Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:38, 21 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14084
Dla Irenki. Jeszcze spójrz na str 3 mojego wątku. To nie jest kocimietka pospolita, na str 3 to groniasta i mam też Wolcers bardziej niebieska.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 21:50, 21 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9057
Piękne te Twoje kocimiętki. Muszę się nimi bardziej zainteresować. Miałam kiedyś, ale nie wiem jaka to była odmiana, bardzo się rozsiewała i jak zaczęłam ją ograniczać, to znikła mi zupełnie, a to bardzo ładna roślina.
Chyba muszę się z nią przeprosić.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 22:22, 21 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14084
Alija napisał(a)
Piękne te Twoje kocimiętki. Muszę się nimi bardziej zainteresować. Miałam kiedyś, ale nie wiem jaka to była odmiana, bardzo się rozsiewała i jak zaczęłam ją ograniczać, to znikła mi zupełnie, a to bardzo ładna roślina.
Chyba muszę się z nią przeprosić.
Pozdrawiam.



Rozsiewając się kocimiętka to ta paspolita. Te które są wyżej na fotach się nie rozsiewają. Rozsady tylko przez podział kępy.
Niema z nim problemu. Nie wolno ich sądzić w dobrej ziemi lub nawozić potrafią wysoko wyrosnąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:11, 22 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ela, dzięki za zdjęcia poglądowe, rzeczywiście piękności. Na dodatek nie sieją się, co jest dla mnie wielką zaletą. T an 3str. boski kolor.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 17:09, 22 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14084
Milka napisał(a)
Ela, dzięki za zdjęcia poglądowe, rzeczywiście piękności. Na dodatek nie sieją się, co jest dla mnie wielką zaletą. T an 3str. boski kolor.



Mówiłam, że ładne. To nie te zwyczajne. W szpaleru piękne. Bzyki ja lubią, a fruczaki uwielbiają. Zetniesz po przekwitnieniu i znowu wypuszcza i kwitnie. U ciebie wcześniejsze wszystko to będzie obłęd cały sezon. Trzeba posadzić w słonecznym miejscu przynajmniej z 3-4 godziny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 18:47, 22 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak zrobię.
A u mnie juz ta zwykła kocimiętka zaczyna kwitnąć. Zimno dziś, dalej robiłam pod miłorzębami wśród hortek, tam gdzie buksy wywalane, jutro może skończę. O wiele lepiej mi się teraz podoba i będzie mniej cięcia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
daszum 20:44, 22 kwi 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4429
Elu, cieszę się, że pamiętałaś o mojej prośbie i chciałaś zrobić mi niespodziankę

U mnie też część traw nie daje znaku życia.
Dzisiaj próbowałam siekierą i łomem zrobić sadzonkę trawy dla Ciebie, ale mi się nie udało
Dość łatwo zrobić sadzonkę jak trawa jest wykopana, ale jak jest w ziemi to horror.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Kasiek 14:51, 23 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Ela, zagladam z pytaniem, poradz prosze Moge posadzic ogorki z jarmuzem? Lubia sie czy lepiej sadzic je oddzielnie?
____________________
Bawarka
KasiaBawaria 20:48, 23 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)



Rozsiewając się kocimiętka to ta paspolita. Te które są wyżej na fotach się nie rozsiewają. Rozsady tylko przez podział kępy.
Niema z nim problemu. Nie wolno ich sądzić w dobrej ziemi lub nawozić potrafią wysoko wyrosnąć.


Mam 4 rozne odmiany i te odmianowe u mnie tez sie rozsiewaja, choc definitiwnie mniej niz na pospolita.
____________________
Zapraszam na kawe
pestka56 00:52, 24 kwi 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4557
W Ogrodach o zielonych Progach mają piękne także z liści odmiany kocimiętek

Nepeta x faassenii 'Angel Wings' (Kocimiętka Fassena)



Nepeta x fasseni 'Cats Meow' – tę mam, ale swojej nie pokażę, bo ledwie zaczęła listki puszczać



____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies