Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Monika83 11:59, 04 maj 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)
Zapomniałam telefonu i foty robię tabletem nie poręczny jest odzwyczaiłem się.

Kupiłam dzisiaj prymulka no i eM mówi kup jeszcze trochę irysów takie ładne.
Prymulki już przebrane nie pojechałam od razu po świętach i ledwo wybrałam, ale pani sprzedała po 5 zł, w ofercie wcześniej były po 9,50, kupiłam 15 szt. Posadzę w dobrej ziemi i za rok będą ładne.


To w bardzo dobrej cenie kupiłaś te prymulki, bo nigdzie już w takiej cenie nie ma prymulek, teraz to ceny roślin są z kosmosu.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 13:13, 04 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
Monika83 napisał(a)



Monika za piasecznem od Wawy. Wcześniej chciałam kupić, przez internet,ale jak facet się dowiedział, że mam rzut beretem id działki to powiedział, że mam po świętach przyjechać.
Nie pojechałam jak się zorientowałam to już były wykupione te duże i wzięłam to co było.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 18:35, 04 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Monia81 napisał(a)


Elu a na tym zdjęciu obok Kiku to co to za drzewko?
pozdrawiam


To wiąz camperdowni , lubię go.

Ale ta kiku śliczna też, co obok niego rośnie

Ela, prymulki w super cenie udało Ci się kupić
Moja mama ma znajomą, która ma kwiaciarnie i od niej dostała (za darmo) kilkanaście sztuk, co się nie sprzedały (jakieś takie mizerne już). W zeszłym toku też tak było, a w tym, to już potężne kępy. Także z tych „ostatek” (chociaż te Twoje ładnie wyglądają), w przyszłym sezonie będą już wypasione .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 19:55, 04 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
Agatorek napisał(a)


To wiąz camperdowni , lubię go.

Ale ta kiku śliczna też, co obok niego rośnie

Ela, prymulki w super cenie udało Ci się kupić
Moja mama ma znajomą, która ma kwiaciarnie i od niej dostała (za darmo) kilkanaście sztuk, co się nie sprzedały (jakieś takie mizerne już). W zeszłym toku też tak było, a w tym, to już potężne kępy. Także z tych „ostatek” (chociaż te Twoje ładnie wyglądają), w przyszłym sezonie będą już wypasione .



Od 2 lat kupuję zdechlaki których nikt nie chce przywracam im życie. One tak pięknie póżniej rosną. Dzisiaj przywlokłam 20 donic maleńkich żonkilów od sąsiada ogrodnika po 1,5 zł w doniczce 4-cebule zonkilki bardzo ładne.
Znajomy ich nabrał 2 tiry wiosennych kwiatów z Holandii i nie sprzedał przed świętami (marnie idą). Przywiózł im na plac pełną ciężarówkę w cenie 50 gr aby mu się tylko transport zapłacił oni sprzedają po 1,50.
Ludzie się rzucili i kupowali po kilkanaście doniczek - co to znaczy cena.

Przywieżli też wczoraj od Hyżego róże każda jedna powyżej 55 zł. Włos się jeży na głowie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 21:03, 04 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
Elu to nowe narzędzie to i moja mama sobie kupiła. Nie jest zbyt wytrzymałe bo po niedługim czasie urwał się jeden z tych drutów do wkręcania. Próbowałam i nie spodobało mi się, ale mama mówi, że jej pasuje. Zwłaszcza chwasty z długim korzeniem dobrze się tym wyrywa.
Ceny idą ostro do góry i to nie tylko roślinek. Będziemy się więcej wymieniać między sobą i rozmnażać, choć róże to już wyższy lewel. Prymulki szybko nabiorą masy na twojej ziemi wzbogaconej kompostem.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:23, 04 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
Gosialuk napisał(a)
Elu to nowe narzędzie to i moja mama sobie kupiła. Nie jest zbyt wytrzymałe bo po niedługim czasie urwał się jeden z tych drutów do wkręcania. Próbowałam i nie spodobało mi się, ale mama mówi, że jej pasuje. Zwłaszcza chwasty z długim korzeniem dobrze się tym wyrywa.
Ceny idą ostro do góry i to nie tylko roślinek. Będziemy się więcej wymieniać między sobą i rozmnażać, choć róże to już wyższy lewel. Prymulki szybko nabiorą masy na twojej ziemi wzbogaconej kompostem.



Zaczęłam robić tym sprzętem tam gdzie nie ma drzew co prawda mało tego terenu i bardzo dobrze się sprawował. I żałuję że pod moją ziemia taki gąszcz korzeni.

Kurierzy będą mieć pracę ja wysyłam już jutro 4 paczkę eM że zwariowałam.
W sąsiedniej szkolce tej jak w ulu. Dzisiaj się przyglądałam jak luDzie kupują to jakiś obłęd nawet fiszek nie czytają czy dana roślina w danym miejscu może rosnąć.
Rodki, azalie na balkon bo ładnie wyglądają. Kolejka do kasy jak w markecie.



Irysek od Irenki






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 16:36, 05 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Elu ta pierwsza fotka ,to też z Twojej działki ? jakoś nie widziałam wcześniej ,że masz taki piękny leśny ogród

zachwycam się też oczkiem i tulipanami

za taką cenę to też bym chętnie przytuliła cebulowe
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 19:13, 05 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
Magleska napisał(a)
Elu ta pierwsza fotka ,to też z Twojej działki ? jakoś nie widziałam wcześniej ,że masz taki piękny leśny ogród

zachwycam się też oczkiem i tulipanami

za taką cenę to też bym chętnie przytuliła cebulowe



Madziu trochę lasu sosnowego mam tutaj mam tak dziko. Po lewej stronie po sosnach pnie się hortensja ma bardzo dużo zawiązków kwiatowych powinno być ładnie. Będę musiała 2 sosny wyciąć gdyż przez ten mokry śnieg bardzo się pochyliły i mogą runąć na resztę widać to na focie 3 szt od prawej 2 szt.

Oczko do czyszczenia może w sobotę lub niedzielę.

Miałam dzisiaj zawinąć do ogrodnika poszłam do domu od innej strony. Jutro pójdę o ile nie wykupili to kupię.





Ach marcyzki taniocha rozstawilam po domu i na balkonie jeszcze dobrze się trzymają. Hiacynty po 3 zł kupiłam 1 szt, wzięłabym więcej, ale już nie miałam więcej rąk



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 22:26, 05 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
Elu, pospacerowałam po całym ogrodzie i poza nim również (tj w lasku ). Nie zauważyłam żadnego bałaganu. Wszędzie zielono, kolorowo jak na wiosnę przystało. Trawnik wzorowy, pozazdrościć.
Za spacer w Łazienkach też bardzo dziękuję.
Pozdrawiam Elu ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
daszum 23:10, 05 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu, pięknie wyglądają sosny porośnięte bluszczem.
Podziwiam porządek w ogrodzie
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies