznych.
Przynajmniej bym jedna ogrodowej kwitnąca miała.
Moja ogrodowa tylko raz kwitła w pełni w 2018 roku. Wiosna nie było przymrozku. Ma bardzo ładny różowy kolor.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:32, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agatorek napisał(a)
Świetnie wyglądają te rośliny pośród kamieni. Widać, że to nie jest ich pierwszy sezon .

Zresztą widać, że wszystkie rośliny Cię lubią. Chyba nie masz z nimi żadnego problemu. Są takie osoby, którym wszystko ładnie rośnie .

To berberysy? Piękny kolor




Agnieszka te berberysy są ładne cały sezon. Jak zaczynają wiosnę piękny kolor listeczkow (wiosna młode pędy po przycięciu) a jesienią jak widzisz polecam.
Jednak trzeba je przycinać i trzymać je w ryzach.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies