Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:38, 29 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Martka napisał(a)
Elu, dzięki za relację z Łazienek, piękny dzień miałaś. To miejsce pięknieje z roku na rok.
a


Jeszcze trochę za wcześnie pojechałam, ale mus to mus.

Bardzo ładnie zapaczkowane rododendrony. Nowe nasadzenia obserwowałam od 2 lat i nie za bardzo rosły widocznie musiały się zaaklimatyzować.
Wczoraj przyjrzałam się i zapowiada się dużo kwiatow krzaki są scisle.

Przy pagodzie chińskiej która się rozsypuje dużo nasadzeń rododendrona.

Dzisiaj byłam w Kabatach zaczyna być wreszcie zielono. Poszycie zawilce i kępki dzikich fiołków.





Dzisiaj szliśmy inną trasą bardzo dużo wiatrołomów. W lutym co były te wichury wiatr powywracał całe drzewa. Foty z jednej i drugiej strony alejki.
Oczyszczone są alejki a w środku armagedon przycinania na cały rok. Chodzić można tylko po alejkach.





Jutro jadę na wieś działać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:51, 30 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pięknie nam Warszawę pokazujesz, dzięki tobie mogę coś ciekawego zobaczyć.
Ja z fiołkami walczę, nawet juz z trawnika usuwam, bo sa tylko one, a trawa zanika
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 08:24, 30 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Milka napisał(a)
Pięknie nam Warszawę pokazujesz, dzięki tobie mogę coś ciekawego zobaczyć.
Ja z fiołkami walczę, nawet juz z trawnika usuwam, bo sa tylko one, a trawa zanika



Byłam przed chwilą u ciebie i piszesz o kurdybanku ale ktorym w trawie. Ja to mam tego rozligowego który wchodzi wszędzie.
Nieopatrznie przywloklam sobie do ogrodu pięć gałązek ok 10 lat temu od 3 lat walczę z nim. Trawę zaatakował i nie da rady go wytępić. Smarowalam randapem końcówki i guzik rośnie dalej.

Jeżeli chodzi o Wawe jest wiele ciekawych miejsc ale nie wszędzie jeżdżę. Teraz park pod Skra na Mokotowie przechodzi wielką rekonstrukcje wg planów będzie ładnie.
Na tunelu autostrady na Ursynowie ok 2,5 km dlugosci tam też powstanie duży park w tym roku przymierzają się do linowego. Wszystko zależy od pieniędzy.

Zresztą jak popatrzysz na mapie mieszkam prawie w parku z każdej strony. Tylko ulica przecina.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 08:50, 30 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękne miejsce masz do życia.
W trawniku i u mnie kurdybanek, kiedyś walczyłam, teraz dałam sobie spokój. A w trawniku mam fiołki fioletowe, na początku mnie cieszyły, teraz to plaga, zarastają wszystko, jednak eksmisja, ciut może w jakimś miejscu zostawie, bo i tak u mnie trawnik dziki, nie perski dywan.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 22:30, 30 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Milka napisał(a)
Piękne miejsce masz do życia.
W trawniku i u mnie kurdybanek, kiedyś walczyłam, teraz dałam sobie spokój. A w trawniku mam fiołki fioletowe, na początku mnie cieszyły, teraz to plaga, zarastają wszystko, jednak eksmisja, ciut może w jakimś miejscu zostawie, bo i tak u mnie trawnik dziki, nie perski dywan.


Milus posadziłam, ale zabezpieczyła te rośliny. Trawki tak jak mówiłaś rzyzna ziemia i podlałam to nie jest ich docelowe miejsce. Mam zamiar tak jak mówiłam wykurzyć z ogrodu juki ale niech zakwitną. W ich miejsce posadzę trawki.

Dla mnie barwinek, kurdybanek i jaskier to zakałą mojego ogrodu.
W życiu za żadne pieniądze nigdy bym go nie przyniosła do ogrodu jak bym wiedziała jak są ekspansywne. Nikt mnie nie uprzedził. Włażą wszędzie.

Krzaczki zarośnięte



Dzisiaj eM robił wertykulację,ja sadzenie i pielenie. Trochę słońca i wszystko rośnie na suszę nie narzekam. Ledwo żyje ale trudno jutro dalej trzeba korzystać z dobrej pogody.

Moja kilku





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:44, 30 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Zapomniałam telefonu i foty robię tabletem nie poręczny jest odzwyczaiłem się.

Kupiłam dzisiaj prymulka no i eM mówi kup jeszcze trochę irysów takie ładne.
Prymulki już przebrane nie pojechałam od razu po świętach i ledwo wybrałam, ale pani sprzedała po 5 zł, w ofercie wcześniej były po 9,50, kupiłam 15 szt. Posadzę w dobrej ziemi i za rok będą ładne.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 22:49, 30 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, nigdy nie byłam w Warszawie, od kilku lat próbuje tam dojechać ale ciągle coś mi staje na drodze.
Piękna ta kiku.

U mnie też jaskry i kurdybanek wszędzie się pchają.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 07:26, 01 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Roocika napisał(a)
Elu, nigdy nie byłam w Warszawie, od kilku lat próbuje tam dojechać ale ciągle coś mi staje na drodze.
Piękna ta kiku.

U mnie też jaskry i kurdybanek wszędzie się pchają.



Młoda jesteś życie przed tobą jeszcze przyjedziesz. Bardzo chciałabym pojechać np w Bieszczady czy na Rostocze nigdy tam nie byłam a jest pięknie. Może jeszcze pojadę.

Sprowadziłam te rośliny muszę z nimi żyć.

Jeszcze trochę fotek









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 21:34, 01 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu, doczekałaś się wiosny, wszystko pięknie kwitnie
Wiśnia Kiku wygląda zjawiskowo.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gosialuk 21:41, 01 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Ślicznie kwitnie twoja Kiku. Pierwiosnki zaraz nabiorą masy jak je podkarmisz dobrym kompostem. Za rok będzie szał. A iryski w jakim kolorze nabyłaś?
Dziś był idealny dzień na pracę, ale jutro też ma być pięknie i ciepło. Zamierzam to w pełni wykorzystać i pomóc mamie w porządkach i przekopaniu warzywnika. Tobie również życzę udanego dnia.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies